Evde Spa: Yenileyici Bir Banyo Rutini Nasıl Olmalı?

Evde Spa: Yenileyici Bir Banyo Rutini Nasıl Olmalı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Spa deneyimi yaşamak herkes için oldukça keyifli anlardan biridir! Peki sana Spa keyfini eve taşıyabileceğini söylesek? 

Evde Spa yapmak aslında düşündüğünden çok daha rahat ve konforlu! Bildiğin bir ortam, sevdiğin müzikler ve en sevdiğin banyo ürünleriyle haftanın bir gününü evde Spa yapmaya ayırabilirsin. Haftanın en sevdiğin günlerinden olan pazar günü için yeni bir banyo rutini oluşturmaya ne dersin? Yenileyici banyo rutini oluşturmak ve vücudunu şımartmak için ihtiyacın olan ürünleri seninle paylaşıyoruz. 

Banyoyu hazırla

Banyoyu hazırla

Banyo rutinini özel bir hale getirmek istiyorsan banyoyu hazırlamalısın. Küveti doldururken içine atacağın Spa malzemelerini düşünebilirsin. Eğer kas ağrılarını rahatlatmak ve yorgunluk atmak istiyorsan banyo tuzlarını kullanmanı öneririz. Küvete banyo yağı veya esansiyel yağlar damlatarak vücut bakımı yapabilirsin. 

Banyonu hazırlarken en sevdiğin mumları da yanına almayı unutma. Mum ışığında banyo yapmak seni rahatlatacak ve vücudunun daha iyi dinlenmesini sağlayacak. Tabii ki okuduğun kitabı veya dergiyi de banyo rutinine eklemelisin. Küvetin içinde sessiz bir şekilde kitap okumak vücudunun rahatlamasına ve daha iyi odaklanmana yardımcı olur. 

Banyo rutinini hazırlarken yanına sevdiğin meyveleri ve sağlıklı içeceği de almayı unutmamalısın. Sıcak banyo yapmak vücudunun nemsiz kalmasına sebep olabilir. Vücudunun nem oranını dengelemek için smoothie veya soğuk su bulundurmalısın. 

En sevdiğin duş jelini seç

En sevdiğin duş jelini seç

Evde spa deneyimi hazırlarken en sevdiğin duş jelini kullanmanı tavsiye ediyoruz. Eminiz senin de en sevdiğin duş jeli stoğun vardır. Özel günler için ayırdığın, kokusuna bayıldığın 'o' duş jelini şimdi kullanma zamanı geldi. 

Bizim en sık kullandığımız duş jelini sorarsan hiç düşünmeden İpek Duş Jelleri'ni söyleyebiliriz. İpek markasının bu duş jellerinin her biri harika bir kokuya ve formüle sahip. Banyoyu tam bir keyfe dönüştüren İpek duş jellerinin incir sütü, orkide, vanilya ve ylang ylang yağı kokuları, gerçekten de mükemmel hissettiriyor. Ayrıca bu duş jellerinin kremsi, jel ve tanecikli formülleri temizlik hissini maksimuma çıkarıyor.

Editörün önerisi: Banyo yaparken kullandığın banyo süngeri de çok önemli! Yumuşak banyo süngerleri, vücut sağlığı için çok daha faydalıdır. Evde Spa yaparken sert keselerden ve peeling eldivenlerden uzak durmalısın. Eğer kese yaptırmak istiyorsan, bu uygulamayı ihtiyacına göre 3-6 ayda bir yaptırmalı, sonrasında vücudunun iyice nemlenmesini sağlamalısın. 

Banyo sırasında cildine maske yap

Banyo sırasında cildine maske yap

Sıcak banyonun buharıyla cildin yumuşar ve gözeneklerin açılır. Sen de bu durumu fırsata çevirerek yüzüne kağıt maske yapabilirsin. Küvetin içinde kitabını okurken bir yandan da yüz maskesiyle cildine bakım sağlamalısın.

Doğal besinlerin gücünden yararlanan Garnier'in Hyaluronik Asit Ampul Kağıt Yüz Maskesi, eminiz Spa deneyimine çok yakışacak. Formülündeki karpuz özü ve hyaluronik asit, cildine yoğun nem sağlayarak sıkılaşma etkisi gösteriyor. Banyo sonrası cildinin parlak ve canlı görünmesi için maskeyi cildine yerleştir ve 5 dakika bekle. Sürenin sonunda kağıt maskede kalan fazla ürünü cildine yayarak maskenin etkisinin daha uzun süre devam etmesini sağlayabilirsin. 

Peeling ile ölü derilerden arın

Peeling ile ölü derilerden arın

Banyo sırasında ölü deri hücrelerinden arınmak istiyorsan peeling içerikli yıkama jellerini kullanabilirsin. Ciltteki ölü derilerin hassas bir şekilde atılmasını sağlayan peeling jeller, cilde bakım yapıyor ve hassas ciltlerin tahriş olmasına engel oluyor. 

Peeling jelleri istersen banyo süngeriyle veya sadece ellerinle ovarak kullanabilirsin. Bizim en sevdiğimiz peeling yıkama jellerinin başında La Roche Posay Effaclar Mikro Peeling Jeli geliyor. Mikro-peeling jel, ciltteki gözeneklerin açılmasına ve ölü deri hücrelerin dışarı atılmasını sağlıyor. Yağlı cildi aşırı sebumdan arındırıyor ve cilde doğal bir matlık kazandırıyor. Düzenli olarak peelig jeli kullandığında siyah noktalarının azaldığını ve cildindeki aşırı parlamasının geçtiğini görebilirsin. Yüze ve vücuda uygulanabilen peeling jelini batıkların için de kullanmayı denemelisin.

Vücudunu nemlendirmeyi unutma

Vücudunu nemlendirmeyi unutma

Banyo keyfinin gün boyu devam etmesini istiyorsan her banyo sonrası vücudunu nemlendirmelisin. Sıcak suyla banyo yapmak cildindeki nemin azalmasına ve kurumasına yol açabilir. Evet, sıcak suyun yatıştırıcı ve rahatlatıcı etkisini çok seviyoruz ama cilde olan etkilerini da bilmek gerekiyor. 

Banyodan çıktıktan sonra vücudunu nemlendirmek için CeraVe'nin vücut nemlendiricisini kullanabilirsin. Formülündeki seramid ve hyaluronik asit sayesinde cilt bariyerini onaran ve gün boyu cildin nemli kalmasını sağlayan bu kremi biz her banyo sonrasında kullanıyoruz. CeraVe kremin sırrı, ciltte hızlı emilmesine rağmen kontrollü salınım teknolojisiyle gün boyu nemli bir his bırakması! Böylece banyo sonrasında cildin kurumaz, daha pürüzsüz görünür. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?