Evde cilt canlandırıcı maske önerileri!

Evde cilt canlandırıcı maske önerileri!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Evde maske yapmak en keyifli şeylerden biri! Bu yazımızda, evde yapabileceğin cilt canlandırıcı maskeleri bir araya getirdik!

Evde yüz maskesi yapımı, cilt bakım rutinlerimizin en keyifli adımı. Cildi canlandıran, pürüzsüzleştiren ve doğal ışıltısını ön plana çıkarıp daha sağlıklı görünmesini sağlayan yüz maskelerini bu aralar elimizden düşüremiyoruz! İşte Herkesicinguzellik.com editörleri olarak severek kullandığımız, evde cilt canlandırıcı yüz maskesi önerilerimizle karşındayız.

Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi

Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi

Cildi canlandıran yüz maskesi dendiğinde aklımıza ilk gelen, Garnier’in Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi! Nar özü ve hyaluronik asit içeren formülü ile cildi yoğun veren ve canlandıran bu kağıt yüz maskesi, cildin 1 haftalık nem ihtiyacını karşılıyor. Normal veya kuru bir cilde sahipsen ve cildini canlandıracak, nemlendirecek ve ışıltı verecek bir yüz maskesi arıyorsan, mutlaka denemelisin.

L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesi

L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesi

Cildi arındırmak ve detoks etkisi de cildi canlandırmanın en iyi yollarından biri. Bu konuda kil maskeleri de çok işe yarıyor. L’Oréal Paris’in Saf Kil Detoks Maskesi, formülündeki 3 saf kil ve kömür ile ciltteki kirleri mıknatıs gibi çekerek arındırıyor, cildi kurutmadan detoks yapıyor ve bu sayede de cilt çok daha pürüzsüz, canlı ve ışıltılı görünüyor.

Lancome Rose Sorbet Cryo Mask

Lancome Rose Sorbet Cryo Mask

Cilt canlandıran ve ferahlatan bir diğer yüz maskesi önerimiz ise Lancome Rose Sorbet Cryo-Mask’i. Formülündeki salisilik asit, gül ve mentol özleri ile ciltteki gözenekleri sıkılaştıran, uygular uygulamaz ferahlatan bu maske, cildin kendi doğal ışıltısını ön plana çıkarıyor. Yumuşak ve ışıl ışıl bir etki veren bu maskenin yapısı da son derece dikkat çekici!

Garnier C Vitamini Parlaklık Verici Kağıt Yüz Maskesi

Garnier C Vitamini Parlaklık Verici Kağıt Yüz Maskesi

Cildin solgun görünüyorsa ve enerji depolamaya ihtiyacı varsa, Garnier C Vitamini Parlaklık Verici Kağıt Yüz Maskesi çok işine yarayacak. C Vitamini ve hyaluronik asit içeren sütlü serum formülüyle cilde yoğun nem ve parlaklık etkisi veren bu kağıt maske, uygular uygulamaz cildi yumuşacık yapıyor ve ferahlatıyor. Düzenli olarak kullandığında cildinin solgun görünümünün azaldığını, daha parlak, canlı ve dolgun göründüğünü fark edebilirsin. Üstelik Garnier C vitamini yüz maskesinin sütlü serum formülü, cilde gerçekten yumuşacık ve pürüzsüz bir etki veriyor! Enerjik ve capcanlı bir cilt için haftada en az 2-3 kez bu maskeyi uygulamayı çok seviyoruz!

Kiehl’s Avocado Nourishing Hydration Mask

Kiehl’s Avocado Nourishing Hydration Mask

Avokado’nun cilde nem verme ve besleme özelliği de maske olarak uygulandığında çok işe yarıyor. Kiehl’sın Avocado Nourishing Hydration Mask’i, cildi besleme, nem verme, pürüzsüz ve canlı bir görünüm verme konusunda çok başarılı bir yüz maskesi. Üstelik avokado özü, avokado yağı ve çuha çiçeği özü içeren formülü cildi çok güzel bir şekilde yumuşatıyor.

SkinCeuticals Phyto Corrective Maske

SkinCeuticals Phyto Corrective Maske

Nemsiz ve hassaslaşmış bir cilde sahipsen ve cildini canlandıracak bir yüz maskesi kullanmak istiyorsan, SkinCeuticals’ın Phyto Corrective maskesini mutlaka denemelisin. Formülündeki hyaluronik asit, yatıştırıcı dipeptid ve bitkisel özler sayesinde cildi yatıştıran, rahatlatan, parlaklığını ve pürüzsüzlüğünü geri kazanmasına yardımcı olan bu yüz maskesi, cildi canlandırma konusunda çok başarılı.

Vichy Liftactiv Hyalu Mask

Vichy Liftactiv Hyalu Mask

Ciltteki canlılığın, sıkılığın kaybı ve nemsizlik, yaşlanma belirtileri arasında yer alıyor. Cilt zamanla daha cansız görünmeye başladığında, hyaluronik asit içeren yüz maskeleri de kurtarıcı oluyor. Vichy Liftactiv Hyalu Mask, formülündeki hyaluronik asit, agave ekstresi ve meyan kökü ekstresi ile 5 dakikada daha esnek, pürüzsüz ve canlı bir görünüm veriyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?