Vücut Peelingi ile Cildinizi Tazeleyin

Vücut Peelingi ile Cildinizi Tazeleyin

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Vücudumuzun her yeri gözeneklerle dolu. Gözenekler sayesinde vücudumuz nefes alıyor, tazeleniyor. Peki ya vücudumuzdaki gözenekler tıkalıysa? Vücutta biriken kir ve yağ gözeneklerimize dolarak cildin nefes almasını önlüyor. Vücudumuzdaki ölü derilerden arınmak ve gözenekleri temizlemek için düzenli olarak peeling yapmalıyız. Peki, vücut peelingi nasıl yapılır? Hangi ürünler ile peeling yapılır? Evde peeling yapmanın sırlarını senin için açıklıyoruz!

Vücut peelingi nedir?

Vücut peelingi nedir?

Vücut peelingi, en basit anlatımıyla derinin en üst tabakasının hafif bir şekilde soyularak ölü derilerden arınmasıdır. Derinin en üst tabakası en çok hasarı alan, güneşten ilk etkilenen ve hava kirliliği dolasıyla vücudun ilk kirlenen bölgesi. Peeling işlemiyle vücudun en üst tabakasındaki bu deriyi atarak altındaki daha sağlıklı ve genç deriyi ortaya çıkarabilirsin. Evde yapacağın basit peeling işlemi sayesinde hem vücudunun daha geç yaşlanmasını sağlayacaksın. 

Evde vücut peelingi nasıl yapılır?

Evde vücut peelingi nasıl yapılır?

Vücut peelingi yapmak için iyi bir peeling ürününe ve uygulamayı kolaylaştırmak için peeling başlığı veya banyo lifine ihtiyacın var. Peeling yaparken vücudunun nemli ve gözeneklerinin açık olması gerekir. Bu nedenle biz haftada bir kere banyo yaptıktan sonra yumuşayan vücudumuza peeling yapmayı çok seviyoruz. Banyonun buharıyla vücudun yumuşayacak ve peeling yapmaya daha elverişli olacak. 

Peeling kremi vücuduna adım adım uygula ve ovarak cildini derinlemesine temizle. İlk olarak peeling yapmaya ayaklarından başla ve yukarı doğru devam et. Eğer bacaklarında batıklar varsa bu bölgede birkaç dakika boyunca dairesel hareketlerle ovalama yapabilirsin. Diz kapakların ve dirseklerinin de yumuşaması için bu bölgelere peeling yapmayı es geçme! 

Peeling Sonrası Cildini Nemlendir

CeraVe Nemlendirici Krem

CeraVe Nemlendirici Krem

Banyo buharının sıcaklığı ve peeling etkisiyle cildin kurumaya meyilli bir hale gelir. Bu nedenle her peeling sonrası vücudunu nemlendirmelisin. Nemlendiricini vücudunu duruladıktan sonra uygula. 

Peeling yaptıktan sonra cildini yoğun bir şekilde nemlendirerek kurumasını önlemelisin.  Seramid ve Hyalüronik Asit içerikli CeraVe Nemlendirici Krem, cildi nemlendirerek peeling sonrası vücut bakımı yapmaya devam ediyor. Peeling sonrası ortaya çıkan genç deri, nemlendiriciden sonra kadife yumuşaklığına bürünüyor. CeraVe Nemlendirici Kremi hem yüzüne hem de vücuduna uygulayabilirsin. Böylece tek bir ürün kullanarak banyo sonrası bakımı en iyi şekilde halletmiş olacaksın. 

Kiehl's Creme de Corps

Kiehl's Creme de Corps

Banyo sonrası en sevdiğimiz vücut nemlendiricisinden biri de Kiehl's Creme de Corps. İçeriğindeki susam yağı ve kakao yağı sayesinde cildi derinlemesine nemlendiren bu krem, vücudun yumuşacık olmasına ve mis gibi kokmasına yardımcı oluyor!

Banyo sonrası cildin kuruyor, pul pul dökülüyorsa senin için en iyi vücut nemlendiricisi Kiehl's Creme de Corps olacak. Peeling sonrası ölü derilerden arınan vücuduna zengin bir nemlendirici sürerek cilt bakımını tamamla! İşte vücut bakımı diye buna derim 😍 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?