Mercek Altında: La Roche Posay Effaclar Ailesi

Mercek Altında: La Roche Posay Effaclar Ailesi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Akneye eğilim gösteren bir cilde sahipsen, tanışman gereken bir cilt bakım serisi ile karşındayız: La Roche-Posay Effaclar ailesi ile ilgili aradığın tüm bilgileri burada bulabilirsin!

Yağlı ve akneye eğilim gösteren bir cilde sahipsen ilk adım olarak mutlaka bir dermatoloğa görünmen gerektiğini hatırlatalım. Dermatologunun sana önereceği tedaviler ile birlikte, cildini rahatlatması için bazı cilt bakım ürünlerinden de destek alabilirsin. Bu konuda deneyip etkilerinden memnun kaldığımız bir seriden sana da bahsetmek istedik: La Roche-Posay Effaclar ürünleri, akneye eğilim gösteren ciltler için gerçekten de kolaylaştırıcı etkilere sahip. Şimdi gel birlikte Effaclar serisini daha yakından tanıyalım!

Editörün Önerisi: Eğer cildinde akneler varsa, kendi kendine bir çözüm bulmaya çalışmak yerine, sana verebileceğimiz en yerinde tavsiye bir dermatoloğa görünmek olacak. Eğer cilt problemlerin ile ilgili bir uzman görüşü alman gerekiyorsa, bunu ihmal etmemelisin. Dermatologunun uygulayacağı tedavi yanında, kullanacağın cilt bakım ürünleri konusunda da danışmayı unutmamalısın.

La Roche-Posay Effaclar Serisi

La Roche-Posay Effaclar Serisi

Eczanelerden ulaşabileceğin La Roche-Posay ürünleri, yağlı ve akneye eğilim gösteren ciltler için yardımcı nitelikte özelliklere sahipler. Hem tek başlarına hem de akne tedavilerine yardımcı olarak cilt doktorları tarafından önerildiği şekilde kullanılmaları gerektiklerini hatırlatalım.

La Roche-Posay Effaclar serisinde yüz temizleme ve günlük bakım için ihtiyaç duyabileceğin temizleyici jel, tonik, misel su, nemlendirici ve bakım kremleri bulunuyor. Cildinin ihtiyacına ve problemlerinin şiddetine göre doğru ürünü seçebilir, doktorunun yönlendirmesi ile Effaclar serisini deneyebilirsin.

La Roche-Posay Effaclar Jel

La Roche-Posay Effaclar Jel

Yağlı ve akneye eğilim gösteren bir cilde sahipsen, cildini kirden ve fazla yağdan arındırmalısın. Hassas cildin için kullanacağın temizleme jelinin nazik olması, gözenekleri tıkamaması ve cildini iyi bir şekilde arındırması gerek. La Roche-Posay Effaclar Jel, termal su, temizleyici ajanlar ve çinko pidolate ile zenginleştirilmiş formülü ile cildin yatışmasına, kirden ve yağdan arınmasına, siyah noktaların görünümünü azaltmaya ve parlamayı kontrol almaya yardımcı oluyor.

La Roche-Posay Effaclar Tonik

Eğer yağlı cildinde pürüzler varsa, gözeneklerin genişse ve düzensiz bir cilt dokusuna sahipsen, bir tonik kullanarak cildini dengeleyebilirsin. La Roche-Posay Effaclar Tonik, sıkılaştırıcı mikro-soyucu özelliği sayesinde yağlı cildindeki geniş gözeneklerin içerisindeki kirleri ve yağı arındırmaya yardımcı olacak. Böylece gözeneklerinin tıkanmasına engel olarak cildinin akneye eğilim gösterme ihtimalini de azaltmaya yardımcı olacak. Bu toniği kullanırken, gündüzleri spf içeren yüz kremlerini uygulamayı unutmamalısın.

La Roche-Posay Effaclar Duo (+)

La Roche-Posay Effaclar Duo (+)

Akneye eğilim gösteren bir cilde sahipsen, cilt kusurlarının görünümünü azaltmaya yardımcı olacak bir krem işini kolaylaştırabilir. La Roche-Posay Effaclar Duo (+) özel formülü ile cilt kusurlarının görünümünü düzeltmeye ve yenilerinin oluşmalarını engellemeye yardımcı oluyor.

La Roche-Posay Effaclar Duo (+)’ın formülündeki Procerad leke görünümüne karşı savaşırken, Mannose cilt görünümünün yenilenmesine yardımcı oluyor, APF ile cildin dengelenmesini sağlarken, Piroctone olamine cilt kusurlarının azalmasını sağlıyor, Zinc PCA da ciltteki fazla yağın azalmasını sağlıyor. Jel-krem dokudaki yapısı cilt tarafından kolayca emiliyor, ciltte yağlı ve yapışkan bir his bırakmıyor. Verdiği nemlendirme hissi de gerçekten bir harika, makyaj altına baz olarak kullanmak için bile son derece uygun.

Editörün Önerisi: La Roche-Posay Effaclar Duo (+)’nun SPF 30 içeren versiyonu ile hem cilt kusurlarının azalmasını sağlayabilir hem de güneşin zararlı etkilerine karşı koruma da sağlayabilirsin. Akneye eğilim gösteren ciltlerin, güneşe karşı ekstra korumaya ihtiyaç duyduklarını unutmamalısın.

La Roche-Posay Effaclar Duo (+) Unifiant

La Roche-Posay Effaclar Duo (+) Unifiant

Hem cilt problemlerinin azalmasını sağlamak hem de cilt rengini eşitlemek istiyorsan, La Roche-Posay Effaclar Duo (+) Unifiant’ı tercih edebilirsin. Maske etkisi olmadan cildin rengini eşitleyen bu krem cilt kusurlarından şikayetçi olanlar için son derece kullanışlı. La Roche-Posay Effaclar Duo (+)’nun cilt kusurlarını, cilt lekelerini ve tekrarlama karşıtı etkisi ile cilt rengini eşitleme özelliğini barındıran bu renkli krem, günlük kullanımda işini son derece kolaylaştırabilir.

La Roche-Posay Effaclar Mat

Yağlı ve akneye eğilim gösteren ciltler için parlama kontörlü sağlayan La Roche-Posay Effaclar Mat, ciltteki fazla yağı düzenleme özelliğine sahip. Eğer cildini daha fazla yağlandıracak diye nemlendirici kullanmaktan çekiniyorsan, La Roche-Posay Effaclar Mat senin için biçilmiş kaftan. Bu krem ile fazla yağı kontrol altına alabilir, parlamaya engel olabilir ve gözeneklerinin azalmasını sağlayabilirsin.

La Roche-Posay Effaclar Mat’ın dikkat çeken 3 etkisi ise şöyle;

  • Matlaştırıcı etki: Sebumu azaltarak, anında daha uzun süre mat ve parlamayan bir cilt etkisi elde edebilirsin.
  • Gözenek arındırıcı etki: Anti sebum etkisi ile ciltteki fazla yağı dengelediği için düzenli kullanıldığında gözeneklerin de küçülmesine yardımcı oluyor.
  • Anında çift etki: İçeriğindeki mikro küreler ve perlit ile nemi ve sebumu dengeleyip, cildin matlaşmasını ve gözeneklerin büyüklüğünün küçülmesini sağlıyor.

La Roche-Posay Effaclar K+

Yağlı ve karma bir cilde sahipsen, cildinin parlamasını kontrol altına alacak bir krem kullanabilirsin. Eğer fazla yağ yüzünden cildin, özellikle de T bölgen gün içinde parlıyorsa, fazla sebumu dengeleme özelliği olan La Roche-Posay Effaclar K+, işini son derece kolaylaştırabilir. Effaclar K+ sayesinde cildin gün boyunca fazla yağdan arınmış, ferah ve temiz görünecek. Etkisi 8 saate kadar süren bu krem aynı zamanda cildi temizleme, düzenleme ve siyah noktaların azalmasını sağlama gibi harika özelliklere sahip. LHA ve salisilik asit içerikli formülü ile cildi tahriş etmeden mikro bir şekilde soyarak, cildi temizliyor, gözeneklerin temizlenmesini sağlıyor, tekrar tıkanmasına da engel oluyor.

 La Roche-Posay Effaclar A.I

Effaclar serisindeki en sevdiğimiz ürünlerden biri de anlık olarak beliren cilt kusurları için kullandığımız La Roche-Posay Effaclar A.I. krem. Kolay uygulanan ve hızla emilen bu krem, aniden beliren ve canımızı sıkan cilt kusurları için son derece kullanışlı. İçeriğindeki niacinamide, piroctone olamine ve glycacil ile cilt kusurlarının görünümünü azaltırken, mikro-soyucu LHa ve termal su ile de cildin yenilenmesine yardımcı oluyor. Eğer ani beliren cilt kusurlarına karşı lokal olarak uygulayabileceğin bir krem arıyorsan, La Roche-Posay Effaclar A.I.’yi yanından ayırmamanı öneririz.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?