Everything Shower Nedir? Nasıl Yapılır?

Everything Shower Nedir? Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

TikTok’ta ortaya çıkan pek çok akım kısa sürede viral oluyor. Şimdi de gündemi everything shower trendi ele geçirmiş durumda. Kabul, ilk bakışta gözüne biraz anlaşılmaz gelmiş olabilir. Ama detayları öğrendikten sonra şaşıracaksın!

Senin de uzun saatler boyunca sadece kişisel bakımına odaklandığın bazı günlerin oluyor, öyle değil mi? Mesela keyifli cuma akşamları ya da miskin pazar günleri… Hatta biraz daha geçmişe gidelim, küçüklüğümüzün “Yeni haftaya merhaba!” partisi niteliğinde olan pazar banyoları da bu örneklere dahil olabilir. Gel gör ki internette her şeyin yeni bir adı var.

İşte TikTok kullanıcıları, bu saydığımız örneklere benzer bir uygulamaya everything shower trendi adını verdi ve hayatımıza belki bir nebze yeni sayılabilecek bir akım daha dahil etti. Biz de ünlülerin bile uygulayıp paylaştığı everything shower akımını hemen sana anlatalım istedik. Öyleyse everything shower ne demek, everything shower nasıl yapılır hepsine tek tek bakalım!

Everything Shower Nedir?

Everything Shower Nedir?

Everything shower, 2023 yılında ortaya çıkmış bir TikTok bakım trendi. TikTok’ta #everythingshower hashtag'iyle 200 milyondan fazla görüntüleme alan bu akım, her geçen gün biraz daha popüler hale geliyor. Peki, everything shower ne demek? Everything shower Türkçeye “her şey duşu” olarak çevriliyor. Aslında bu trendin amacını ve kapsamını, başta anlamsız gibi görünen bu isim tamamen açıklıyor. Çünkü bu bakım rutininde “her şey” yapılıyor. Hatta “her şey duşunda yapılacaklar” listesi bile bulunuyor.

Everything Shower Listesindeki Ürünler Nelerdir?

Everything Shower Listesindeki Ürünler Nelerdir?
 • Şampuan

 • Saç kremi 

 • Saç maskesi 

 • İpek kese

 • Tıraş bıçağı

 • Yüz yıkama

 • Yüz maskesi

 • Dudak peeling’i

 • Topuk için ponza

 • Nemlendirici losyon

Everything shower listesinde bulunan ürünler ve uygulamalar esasında kişiden kişiye değişiyor. Örneğin; bazı TikTok kullanıcıları rutine duştan önce başlıyor. At kılı fırçasıyla vücutlarını aşağıdan yukarı fırçalayan kullanıcılar bunun da rutine dahil olduğunu söylüyor. Kimileri bazı uygulamaları duş öncesinde ve sonrasında tamamlarken, kimileri uygun olan tüm bakım ürünlerini duşta uyguluyor. Tabii bu da su altında geçirilen uzun saatler demek oluyor. Öyle ki duşta bu uygulamalar için üç-dört saat kaldığını söyleyen TikTok kullanıcıları bile var.

Editörün Önerisi: Everything shower rutininde işlevsel bir tercih yapmak istersen hem yüz hem de vücut için kullanılabilen CeraVe Nemlendirici Krem’i tercih edebilirsin. Cilt bariyerinin onarılmasına katkıda bulunan bu krem, cildin 24 saat nemli kalmasına yardımcı oluyor. Yani tam da kişisel bakım sevdalılarının seveceği cinsten!

Everything Shower Nasıl Yapılır?

Everything Shower Nasıl Yapılır?

Everything shower yapmaya karar verdiysen önünde uzun bir liste, hatta biraz yorucu bir maraton var diyebiliriz. Halihazırda zaten duştayken saçlarını yıkıyor ve kremliyor, cildini temizliyor, vücudunu tıraş ediyor olabilirsin. Ancak her şey duşu çok daha fazla detaylı. Bunun için yapman gerekenleri kısaca şöyle sıralayabiliriz:

 • Plan yap: Hangi bakımlara ihtiyacın olduğunu keşfet ve uygun bakım ürünlerini hazırla.

 • Biraz romantize et: Everything shower’da olumsuz duyguların da ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Bakım rutinine başlamadan önce mum yakabilir, keyifli bir müzik açabilirsin. Dilersen duşa kuru okaliptus dalları asarak ortamı daha huzurlu bir hale getirebilirsin.

 • Saçlardan başla: Her şey duşu sıralamasında önce cilt değil saçlar yıkanıyor. Böylece saç bakım ürünlerinin cildi etkilemesinin önlenmesi amaçlanıyor.

 • Çift aşamalı cilt temizliği yap: Adı üstünde “her şey duşu”, haliyle iyi temizlenmiş bir cilt her zaman öncelik! Kullanıcılar çift aşamalı temizlikten sonra duşta veya duştan sonra bir yüz maskesi uyguladığını da paylaşıyor.

 • Duş sonrasında yapılacaklara geç: Tırnak şekillendirmekten nemlendirici losyon uygulamasına kadar duş sonrasında yapılacak adımlar da bulunuyor. Sen de bu konuda ihtiyaçlarına göre hareket edebilirsin.

Editörün Önerisi: Çift aşamalı yüz temizliği için biz sırasıyla Garnier Saf & Temiz Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu’nu ve Garnier Hyaluronik Aloe serisinden Aleo Temizleme Jeli’ni kullanıyoruz. Pratik ve etkili bir cilt temizliği için sen de bu ikiliyi tercih edebilirsin.

Her şey duşu rutini kimilerine göre bedene de ruha da iyi gelen rahatlatıcı bir uygulama. Kimilerine göreyse suyun altında geçirilen uzun vakitten dolayı biraz lüks veya ihtiyaç dışı. Hatta sıcak suyun cildi kurutma ihtimali nedeniyle tehlikeli olabileceğini belirtenler de var. Everything shower rutinini sen de denersen yorumlarını bizimle paylaşmayı unutma!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?