Kuru Fırçalama Nedir? Vücut Bakımına Faydaları Nelerdir?

Kuru Fırçalama Nedir? Vücut Bakımına Faydaları Nelerdir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Vücuduna iyi bakmak ve daha sağlıklı görünmesi için yeni vücut bakımı trendlerini öğrenmelisin. Mesela, kuru fırçalama tekniği gibi... Kuru fırçalama tekniği her ne kadar yeni trend olsa da aslında yıllardır uygulanan bir cilt bakım yöntemi. Vücut bakımı için kuru fırçalama tekniğini sen de günlük bakım rutinine eklemelisin, tıpkı diş fırçalamak ve saç taramak gibi. Peki, kuru fırçalamanın ne olduğunu bilmeyen var mı? Biz ne olur ne olmaz diye kuru fırçalamanın ne olduğunu ve vücudumuza ne gibi yararları olduğunu anlatalım. Kuru fırçalama yaparken dikkat edeceğin noktaları şimdi seninle paylaşıyoruz. 

Kuru fırçalama nedir?

Kuru fırçalama nedir?

Kuru fırçalamanın marifetlerini saymadan önce bu tekniği sana detaylıca anlatalım. Kuru fırçalama yöntemi, at kılı fırça yardımıyla vücudun aşağıdan yukarı doğru tarandığı bir bakım tekniği. Kuru fırçalama yöntemi aslında uzun zamandır vücut bakımında kullanılan bir teknik olmasına rağmen son iki senedir daha popüler bir hale geldi.

Kuru fırçalamanın vücuda olan faydalarını görenler, at kılı fırçaları paylaşıyor ve bu yöntemi arkadaşlarına tavsiye ediyorlar. Kuru fırçalamanın selülite iyi geldiği ve ölü derileri atarak vücudun daha pürüzsüz görünmesini sağladığı bir gerçek! Sen de günde kendine 10 dakika ayırarak vücudunu şımartmaya başlamalısın. 

Kuru fırçalama tekniğinin faydaları nelerdir?

Kuru fırçalama tekniğinin faydaları nelerdir?

At kılı fırçasıyla tarama yapmak çok pratik ve faydalarını say say bitiremeyiz! Vücut sağlığı ve daha pürüzsüz bir cilt için sen de at kılı fırça edinmelisin. Kuru fırçalama yönteminin en yaygın faydalarını sıralıyoruz.

Kan dolaşımını arttırır: Aşağıdan yukarı doğru yapılan kuru fırçalama yöntemi vücuttaki kan dolaşımının artmasına yardımcı oluyor. Böylece cilt kalitesi artıyor ve cilt kendini daha hızlı onarmaya başlıyor. 

Selülit görünümünü azaltır: Spor yaptıktan sonra üst bacaklara kuru fırçalama yapıldığında bacakların sıkılaştığı ve selülitlerin azaldığı görülüyor. Tek başına kuru fırçalama yöntemi pek işe yaramasa da beslenme ve spor programları ile birleştirildiğinde selülitler üzerinde gözle görülür etkisi var. 

Lenfatik sistemi uyarır: Kalbe doğru yani aşağıdan yukarı doğru fırçalama yapmak vücudun lenfatik sisteminin uyarılmasına yardımcı oluyor. Lenfatik sistem bağışıklılık sisteminin en önemli halkası. Düzenli olarak kuru fırçalama yaptığında vücudundaki toksin maddelerden daha hızlı kurtulduğunu görebilirsin. 

Ölü derinin atılmasını sağlar: Kuru fırçalama yapmak vücuttaki pul pul olan derilerin atılmasına yardımcı oluyor. Özellikle bronzlaştıktan sonra kuru fırçalama yapılmasını tavsiye ediyoruz. 

Gözenekleri temizler: Yüzündeki gözeneklerden sonra geldi vücudundaki gözenekleri temizlemeye. Vücudundaki gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi için kuru fırçalama yapabilirsin. Gözeneklerinin nefes alması için haftada 3-4 kere kuru fırçalama yapmanı öneririz. 

Kuru fırçalama nasıl yapılır?

Kuru fırçalama nasıl yapılır?

Kuru fırçalama yapmaya her zaman aşağıdan yukarı doğru başlamalısın. Dilersen ellerinden veya ayaklarından başlayabilirsin. Kuru fırçalama sırasında vücudunun güzel kokması ve bu ritueli bir SPA deneyimine çevirmek için at kılı fırçanın üzerine Kiehl's Creme de Corps Nourishing Kuru Vücut Yağını sıkabilirsin. Sprey şeklindeki vücut bakım yağı, vücuduna bakım yapar ve derinlemesine besler. Kuru fırçalama yöntemiyle vücudundaki ölü deriyi atarken bir yandan da vücudunu besleyerek yumuşacık görünmesini sağlayabilirsin. 

Kuru fırçalama tekniğini her bölge için 10 kere yapmalısın. Her zaman kalbine doğru ilerle ve fırçanı çok bastırma. At kılı fırça seçerken başlangıç aşamasında yumuşak kıllı fırçaları kullanmalısın. İleri dönemlerde selülit azaltmak için sert at kılı fırçalarını tercih edebilirsin. 

Kuru fırçalama yöntemini ne sıklıkla yapmalı?

Kuru fırçalama yöntemini ne sıklıkla yapmalı?

Kuru fırçalama yöntemi vücudun için çok yararlı, bu nedenle haftada 4-5 kere yapmanda sakınca yok. Her bir kuru fırçalama seansı ortalama 10 dakika sürmeli, fazla abartmaya gerek yok. 

Kuru fırçalama yönteminin ideal zamanı ise duştan önce, spordan sonra. Eğer sabahları spor yapıyorsan kuru fırçalama yöntemiyle sporunu tamamlayabilirsin. Sonrasında ılık bir duşla vücudunu ödüllendir. Duştan sonra vücudunu nemlendirmek için CeraVe Nemlendirici Krem'i sürebilirsin. CeraVe bakım kreminin içeriğindeki Hyaluronik asit ve seramid, cilt bariyerini güçlendiriyor ve cildini derinlemesine nemlendiriyor. Kuru fırçalama yönteminden sonra kızaran cildini CeraVe nemlendirici ile yatıştırarak vücut bakım seansını tamamlayabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?