Yaz Dosyası: Pürüzsüz Bacakların Sırrını Açıklıyoruz!


Yazın plajda, havuz kenarında ve romantik yaz akşamlarında, bacaklar başrol oyuncusu olacak. Peki, bacakların buna hazır mı? Yazın daha çok etek, şort ve kısa kıyafetler giydiğimiz için bacaklarımız daha fazla açıkta kalıyor. Kışın dikkat etmediğimiz bacaklarımızdaki kusurlar yaz aylarında bizi rahatsız etmeye başlıyor. 

Pürüzsüz bacaklara ulaşmak ve yazın güven içinde bacaklarımızı ön plana çıkarmak için bacaklarına, doğru vücut bakım adımlarını uygulamalısın. Yazın bacak bakımı nasıl olur? Pürüzsüz bacaklara ulaşmak için ne yapmalısın? Hepsini anlatıyoruz!

Kuru fırçalama tekniği

Kuru fırçalama tekniği

Kuru fırçalama yöntemi kışın bacaklarımızda biriken ölü derilerin atılmasını sağlar. Genellikle at kılından meydana gelen bacak fırçaları, hem bacak derisindeki ölü derileri temizliyor, hem de kan dolaşımını hızlandırıyor. Bacakları fırçalama işlemi sabahları duş almadan önce yapılmalı. Böylece güne daha dinamik ve pürüzsüz bacaklarla başlayabilirsin. 

Kuru fırçalama tekniğini yaz-kış olmak üzere sene boyunca devam etmelisin. Haftada 2-3 kere sadece 5 dakikanı bacak bakımına ayırdığında bacaklarındaki batıkların azaldığını göreceksin. Bacaklarına kuru fırçalama yapanlar, kalça ve üst bacaktaki selülitlerin daha az belirgin olduğunu söylüyorlar! Sen de selülit azaltmak için bu tekniği deneyebilirsin. 

Bacaklara kuru fırçalama nasıl yapılır?: Fırçanı her zaman aşağıdan yukarı doğru uygulamalısın. Hafif şekilde bastırarak fırçanla bacaklarını aşağıdan yukarı 5 dakika boyunca tara!

Bacaklarını nemlendir

Bacaklarını nemlendir

Pürüzsüz bacaklara kavuşmak için bacaklarını sık sık nemlendirmelisin. Yaz aylarında her gün bacaklarına nemlendirici uygulamalı ve kurumasını engellemelisin. Yaz aylarında vücudumuzda ilk kuruyan yerlerin başında bacaklar geliyor. Bacaklarında pul pul dökülmeler görmeye başladıysan bacakların nem çağrısında bulunuyor demek. 

Biz her sabah ve akşam bacaklarımıza CeraVe Nemlendirici Krem uyguluyoruz. 3 temel seramid, niasinamid ve hyaluronik asit içeren CeraVe krem, bacakların ihtiyacı olan yoğun nemi sağlıyor, hızlı emiliyor ve bacaklarda yağlı bir his bırakmıyor. Nemlendirici sonrası yaz akşamlarında bacaklarımız doğal bir parlaklığa kavuşuyor ve çok daha çekici görünüyor. Düzenli olarak nemlendirici uygulamak bacakların hızlı yaşlanmasını da önleyecek! 

Bacaklarına peeling yap

Bacaklarına peeling yap

Yaz aylarında bacaklarında güneşin etkisiyle minik pürüzler oluşabilir. Sürekli epilasyon yapmak, güneşe maruz kalmak ve deniz/kumun etkisiyle bacaklarında pürüzlerin oluşması normal. Bu pürüzleri ortadan kaldırmak için haftada bir kere bacaklarına peeling yapmalısın. Biz bacaklarımıza yaz kış peeling yaparak her daim kusursuz görünmelerini sağlıyoruz. En sevdiğimiz vücut peelinginden biri Kiehl's Gently Exfoliating Body Scrub. Kiehl's vücut peelinginin içindeki papatya özü, kişniş ve aloe vera bacaklarını nemlendirirken aynı zamanda bacaklarını yumuşatıyor ve ipeksi bir parlaklık kazandırıyor. 

Vücut peelingini duştayken uygulayabilirsin. Islak bacaklarına Kiehl's peelingi uygula ve yuvarlak hareketlerle bacaklarına masaj yaparak uygula ve sonra durula. Peeling yapmak kan dolaşımını hızlandıracağı için bacaklarındaki pürüzleri azaltır, bacaklarının yumuşacık olmasını sağlar.

Bacaklarını güneşten koru

Bacaklarını güneşten koru

Bacaklarını direkt güneşe maruz bırakmak bacaklarında leke oluşmasına ve kırışmasına yol açabilir. Pürüzsüz bacaklar için bunları istemezsin, değil mi? Yaz aylarında yüzünü nasıl güneşten koruyorsan, bacaklarını da korumalısın. Genellikle bacaklara güneş kremi sürmek unutuluyor. Bu hata da bize bacaklarda güneş lekesi, dizlerde kırışıklık ve kuruluk olarak geri dönüyor. 

En iyi vücut güneş kremlerinden biri Garnier Sensitive Advanced SPF50+ bacaklarını güneşin zararlı etkilerinden koruyarak daha kusursuz görünmelerini sağlar. Hassas ciltlere uygun olan Garnier güneş kremi, yüksek faktörüyle bacaklarını UV ışınlarından korur, hızlı emilir, kolay uygulanır ve beyaz iz bırakmaz. 

Vücut yağı uygula

Vücut yağı uygula

Kuru bacaklarını nemlendirmenin ve bacaklarını daha parlak göstermenin en pratik yolu vücut yağlarından geçiyor. Kuru vücut yağı, bacaklarını derinlemesine nemlendirerek bacaklarının yaz akşamlarında pırıl pırıl görünmesini sağlar. 

Kiehl's Creme de Corps Nourishing Dry Body Oil, bronz bacaklarında kadifemsi bir his bırakıyor, rahatlatıcı etkisiyle bacaklarındaki yanma hissini en aza indiriyor. İçeriğindeki Skualan ve Üzüm Çekirdeği Yağı bacaklarına bakım yapıyor, derinlemesine besliyor. Yaz akşamlarında bacaklarını hızlıca ön plana çıkarmak için kuru vücut yağından birkaç fıs sıkman yeterli olacak. Kiehl's kuru vücut yağının içindeki vanilya ve bademin hafif notaları sayesinde nereye gidersen git arkanda mis gibi bir koku bırakacaksın. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!