Hassas Ciltler İçin En İyi 6 Nemlendirici Krem


Hassas ciltlerin için en iyi nemlendirici krem önerilerimizi bir araya getirdik!

Hassas bir cilde sahip olmak demek, sık sık yanma, batma, kaşınma, karıncalanma ve gerginlik hissi ile baş etmek demek. Hassas cildin nem dengesini korumak, aynı zamanda da hassasiyetini yatıştırmak ve bariyerini güçlendirmek son derece önemli. Bu yüzden, hassas ciltler için en iyi nemlendirici krem önerilerimiz bir araya getirdik!

La Roche Posay Toleriane Sensitive Krem

La Roche Posay Toleriane Sensitive Krem

Hassas bir cilde sahipsen, cilt bariyerin zayıf demektir. Bu yüzden kullanacağın nemlendiricinin, cildini nemlendirmekle birlikte cilt bariyerini onarma ve güçlendirme özelliği de bulunmalı. La Roche Posay’in Toleriane Sensitive nemlendirici kremi, prebiyotik özellikteki formülünde, seramid, B3 vitaimini ve gliserin içeriyor. Böylece cilt bariyerini güçlendirirken, 48 saat boyunca nemlendirme ve yatıştırma etkisi sağlıyor. Alerji testlerinden geçen bu krem, alkol ve parfüm de içermediği için hassas ciltler için son derece uygun.

Garnier Hyaluronik Aloe Krem

Garnier Hyaluronik Aloe Krem

Hassas cildine harika bir nem desteği verecek hyaluronik asit ve aloe vera’nın gücünden yararlanmak istersen, Garnier Hyaluronik Aloe Krem’i deneyebilirsin. Kuru ve hassas ciltler için uygun olan bu krem, formülündeki hyaluronik asit ve aloe vera ile cilde 48 saate kadar nem verme, besleme ve rahatlatma özelliğine sahip. Üstelik %96 oranında doğal kaynaklı!

Kiehl’s Calendula Serum-Infused Water Cream

Kiehl’s Calendula Serum-Infused Water Cream

Cildindeki rahatsızlık hissini azaltmak ve yatışmasını sağlamak için diğer bir nemlendirici önerimiz ise Kiehl’s Calendula Serum-Infused Water Cream. Formülündeki kalendula kadife çiçeğinden elde edilen serum içeren bu krem, cildin yatışmasını ve nemlenmesini sağlıyor. Yapısı çok hafif ve su bazlı olduğu için cilt tarafından hızlı bir şekilde emiliyor ve harika bir rahatlık hissi veriyor. Ciltteki rahatsızlık hissini azaltırken, cildin daha aydınlık, eşit tonda ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor.

Vichy Mineral 89 Nemlendirici Bakım

Vichy Mineral 89 Nemlendirici Bakım

Cildine nem verecek, hyaluronik asit içeren, aynı zamanda da cildini güçlendirecek bir nemlendirici kullanmak istersen, sana Vichy Mineral 89’u önerebiliriz. Günlük olarak rahatlıkla kullanabileceğin bu nemlendirici, doğal kaynaklı hyaluronik asit içeren formülüyle cildin daha nemli, güçlü ve canlı görünmesini sağlıyor. Parfüm ve yatıştırıcı özellikteki termal su içerdiği için hassas ciltlerin kullanımına da son derece uygun.

Lancome Hydra Zen Glow Likit Nemlendirici

Lancome Hydra Zen Glow Likit Nemlendirici

Hassas çilini yatıştırmak aynı zamanda da sağlıkla ışıldamasını sağlamak istiyorsan, Lancome Hydra Zen Glow likit nemlendiricisini kullanabilirsin. Formülündeki hyaluronik asit, aloe vera, amino asitler ve gül özleri ile cilde 24 saate kadar nem verirken aynı zamanda yatışmasına ve sağlıkla ışıldamasına yardımcı oluyor. Cildi dış etkenlerden koruduğu gibi cilt bariyerinin güçlenmesini de sağlıyor. Alkol içermeyen formülü, hassas ciltlerin kullanımına da uygun.

Biotherm Life Plankton Sensitive Emulsion Nemlendirici Bakım

Biotherm Life Plankton Sensitive Emulsion Nemlendirici Bakım

Sakinleştirici özelliği yanında hassas ciltlerdeki kızarıklık ve sertlik gibi endişeleri de gidermeye yardımcı olan Biotherm Life Plankton Sensitive Emulsion, en hassas ciltlerin bile kullanımına uygun. Yoğun Life Plankton içeriği ile cildi dış etkenlerden korurken, günden güne hassasiyetinin azalmasına da yardımcı oluyor.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!