Gün Boyu Temiz ve Canlı Hissetmek İçin Uygulayabileceğin 10 Tüyo

Gün Boyu Temiz ve Canlı Hissetmek İçin Uygulayabileceğin 10 Tüyo

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Gün boyu canlı ve temiz hissetmen için uygulayabileceğin 10 tüyoyu bir araya getirdik!

Günün en temiz ve taze hissettiğimiz anı, duştan çıktıktan hemen sonrası. Hele bir de uykumuzu almışsak ve güzel bir kahvaltı etmişsek, bizden mutlusu yok! Peki bu temiz ve canlanmış hissi gün boyu sürdürmenin yolları nedir? İşte karşında gün boyu temiz, canlı ve enerjik hissetmenin yolları!

1.Erken uyu

Erken uyu

Vücudun ihtiyacı olan uykuyu alması pek çok açıdan önemli. Ertesi gün boyunca enerjik ve canlı olmak, günü verimli bir şekilde geçirmek için çok geç yatmamalısın. Uzmanlar ortalama 6-8 saat arası uyumanın yeterli olduğunu söylüyor. Tabii çok geç yatmamak kaydıyla!

2.Su içmeyi alışkanlık haline getir

Su içmeyi alışkanlık haline getir

Güne taze bir başlangıç yapmak için bir bardak su içebilirsin. Gece boyunca vücudunun kaybettiği suyu yerine koymak, güne sağlıklı ve dinç bir başlangıç yapmanı sağlayacak.

3.Sabahları egzersiz yap

Sabahları egzersiz yap

Sabahları egzersiz yapmak, enerjini en üst seviyeye çıkarmanı ve harika hissetmeni sağlayacak. Bunun için illa bir spor salonuna gitmek zorunda da değilsin, evde egzersiz yöntemleriyle de hem formda kalabilir hem de enerjik olabilirsin.

4.Ilık bir duş al

 Ilık bir duş al

Spor yapsan da yapmasan da, gün boyu temiz ve canlı hissetmek için sabahları duş almak harika bir yöntem. Ilık bir duştan sonra, temiz kıyafetler giyerek gün boyu kendini temiz ve canlı hissedebilirsin.

5.Deodorant seçiminin önemi

Deodorant seçiminin önemi

Duş yapmanın verdiği temizlik hissi bir harika, peki bunu tüm gün boyunca sürdürmenin sırrı ne? İşte burada, deodorant seçiminin önemi devreye giriyor. Su ve sabundan sonra ilk adımda deodorant kullanmak, temizliğin gün boyu süren ferahlığını elde etmene yardımcı olacak.

Deodorant Önerisi: Garnier Mineral Saf ve Temiz Deodorant, arındırıcı özellikli çay ağacı içeriği ile gün boyu banyodan yeni çıkmış gibi hissetmeni sağlayacak. Üstelik 48 saate kadar temiz ve ferah hissettirecek.

6.Kahvaltıyı es geçme

Kahvaltıyı es geçme

Ne yaparsan yap, kahvaltıyı es geçme. Sabahları kahvaltı etmek, metabolizman için son derece önemli. Kahveyle ve atıştırmalıklarla geçiştirmek yerine, protein içerikli bir kahvaltı gün boyunca enerjik, dinç ve canlı olmanı sağlayacak.

7.Kahve tüketimini sınırla

Kahve tüketimini sınırla

Kahve her ne kadar daha çabuk uyanmamızı sağlasa ve içmesi bizim için büyük bir keyif olsa da, fazlasının da vücuda zararlı olabileceğini bilmelisin. Bu yüzden gün içerisinde kahve tüketimini sınırlamak, yapabileceğin en iyi şeylerden biri.

8.Cildini nemlendir

Cildini nemlendir

Cildinin nemli olmasını sağlamak da gün boyu ferah ve temiz hissetmenin bir diğer yolu. Nemlenen cildin sağlıkla ışıldamaya başlayacak ve bu da kendini iyi hissetmeni sağlayacak.

Nemlendirici önerisi: Garnier Hyaluronik Aloe Nemlendirici Jel, hyaluronik asit ve aloe vera içeren formülüyle cilde nem ve ferahlık veriyor. Üstelik jel formülü sayesinde çok hızlı emiliyor.

9.Polyester içeren kıyafetlerden kaçın

Polyester içeren kıyafetler giymek, daha fazla terlemene neden olabilir. Cildin nefes almasını engelleyen bu kumaşlar yerine pamuklu ve cilde nefes aldıran kumaşları tercih edebilirsin. Böylece terlemeden, gün boyu temizlik hissini uzatabilirsin.

10.Ufak molalar vermeyi unutma

Ufak molalar vermeyi unutma

Özellikle stresli bir işin varsa, gün içerisinde sık sık ufak molalar vermek, enerjini kontrol etmene yardımcı olacak. Nefes almadan, aralıksız çalışmak yerine ufak molalar verebilir, biraz hareket ederek daha enerjik ve canlı olabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?