Kışın Ortaya Çıkan Cilt Problemleri ve Çözümleri


Cilt problemleri yılın her dönemi karşımıza çıkabilir, kış aylarında dahi! Genellikle cilt kremleri kullanmaya yazın daha meyilli olsak da kış aylarında ortaya çıkan cilt problemleri için önlem almalıyız. Peki, kış aylarında hangi cilt problemleri ortaya çıkar?

Cilt problemleri genellikle hava ve mevsimle yakından ilişkilidir. Özellikle hassas bir cildin varsa kış aylarında cildine ekstra bakım yapmalı ve cilt problemlerinin önüne geçmelisin. Soğuk havanın cildine zarar vermesini önlemek ve yılın her günü ışıl ışıl parlamak için aşağıdaki cilt bakım önerilerine kulak vermelisin.

1. Hassas cilt sorunu

Hassas cilt sorunu

Kış mevsiminin ne kadar zor geçtiğini en iyi hassas ciltler bilir! Kızarma ve kaşınma eğilimi olan hassas ciltler için kış ayları daha zorlu geçebiliyor. Soğuktan dolayı kuruyan ve gerginleşen cildini yumuşatmak için düzenli olaran nemlendirici ve bakım kremi kullanmalısın. Kış aylarında hassas cildi olanlar için La Roche Posay Toleraine Ultra Cream nemlendiriciyi öneririz. Sürüldüğü andan itibaren ciltte yatışmış bir his sağlayan nemlendirici cildi rahatlatıyor ve yoğun nemlendirme sağlıyor.

Kış aylarında alerjiye eğilim gösterebilen bir cildin varsa Toleraine Ultra Cream tam sana göre seçim olacak. Cildindeki kızarıklık ve kaşıntıyı kontrol altına alıyor ve soğuk havanın yarattığı kuruluk hissinin önüne geçiyor. Kuruluktan sonra sertleşen ve gerginleşen ciltlere çözüm olarak bu nemlendiriciyi önerebiliriz. Kış aylarındaki cilt hassasiyetini kontrol altına almak için günde iki kere nemlendiricini temiz cildine uygulamalısın.

2. Kuru cilt sorunu

Kuru cilt sorunu

Kış ayı demek senin için kuruluk demekse seni çok iyi anladığımızı söyleyebiliriz. Kış aylarında cildimiz kupkuru oluyor ve kuruluktan dolayı kaşınabiliyor. Bu sorunu çözmek ve kış aylarında cildin daha nemli, parlak ve canlı görünmesi için La Roche Posay Lipikar Baume AP+M Balsam kullanmaya başladık ve çok memnun kaldık! Cilt mikrobiyomunu dengeleyen bu nemlendirici, cildi yatıştırıyor ve cilt kaşınmasını yatıştırıyor.

Özellikle atopiye eğilim gösteren ciltler için önerilen Lipikar nemlendirici, kuruluk nedeniyle oluşan kaşınma ve hassasiyet sorunu çözüyor. En güzel kısmı ise bu sorunun tekrarlamasını önlüyor! Lipikar kullananlar cilt bariyerinin güçlendiğini ve ciltte rahatlama sağladığını söylüyorlar. Kışın çok kuruyan ve nemsiz kalan cildin varsa sen de Lipikar nemlendirici kremi günlük olarak kullanmaya başlamalısın. Hızlı bir şekilde cildinin nemlendiğini ve gün içinde kuruluk kaynaklı kaşıntı hissinin azaldığını fark edeceksin.

3. Güneş koruması

Güneşten korunmak için

Kış aylarında da cildini güneşten korumaya devam etmelisin. Özellikle hassas cildin varsa! Kış güneşi, tıpkı yaz aylarında olduğu gibi cildini hassaslaştırma ve kurutma eğiliminde olabiliyor. Havanın güneşli olduğu günlerde mutlaka güneş kremi sürmeli ve cildini yoğun güneşten korumalısın.

Kış mevsiminde kullandığın güneş kreminden ne beklersin? Hızlı emilmesi, yüzde beyaz leke bırakmaması ve cildini güneşten tam anlamıyla koruması... Bize göre kışın kullanılabilecek en iyi güneş kremlerinden biri La Roche Posay Anthelios UVmune 400 SPF50+. Yüksek UVA koruması olan bu güneş kremi, kış güneşinden cildini korur ve güneş kaynaklı leke oluşumunun önüne geçer. Hızlı emilen bu güneş kremi cildinde rahatsız bir his bırakmıyor ve iz bırakmıyor. Makyaj altına uygulanabilen güneş kremi sayesinde yaz kış demeden cildini güneşin zararlı etkilerinden korumuş olacaksın.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?