Süt Banyosunun Faydaları Nelerdir?


Süt banyosu cilde bakım yapmak ve yumuşatmak için tarihten günümüze gelen en büyük bakım ipuçlarından biri. Sen de kendini şımartmak, daha önemlisi vücudunu ödüllendirmek için süt banyosu yapabilirsin.

Süt banyosunun faydalarını ve nasıl yapıldığını anlatıyoruz. Süt banyosu yapmaya üşenenler veya masraflı bulanlar için daha ekonomik ve etkili önerilerimiz de makalenin içinde saklı! 

Süt banyosu nasıl yapılır?

Süt banyosu nasıl yapılır?

Süt banyosuna başlamadan önce süte alerjin olup olmadığını kontrol et. Süt içtikten sonra cildinde kaşıntı oluşuyorsa süt banyosu sana uygun değil demektir.

Süt banyosu yapmak için küveti ılık suyla doldur. Çok sıcak su kullanma, sıcak su cildinin kurumasına ve kaşınmasına yol açabilir. Küveti doldurduktan sonra içine iki bardak ılık süt ekle ve karıştır. Eğer banyonun mis kokulu olmasını istersen uçucu yağları da süt banyosuna ekleyebilirsin. Şimdi küvetin içine girip keyif yapma zamanı! 

Editörün önerisi: Süt banyosu yapmak için evde bütün sütleri harcamana gerek yok. İki bardak süt, cildinin yumuşaması ve beslenmesi için yeterli olacak.

Süt banyosunun faydaları

Süt banyosunun faydaları

Süt banyosu en çok kuru cilde sahip olanlar için önerilir. Cildini derinlemesine nemlendirmek ve beslemek için süt banyosu yapabilirsin. Sütün içindeki laktik asit, ölü derilerin temizlenmesine yardımcı olur ve cildinin daha pürüzsüz görünmesini sağlar. 

Süt banyosunu genellikle akşamları rahatlamak ve stres gidermek için tercih ediyorlar. Süt, cildimizin yenilenmesini hızlandırırken aynı zamanda yumuşamasını ve rahatlamasını sağlıyor. Süt banyosu yapanların daha rahatlamış ve dinlenmiş göründüğünü söylüyorlar. Tabii ki süt banyosunu düzenli olarak yapmak çok zor! Süt banyosunun etkilerini görmek ve cildine sütün faydalarını yansıtmak için sana harika bir önerimiz olacak! 

Cildimizin süt banyosu: Garnier Süt Bombası Kağıt Maskeleri kullan

Garnier Süt Bombası Kağıt Maskeleri kullan

Cildinin süt banyosuna hazır mısın? Peki cildini nemlendirecek ve besleyecek en iyi maske önerisine hazır mısın? Garnier Süt Bombası Kağıt Maskeleri içeriğindeki Hyaluronik asit, badem sütü ve Hindistan cevizi sütü sayesinde cildini derinlemesine nemlendiriyor, kuru ve solgun görünümü tek uygulamadan itibaren yok ediyor. 

Tamamen bitkisel kaynaklı ve 3 katmanlı kağıt maske, cildine tam oturuyor ve sana adeta SPA keyfi yaşatıyor. Süt Bombası kağıt maskelerin iki farklı çeşidi bulunuyor: Hindistan cevizi sütlü ve badem sütlü. Hindistan cevizi sütü içeren maske, yoğun besleme ve ışıltı verme etkisine sahip. Böylece kuruluktan sonra matlaşan cildini aydınlatarak daha enerjik ve dinç görünmene yardımcı oluyor. 

Badem sütlü maske ise onarıcı etki sunuyor. Kuru ve gergin ciltler için önerdiğimiz badem sütlü maske cildine yoğun nem kazandırarak gerginlik hissini ortadan kaldırıyor. Cildinin ihtiyacına uygun olan Süt Bombası maskeyi seç ve uygulamaya hemen başla. 15 dakika boyunca cildinde tuttuktan sonra kalan ürünü cildine yayarak nemli cildinin keyfini çıkarabilirsin. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!