Evde Spa Keyfi: Evde Cilt Bakımıyla Kendimizi Şımartıyoruz!

Evde Spa Keyfi: Evde Cilt Bakımıyla Kendimizi Şımartıyoruz!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Spa ortamını evimize taşıyoruz! Kendimize, cildimize biraz özen gösterip, şımartmak en büyük hakkımız. :) Spa merkezlerinde nasıl rahatlıyor, cildimizi arındırıyorsak, aynı ortamı evimizde de yaratabiliriz. Sen de bizim gibi bu lüks deneyimi yaşamak istiyorsan sana özel önerilerimize kulak ver! İşte evde spa keyfi deneyimi!

Evde Spa Ortamı Nasıl Oluşturulur?

Evde Spa Ortamı Nasıl Oluşturulur?

Evde spa keyfi yaşamak, komple cilt bakımını evde yapmak için ihtiyacın olanları sıralamakla işe başlayalım:

  • Mis kokulu mumlar
  • Sevdiğin müzikler
  • En sevdiğin banyo köpüğü, duş jelleri, şampuan
  • Cilt bakım ürünleri

Spa merkezlerinin vazgeçilmezi mumlar, bizim de favorilerimizden. Özellikle güzel kokulu mumlarla banyonda çok hoş bir hava elde edebilirsin. Tabii spa keyfine sevdiğin müzikler de eşlik etmeli. İster telefonundan, ister taşınabilir hoparlöründen müzik açıp banyo keyfine keyif katabilirsin. Eğer köpük banyosu yapmak istersen, su doldurduğun küvete banyo köpüğü ekleyerek köpürtebilirsin. Ayrıca uygulayacağın cilt bakım ürünlerini de hazırlamanı öneririz.

Evde Spa Ritüeli Adımları:

1.Adım: Vücut temizliği

Vücut temizliği

Tabii ki spa bakımında ilk adım vücut bakımında! Vücudunu arındırmak için ilk önce saçlarını şampuanlayıp kremlemeni, sonrasında da tüm vücuduna duş jeli uygulamanı öneririz. Seçtiğin vücut jelinin cildinin ihtiyacına uygun olmasına ise özen göstermelisin.

2.Adım: Yüz temizliği

Yüz temizliği

Spa ritüelinde tabii ki yüz temizliğini de ihmal etmemelisin. Ancak bu noktada seni bir konuda uyarmak isteriz; yüz temizliğini banyoda yapacağın zaman, yüzünü durulurken kesinlikle sıcak su kullanmamalısın. Sıcak su, cildinin kurumasına, tahriş olmasına neden olabilir. Bu nedenle mutlaka ılık hatta soğuk su kullanmanı öneririz. Cildini temizlerken de cilt tipine uygun bir temizleyici kullanmanı öneririz.

3. Adım: Vücut nemlendirme

Vücut nemlendirme

Banyodan çıktıktan sonra şimdi de sıra geldi vücudumuzu neme doyurmaya! Eğer cildinde herhangi bir sorun bulunmuyorsa, cildinin kurumaması için her banyo sonrasında nemlendirmeni öneririz.

4.Adım: Yüz bakımı

Yüz bakımı

Banyo sonrasında yüz bakımına özen göstermeden olmaz! Hem pratik oldukları hem de anında etki sağladıkları için kâğıt maskeler bizim favorilerimizden.

5.Adım: Göz çevresi bakımı

Göz çevresi bakımı

Tüm yüzümüze bakım yapıp göz çevremizi unutmak olmaz! Yüzümüzdeki en ince deriye sahip göz çevresi, özel bir bakımı hak ediyor! Özellikle ince çizgiler, kırışıklıklar, kazayağı görünümü gibi belirtiler başladıysa, ışıltılı bakışlar için düzenli bakım şart. Hyaluronik Asit gibi, cildine dolgunluk verip pürüzsüz bir görünüm elde etmene destek olacak göz çevresi ürünlerini tercih edebilirsin.

6.Adım: El ve Ayak Bakımı

El ve Ayak Bakımı

Gelelim spa bakımının en son adımına! Genelde bakım rutinlerde el ve ayak bakımı çoğunlukla unutuluyor ya da atlanıyor. Ancak bizi taşıyan ayaklarımızın ve her daim ön planda olan ellerimizin bakımı da oldukça önemlidir. Özellikle son zamanlarda hijyen sağlamak adına ellerimizi sık sık yıkadığımız için çatlamış ellerimize bakım yapmamız oldukça önemli.

El ve ayağımıza krem uygularken, dairesel hareketlerle nazikçe masaj yapmanı öneririz. Bu şekilde hem rahatlamış hem de cildini canlandırmış olursun. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?