Kuruyan ve Tahriş Olan Eller İçin Bakım Rehberi

Kuruyan ve Tahriş Olan Eller İçin Bakım Rehberi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yaz kış demeden ellerin kuruyorsa kuru eller kulübüne hoş geldin! Ellerinin kurumasından ve tahriş olmasından şikayetçiysen el bakımına daha çok dikkat etmelisin. Sık sık el yıkamak, ellerini nemlendirmemek ve hava koşullarına bağlı olarak ellerimiz kuruyabilir, hatta çatlamaya kadar ilerleyebilir. Bu durumun önüne geçmek ve ellerinin kurumasını engellemek mümkün! El bakımında kullanman gereken içerikleri ve hangi el kremini kullanman gerektiğini anlatıyoruz. Sen de aşağıdaki el bakımı önerilerini takip ederek daha nemli, yumuşak ve kadife dokulu ellere sahip olabilirsin. 

El bakımında nelere dikkat etmelisin?

El bakımında nelere dikkat etmelisin?

Ellerini hassas bir şekilde yıka: Ellerimizi çok sık yıkamak ellerinin kurumasına yol açabiliyor. Tabii ki ellerimizi yıkamamız gerekiyor, bu nedenle ellerini yıkarken daha hassas olmalısın. Ellerini çok fazla ovuşturma ve sıcak sudan uzak dur. Ilık suyla ellerini yıkamalı ve ellerini kurutmayan sabun tercih etmelisin. 

Dezenfektan kullanımına dikkat et: Dışarıdayken sürekli çantamızdan el dezenfektanı çıkarıp ellerimize sıkıyoruz. Evet, bunu yapmak zorundayız ama dezenfektan sonrası ellerimizi nemlendirmeyi unutmamalıyız. Çantanda mutlaka el losyonu veya el kremi bulundurarak dezenfekte ettikten sonra ihtiyacı olan nemi sağlamalısın. 

El yıkama sonrası: Eğer kuru veya çatlamaya eğilimli ellerin varsa ellerini yıkadıktan sonra mutlaka bakım yapmalısın. Hassas ellerine herhangi bir el kremi sürmek, parfüm içeren kremler uygulamak daha kötü sonuçlar almana neden olabilir. Bunun yerine ellerini yoğun nemlendirecek, parfüm içermeyen ve seramid, hyaluronik asit gibi nemlendirici içeriklere sahip el kremlerini tercih etmelisin. 

Dışarı çıkarken önlemini al: Tahriş olma eğilimi olan ellerini korumak için dışarı çıkmadan mutlaka el kremi sürmelisin. Dışarı çıkmadan yüzüne güneş kremi uygulamak gibi, ellerini de hava şartlarından korumak için düzenli olarak el kremi sürmelisin. 

Ellerinin terlemesi de kurumaya neden olabilir

Ellerinin terlemesi de kurumaya neden olabilir

Ellerinin kurumasının tek sebebi soğuk hava değil! Terleyen eller de ellerinin kurumasına ve tahriş olmasına neden olabiliyor. Özellikle stresli, heyecanlı veya ani duygu değişimlerinin olduğu anlarda ellerimiz daha hızlı terleyebiliyor. Ellerinin terlemesi, nemin azalmasına ve doğrudan ellerin kurumasına yol açabiliyor.

Eğer ellerinin terlediğini hissediyorsan hem rahatlamak, hem de el bakımını tamamlamak için ellerini ılık su ve el sabunu ile temizlemelisin. Sabun, ellerindeki yağın ve terin temizlenmesi için, ılık su da ellerine giden kan akışının hızlanması için çok önemli! Böylece ellerinin temizlendiğini hissedersin. Eğer terli ellerini temizlemezsen gözeneklerin kapanabilir ve ellerin daha hızlı kuruma eğilimine girebilir. Ellerini yıkadıktan sonra en sevdiğin el kremini sürerek ani duygu değişimlerini kontrol altına alabilirsin. 

Kurumaya eğilimi olan eller için el kremi önerisi

Kurumaya eğilimi olan eller için el kremi önerisi

Kurumaya eğilimi olan ve tahriş olan eller için CeraVe Onarıcı El Kremi'ni öneriyoruz. Kuruyan ellerimizin ihtiyacı olan 3 temel seramid ve hyalüronik asit içeren CeraVe El Kremi, elleri anında nemlendirerek daha yumuşak ve nemli bir hisse sahip olmasını sağlıyor. El kremini sadece ellerin kuruduktan sonra değil günlük bakım rutine dahil ederek kullanmalısın. Gün içinde ellerini yıkadıktan sonra el kremini sürdüğünde, ellerinin eskisi gibi kurumadığını fark edeceksin. 

Cildi nemlendirirken cildin koruyucu bariyerinin onarılmasına yardımcı olan CeraVe El Kemi, parfüm içermeyen formülüyle hassas ellerin imdadına yetişiyor. El kreminden mutlaka bir tane ofis çekmecene, bir tane de çantana eklemelisin. İhtiyacın olduğu anda el kremini uygula ve rahatlamış ellerinin keyfini çıkar. Gece uyurken de el kremini uygulayarak sabahları kadife yumuşaklığında ellere sahip olabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?