Kırışıklıklar ve ince çizgiler arasındaki fark nedir?

Kırışıklıklar ve ince çizgiler arasındaki fark nedir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Anti aging kremlerin üzerini okuduğumuzda ince çizgilere ve kırışıklara iyi geldiği yazıyor. Peki, nedir bu kırışıklar ve ince çizgiler? Yüzümüzdeki çizgilerin hepsinin aynı olmadığını biliyoruz ama farklarını bilmiyoruz. Cildindeki yaşlanma belirtilerinin birbirinden nasıl ayrıldığını öğrenmek için bu rehberi hazırladık. Kırışıklık ve ince çizgilerin uzmanı olmak ve onları azaltmak için sorunun derinine iniyoruz. 

İnce çizgiler ve kırışıklıklar nedir?

İnce çizgiler ve kırışıklıklar nedir?

Cildimizdeki ince çizgiler, aslında kırışıkların ilk sinyalleri olarak yüzümüzde belirirler. İnce çizgilerin sebebi yanlış bilinenin aksine yaşlanmak değil. Yoğun güneşe ve hava kirliliğine maruz kalmak cildimizde ince çizgilerin oluşmasına yol açabilir. Zaman zaman nemsizlikten de ciltte ince çizgilerin oluştuğu görülebilir. İnce çizgiler genellikle alın, göz ve dudak çevresinde meydana gelir. Cildinde ince çizgileri olanlar için güzel haber, ince çizgilere doğru bakım yaptığında cildini dolgunlaştırarak bu çizgilerin daha az belirgin olmasını sağlayabilirsin. Fakat ince çizgilerine müdahale etmezsen bunlar derin kırışıklığa doğru ilerleyebilir, haberin olsun!

Kırışıklar ise tamamen yaşlanmaya bağlı oluşan bir durum. Kırışıklıklar, ince çizgilerden daha belirgin olurlar, ilk bakışta fark edilirler. Erken dönemde önlem aldığında cildindeki kırışıkların daha geç derinleşmesini sağlayabilirsin. 

İnce çizgilerin ve kırışıklıkların sebebi nedir?

İnce çizgilerin ve kırışıklıkların sebebi nedir?

Cildindeki ince çizgilerin en büyük sebebinin başında nemsizlik gelir. Nemsiz kalan cilt kırışmaya daha müsait olur. Unutma, yaş aldıkça cildimiz incelir ve deri altındaki hyaluronik asit seviyesi azaldığı için cildimiz kurur. Bu etkenlerin dışında aşırı UV ışığına maruz kalmak, yorgunluk, stres, uykusuzluk gibi çevresel faktörler de cildimizdeki ince kırışıkların sebebi olarak gösterilebilir. 

Doğal olarak yaşlanmanın sonucundan cildimiz elastikiyetini kaybeder ve sarkmaya başlar. Bu da yüzdeki kırışıkların en önemli sebebi olarak karşımıza çıkar. Yaşlanma sürecinde yeterince bakım yapmadığın ince çizgilerin kırışıklıklara dönüşmesi de kaçınılmaz olur. 

Ciltteki ince çizgiler ve kırışıklıklar için ne yapmalı?

Ciltteki ince çizgiler ve kırışıklıklar için ne yapmalı?

Evet cildindeki ince çizgilerin ve kırışıkların sebebi farklı olabilir ama çözümü aynı! Cildini yoğun bir şekilde nemlendirmek. Anti-aging kremleri kullanmak hem ince çizgilerine hem de kırışıklarına iyi gelir. Fakat bu süreçte ince çizgilerinin daha hızlı azalacağını fakat derin kırışıklıklarını azaltmanın biraz daha zaman alacağını unutmamalısın. 

En iyi anti aging cilt bakım setlerinin başında L'Oréal Paris Revitalift Lazer Serisi geliyor. Yoğun yaşlanma karşıtı cilt bakımı sağlayan Revitalift serisinin formülünde konsantre Pro-Xylane, adenozine, LHA, centella asiatica, glikolik asit ve hyaluronik asit bulunuyor. Bu değerli içerikler cilt dokusunu düzeltiyor ve ciltteki kırışıkların yumuşamasını sağlıyor 2 ayda 3 yılın, 6 ayda da 7 yılın getirdiği yaşlanma belirtilerinin giderilmesine yardımcı oluyor.. Düzenli olarak Loreal anti aging kremi kullananlar cildinin daha sıkı ve dinç göründüğünü söylüyorlar. 

L'Oréal Revitalift serisinde , kırışıklık karşıtı bakım yapan gündüz kremi, gece kremi, leke krem, göz kremi, serum ve 7 günlük cilt bakım ampulü mevcut. Bu serinin en güzel tarafı ise ince çizgiler veya kırışıklıklar farketmeden bütün yaşlılık izlerine karşı etki etmesi! Cildinde hızlıca etki gösterecek ve seni gençleştirecek bu seriyi hemen keşfetmeye başlamalısın. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?