Göğüs Bölgesi ve Dekolte Bakımı Nasıl Yapılır?

Göğüs Bölgesi ve Dekolte Bakımı Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Göğüs bölgesi ve dekolte vücutta ilk kırışan bölgelerin başında geliyor. Göğüs arasındaki kırışıklık, boyun altındaki kırışıklığın sebebi aslında bu bölgelere pek bakım yapmamak. İtiraf edelim yüz bakımı yaptığın kadar göğüs ve dekolte bakımı yapmıyorsun. Bu nedenle bu bölgelerin daha hızlı kırışmasına şaşırmamalısın. Aslında çok basit adımlarla dekolte bakımı yapman mümkün. Göğüs ve dekolte bakımını nasıl yapacağını anlatıyoruz. 

İpucu #1: Nemlendir

İpucu #1: Nemlendir

Yaşlılık karşıtı bakımın en önemli adımı cildi nemlendirmek. Nemli cilt demek daha dolgun, daha sağlıklı ve canlı cilt demektir. Dekolte bölgesinin açıkta kaldığı günlerde buradaki derinin ne kadar kuruduğunu fark edebilirsin. Sadece güneşten dolayı değil, sigara içmek, uykusuzluk, rüzgar ve hava kirliliği gibi çevresel faktörler cildin kurumasına neden olabilir. Bunun önüne geçmek için Kiehl's Creme de Corps Whipped Vücut Nemlendiricisi kullanabilirsin. Zengin yapıdaki bu nemlendirici, kuruyan boyun ve göğüs bölgesini nemlendirerek ihtiyacı olan besinleri almasını sağlıyor. 

Soya sütü ve balla çırpılmış Kiehl's vücut nemlendiricisini boyun ve göğüs bölgesine günde bir kere uygulaman yeterli olacak. 24 saat boyunca cildi nemlendirme etkisi olan bu krem vücudundaki kuruluğu alır, hızlı emildiği için kıyafetlerine bulaşmaz. 

İpucu #2: Dekolte bölgeni güneşten koru

İpucu #2: Dekolte bölgeni güneşten koru

Fazla UV faktörüne maruz kalmak dekolte bölgesinin daha hızlı yaşlanmasına sebep oluyor. Aşırı güneş alan deride daha fazla kolajen ve elastin parçalandığı için vücut sıkılığını kaybederek kırışmaya başlar.Dekolte ve göğüs bölgesinin daha genç görünmesi için güneş kremi kullanmalısın. 

Boyun, dekolte ve göğüs bölgesine La Roche Posay Anthelios XL Ultra Light Body Mist SPF 50 kullanmalısın. Hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerine uygun olan bu güneş kremi, beyaz iz bırakmıyor ve hızlı emildiği için kıyafetlerinde leke bırakmıyor. Oldukça hafif yapısı sayesinde göğüs bölgesinde yapışkan bir his duymazsın. Dekolte bölgesine sadece plaja giderken değil, şehir hayatında da dışarı çıkarken güneş kremi kullanmalısın. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak dekolte bölgesindeki olsa güneş lekelerini de azaltacak. 

İpucu#3: Düzenli temizle

düzenli temizle

Yüzünü nasıl günde iki kere temizliyorsan boyun, dekolte ve göğüs bölgesini de günde iki kere temizleyerek buradaki gözeneklerin arınmasını sağlamalısın. Yaşlılık belirtileri gösteren, kuru veya akneli boyun bölgesi için SkinCeuticals Glycolic Renewal Cleanser'i öneriyoruz. Cilt görünümünü yenileyen, temiz ve aydınlık bir cilt sağlayan SkinCeuticals temizleyici dekolte, boyun bölgesindeki donuk görünümü canlandırıyor. 

Glikolik asit içeren formülü sayesinde dekolte bölgesindeki renk eşitsizliğini dengeliyor ve etkili bir şekilde temizlenmesini sağlıyor. Evet, boyun bölgesine makyaj yapmıyorsun ama bu bölge gün içinde hava kirliliği, vücut yağı ve terine maruz kaldığı için mutlaka temizlenmesi gerekiyor. Günde iki kere dekolte bölgesini nazik bir şekilde temizleyerek daha genç ve canlı görünmesini sağlayabilirsin. 

İpucu#4: Peeling yap

İpucu#4: Peeling yap

Dekolte bölgesinde biriken yağ, kir ve krem artıklarını temizlemek için düzenli olarak peeling yapmanı öneriyoruz. Peeling yapmak buradaki derinin daha temiz, parlak ve çekici görünmesine yardımcı olur. Boyun, göğüs, dekolte gibi hassas bölgeler için peeling yaparken Lancome Rose Sugar Scrub kullanmalısın. 

Şeker granülleri ve gül suyu ile hassas deriyi nazikçe arındıran Lancome peeling, cildiğinde kendiliğinden erir. İçinde sert peeling granülleri olmadığı için cildinde hasar bırakmaz, yumuşak bir şekilde peeling etkisi gösterir. Lancome peelingin içeriğindeki gül suyu sayesinde boyun ve dekolte bölgesinin derinlemesine nemlenmesini sağlar ve buradaki derinin beslenmesini sağlar. Haftada 2-3 kere dekolte peeling yapmalısın. 

İpucu #5: Nazik ol

İpucu #5: Nazik ol

Dekolte, göğüs ve boyun bölgesindeki derinin çok ince ve hassas olduğunu fark etmişsindir. Bu bölgede hassasiyet oluşturacak sert ovalama ve masaj hareketlerinden uzak durmalısın. Dekolte bölgesi hassasiyet geliştirdiğinde, minik kabarcıklar oluşturduğunda onarıcı krem kullanmalısın.

Vücudundaki her türlü hassasiyet için La Roche Posay Cicaplast Baume B5 onarıcı bakım kremi kullanabilirsin. Formülündeki 5% Panthenol ve Madecassoside sayesinde cildini onarır, yaraların iyileşmesini sağlar ve cildinin rahatlamasını sağlar. Dekolte bölgesini sert bir şekilde kaşımak ve buradaki sivilcelerle oynamak buradaki ince derinin hızlıca kızarmasına neden olur. Tam bu gibi durumlarda Cicaplast kremini sürerek dekolte bölgesi bakımı yapabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?