Cilt Parlatan Maske Önerimiz ile Işıltılı Bir Cilde Sahip Ol


Cildinin ışıl ışıl görüneceği cilt parlatan maske önerimize hazır mısın?

Keşke cildimiz hep çocukluğumuzdaki parlak ve ışıltılı kalsaydı değil mi? Ancak maalesef yaş almaya başladıkça, cildin ışıltısı da zamanla kaybolmaya başlıyor. Üzerine bir de yanlış kozmetik uygulamaları eklenince cilt bir anda mat, pürüzlü ve lekeli bir görünüme bürünüyor. Peki ne yapmalı? Aslında cildinin parlaklığını korumak için yapabileceğin pek çok şey mevcut. Doğru cilt bakım rutini ve doğru bakım ürünleri ile cildinin hep bebek gibi kalmasını sağlayabilirsin.

Bu makalemizde senin için “cilt nasıl parlar?” sorusunu detaylıca ele almaya çalıştık. Üzerinde bir de parlak bir cilt için hangi maskeyi kullanman gerektiğine değindik. Bizim de favorimiz olan ve parlak cilt görünümümüzün sırrı bu maske önerimiz ile sen de cildinde muhteşem bir deneyime hazır ol! 😉

Cilt Nasıl Parlar?

Cilt Nasıl Parlar?

Stresli yaşam, uykusuzluk, yanlış kozmetik uygulamaları, düzensiz beslenme ve su içmeme… Hepsi cildin mat görünümüne neden olan etmenler arasında yer alıyor. Peki, cildi parlak ve ışıltılı bir görünüme kavuşturmak için ne yapmak gerekiyor? Aşağıdaki listede bazı uygulamalara yer verdik.

1. Bol Sıvı Tüket

Cildi parlatan en büyük etmenlerden biri sudur. Çünkü vücudumuzun neredeyse %60’ı sudan oluşmaktadır. Suyun, gün içerisinde yeterli miktarda tüketilmesi cilt kırışıklığı, kuruluk ve mat cilt problemini ortadan kaldırır. Bu nedenle günde ortalama 1,5-2 litre su tüketimi parlak bir cilt için önemlidir.

2. Sağlıklı Beslen

Yeterli oranda sebze, meyve ve protein alımı ile cildinin çok daha sağlıklı görünmesi kolaylaşacaktır. Şekerli, hazır gıdaları beslenme düzenin içerisinde minimize edip, vitamin ve mineral içerikli lifli gıdalar ile beslendiğinde sağlıkla ışıldayan bir cilde sahip olacaksın.

3. Düzenli Uyu

Cildin en çok da kendini geceleri yenilediğini artık bildiğini düşünüyoruz. O nedenle hücre yenilenmesinin başladığı zaman dilimlerinde uykuya dalmak, solgun cilt görünümü de dahil olmak üzere pek çok cilt sorununun ortadan kalkmasına yardımcı olur.

4. Cilt Bakım Rutinini Atlama

Cildinin sağlıkla ışıldamasını istiyorsan, cilt bakım rutini oluşturmaya özen göstermelisin. Temizleyici, tonik ve nemlendirici adımlarının yanı sıra haftada 1 peeling ve maske uygulamaları ile desteklediğin cildin, çok daha pürüzsüz bir görünüme kavuşacak ve parlak görünecektir.

5. Cildi Parlatan Vitaminlere Yönel

Son olarak cilde faydalı olduğu bilinen vitaminlerin yer aldığı cilt bakım ürünlerine yönelerek de cildinin sağlıklı parlaklığını destekleyebilirsin. Bu vitaminleri ele alacak olursak:

·   E vitamini: Mükemmel bir nem deposudur. Cilt kuruluğunu önler. Yaşlanma belirtileri ve güneş ışınlarına karşı cildi korur.

·   A vitamini: Cilt dokusunun onarılmasını sağlar. Cilt sıkılaşmasında da etkilidir.

·   B vitamini: Sivilce ve akne oluşumunu önlemede etkili bir performansa sahiptir. Cilde aynı zamanda doğal bir parlaklık da kazandırır.

·   C vitamini: Parlak cilt dendiğinde akla ilk gelen vitaminlerden biridir. Cilt lekelerine karşı oldukça etkili olan bu vitamin, cilt tonunu eşitler ve koyu halka görünümünü de yok eder. Cildi ışıltılı bir görünüme kavuşturur.

Yukarıda sıraladığımız tüm bu maddeler öyle gösteriyor ki, cildinin parlak görünmesi için senin de elini biraz taşın altına koyman gerekiyor. Neticede zahmete girmeden güzellik olmuyor. Şimdi gelelim, bizim o çok sevdiğimiz yüzü parlatan maske ürününe… 😊

Garnier C Vitamini Parlaklık Verici Kağıt Yüz Maskesi ile Işılda!

Garnier C Vitamini Parlaklık Verici Kağıt Yüz Maskesi ile Işılda!

Ve nihayet etkisi karşısında şaşkınlığımızı saklayamadığımız, şu aralar en çok kullanmayı tercih ettiğimiz o cildi parlatan maske ile tanışma sırası geldi! Garnier’ın bu yüksek oranda C vitamini ve hyaluronik asit içeren formüllü maskesi, ilk kullanımda gözle görülür bir etki göstermesi ile bizden tam not almayı başaran ürünlerden. Cildimizde sadece 15 dakikada nem bombası etkisi sağlayan bu maske, bir şişe seruma eş değer bir bakım sunuyor. Bu maske aynı zamanda,

·   İçeriğindeki C vitamini sayesinde cildimizdeki renk tonunu eşitliyor ve ışıltı kazandırıyor.

·   Hyaluronik asit ve sütlü formülü ile de cildi mükemmel şekilde nemlendiriyor ve pürüzsüzlük sağlıyor.

Cilt tonumuzu anında daha parlak bir görünüme kavuşturduğuna şahit olduğumuz bu maske, 1 haftada ise yine fark edilir sonuçlar verdi. Buna göre cildimizi, daha yumuşak bir dokuya kavuşturan ürün, cildimize canlı bir görünüm de kazandırdı. Üstelik cildimiz daha da dolgunlaştı ve solgun görünüm resmen ortadan kalktı. Bize göre bu maske, solgun ciltler için adeta bir mucize! 😍

Vegan formülü ile ayrıca kalbimizi kazanan Garnier kağıt maske, cilt parlatmak için maske arayışında olan herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ettiğimiz bir maske ürünü. Cildine 15 dakikada muhteşem bir parlaklık kazandıracak bu ürünü senin de mutlaka denemeni istiyoruz. Sonrasında yorumlarını da bizimle paylaşmayı unutma! 😊

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!