Sonbahara Hazırlık: Cildini Nasıl Arındırabilirsin?

Sonbahara Hazırlık: Cildini Nasıl Arındırabilirsin?

Sonbahar demek yeni başlangıçlar, yeni iş ve okul dönemi demek! Yaz mevsiminin bıraktığı tembellik ve tatil modunu bir süreliğine rafa kaldırıyoruz ve yeni dönem için sıkı çalışmaya başlıyoruz. Sonbahar ayında cildinin de yenilenmeye ve yoğun bir bakıma ihtiyacı var. Yaz aylarından kalan güneş hasarını onarmak, kuruluğu gidermek ve cildindeki ölü derileri atmak için sonbahar mevsimine yönelik cilt bakımı yapmalısın. En iyi cilt bakım ürünleriyle mevsim geçişine özel cilt bakımı rutinini anlatıyoruz. 

1. Cildini yağdan arındır

Cildini yağdan arındır

Yaz aylarında bronzlaştın ve harika görünüyorsun. Bronzlaşırken cildinin ne kadar kuruduğunu ve ölü derilerin pul pul döküldüğünü farkında olmayabilirsin. Ölü deriler, kir, yağ ve güneş kreminin artıkları gözeneklerinde birikerek gözeneklerini tıkayabiliyor. Tatilde belki cildini derinlemesine temizleyecek zaman bulamadın ama şimdi tam zamanı! 

Cildini iyi bir şekilde temizlemek, fazla yağdan ve kirden arındırmak için iyi bir yüz temizleme jeli önerimiz var: La Roche Posay Effaclar Jel, cildi narin bir şekilde temizliyor. Effaclar Jel kullananlar ciltlerini tertemiz hissettiklerini söylüyorlar. Bu temizleme jelini düzenli olarak kullandığında, cildinin arındığını ve cilt problemlerinin azaldığını fark edeceksin.

2. Düzenli kil maskesi yap

Düzenli kil maskesi yap

Sonbahar aylarında cildini arındırmak için saf kil maskesi kullanmalısın. Düzenli kil maskesi yapmak mevsim geçişlerinde meydana gelen parlamayı kontrol altına alır ve gözeneklerinin arınmasını sağlar. Biz sonbahar mevsiminde en çok L'Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske'yi kullanıyoruz. Saf Kil Arındırıcı Maske formülündeki 3 saf kil ve okaliptüs özü sayesinde cildi kurutmadan matlaştırmayı başarıyor. Mevsim geçişlerinde oluşan aşırı parlamayı azaltıyor ve anında cildin tertemiz görünmesini sağlıyor. Arındırıcı Maskeyi haftada iki kere uygulaman kusursuz cilt için yeterli olacak. 

Düzenli olarak kil maskesi yaptığında T bölgesindeki yağlanmanın tamamen azaldığını ve cildinin sağlıkla ışıldadığını fark edersin. Biliyoruz, cildinin yağlanmasından şikayetçi olanlar ışıltılı cilt görünümünden nefret ederler. Fakat cildinin sağlıkla ve naturel bir şekilde parladığını görünce sen de bu ışıltıyı çok seveceksin. 

3. Peeling yaparak ölü derilerden arın

Peeling yaparak ölü derilerden arın

Sonbahar mevsiminde en çok ihtiyaç duyduğumuz cilt bakım ürünü peelingler oluyor. Güneş hasarını azaltmak, cildin kuruluğunu ve cilt yüzeyindeki mat görünümü azaltmak için peeling yapmamız gerekiyor. 

Yaz mevsiminin bıraktığı izleri silmek için sana L'Oréal Paris Şeker Peelingi öneriyoruz. Loreal şeker peelinglerin 4 farklı çeşidi bulunuyor. Kivi tohumlu, üzüm çekirdeği yağı, kakao & hindistan cevizi yağı ve kahve içeren 4 farklı peeling, 4 farklı soruna hitap ediyor. Hangisini seçeceğini bilemeyenler endişelenmesin! Hepsinin gözenek temizleme ve cildi sıkılaştırma özelliği bulunuyor. Yaz mevsimi sonrasında bizim en büyük cilt şikayetimiz cildimizin donuk ve mat görünmesi oldu. Bu nedenle bizim şeker peeling tercihimiz L’Oréal Paris Şeker Peelingi Üzüm Çekirdeği Yağı içeren Işıltı Canlandırıcı peeling ürününden yana!  Formülündeki 3 şeker, cildindeki pürüzleri giderilmesine yardımcı olurken, üzüm yağı bileşeni de cildini canlandırıyor ve donuk görünümü yok ediyor. İhtiyacına göre haftada 2-3 kere peeling yaparak yüzündeki ölü derileri arındırabilir ve cilt sorunlarını azaltabilirsin. 

4. Cildini nemlendir ve yatıştır

Cildini nemlendirmeyi unutma

Cilt bakımının en temel noktası cildi temizlemek ve nemlendirmek. Yukarıdaki adımlarda cildini nasıl temizleyeceğini anlattık. Şimdi sıra cildini nasıl nemlendirmen gerektiğine geldi. 

Öncelikle şu konuda anlaşalım, cildin kuru da olsa, yağlı da olsa mutlaka cildini nemlendirmen gerekiyor. Özellikle mevsim geçişlerinde cildin normalden biraz daha hassaslaşabilir, bariyeri zayıflayabilir. Böyle olduğunda da kızarıklık ve tahriş gibi problemler ortaya çıkabilir. Bunun önüne geçmek, cildi 48 saat nemlendirmek için La Roche Posay Toleriane Sensitive Creme kullanabilirsin. Seramid içeriği ile cilt bariyerini güçlendirirken, B3 vitamini ile de cildi tazelemeye yardımcı olan bu krem mevsim geçişleri için ideal.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?