Hassas saç derisine sahip olanların bilmesi gereken 6 saç bakım önerisi!

Hassas saç derisine sahip olanların bilmesi gereken 6 saç bakım önerisi!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hassas saç derisine sahipsen saçlarına ve saç derine ekstra özen göstermen gerekiyor. Biliyoruz, kaşınan, kızaran, rahatsızlık hissi veren saç derisi, oldukça can sıkan bir durum… Ancak gerekli önlemleri alarak ve uygun ürünleri kullanarak hassas saç derisi bakımına destek olabilirsin. Tabii bizim de sana özel önerilerimiz var! Hemen öğrenmeye ne dersin?

1.Saçların nefes alsın

Saçlarını çok sıkı toplamamalısın çünkü bu şekilde saç derinin nefes almasına engel olabilirsin. Gergin şekilde saçlarını toplamak yerine daha gevşek, salaş saç modelleri tercih etmeni öneririz. En azından hassas saç derin iyileşene kadar bu önerimize uymayı deneyebilirsin.

2.Saçına çok nazik davranacak ürünler kullan

Hassas saç derisi, çok hassas bir bakım gerektirir. Kullandığın saç bakım ürünleri ise oldukça önem taşıyor! Bizim önerimiz, yumuşak bir formüle sahip,  ürünler kullanmalısın. Bu konudaki favorilerimizden biri de La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Şampuan.

Termal su içeriği ile saç derisinde rahatlama, ferahlama sağlıyor, saç derisinin tahriş olmasını engellemeye yardımcı oluyor. Banyodan sonra artık saç derinde ferahlama ve tazelenme hissedebilirsin. Bizim de denediğimiz La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Şampuan ile hem saç derimiz rahat etti, hem de saçlarımız yumuşacık oldu :)

3.Saçlarını iyice durula

Hassas saç derisi şampuanı kullanmanın yanında bir de saçlarını mutlaka iyice durulaman gerekiyor. Özellikle suyun sıcaklığına dikkat ederek, ılık suyla saçlarında hiç şampuan kalıntısı kalmayana kadar durulamalısın.

4.Şekillendirici ürünlere ara ver

Kuru şampuan, saç spreyleri, jöleler, wax’lar saç derinde kalıntılar bırakabiliyor. Ayrıca aşırı kullanımda bu maddelerin içeriklerindeki kimyasallar hassas saç derine zarar verebilir. Bu nedenle hassas saç derisi bakımına özen göstermek istiyorsan bir süre şekillendirici ürün kullanımını azaltmanı öneriyoruz.

5.Isıdan kaçın

Fön makinesi, saç düzleştirici, saç maşası, sıcak sular… Saçlarına uyguladığın yüksek ısıdaki her işlemden de kaçınmalısın. Ancak özellikle sıcak suyla saçlarını yıkamaktan her zaman kaçınmalısın.

6.Hava koşullarından saçlarını koru

Yazın aşırı sıcaklar, kışın da kuru soğuk hatta sert rüzgârlar saç derinin daha da hassas olmasına neden olabilir. Bu hava koşullarından saçlarını korumaya çalışmalısın. Yazın şapkalar, kışın da berelerle saç derini koruma altına almayı deneyebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?