Akneye Eğilim Gösteren Ciltler İçin Sabah Bakım Rutini

Akneye Eğilim Gösteren Ciltler İçin Sabah Bakım Rutini

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Akneye eğilim gösteren bir cilde sahipsen, sabah cilt bakımı rutini önerilerimize mutlaka kulak vermelisin!

Akneye eğilim gösterebilen bir cilt demek, devamlı cilt problemleriyle baş etmeye çalışmak demek. Cilt bakım rutinine dahil ettiğin ürünlere çok dikkat etmeli, cilt problemlerin için doğru içerikleri tercih etmeli ve cilt bakım rutinini aksatmamaya özen göstermelisin. Akneye eğilim gösteren ciltler için hazırladığımız sabah cilt bakımı önerileri ile cildinle barışacağına emin olabilirsin. İşte karşında akneli ciltler için sabah bakım rutini adımları!

Cildini temizleyerek başla

Cildini temizleyerek başla

Cilt temizliği, hem sabah hem de akşam olmak üzere tüm cilt tipleri için son derece önemli bir adım. Cilt problemlerinin büyük bir kısmının, cildin iyi temizlenmemesinden kaynaklandığını düşünürsek, tüm kirlerden ve kalıntılardan arınmış bir cilt, sağlıklı görünecektir.

Akneye eğilim gösteren ciltlerde ise sebum üretimi fazladır, yani cilt olması gerekenden fazla yağ üretir. Bu fazla sebum ciltten arındırılmadığında gözenekler tıkanır ve aknelere davetiye çıkarır. Bizim yüz temizlemede favorimiz olan La Roche Posay Effaclar Jel, çinko pidolate ve temizleyici ajanlar içeren formülüyle cildi kirden ve fazla yağdan nazik bir şekilde arındırıyor. Siyah noktaların görünümünü azaltmaya ve parlamayı kontrol altına almaya yardımcı olan bu yüz temizleme jeli, yağlı ve akneye eğilim gösteren ciltlerin kullanımı için son derece uygun. Effaclar Jel’i sabahları yüzünü yıkarken kullanarak, cilt problemlerini azaltma konusunda ilk adımı atabilirsin.

Gözenek sıkılaştırıcı tonik kullan

Gözenek sıkılaştırıcı tonik kullan

Akneye eğilim gösteren ciltlerde, gözeneklerin iyice arındırılması son derece önemli. Gün içerisinde ciltteki fazla yağ ve kirler bu gözeneklere dolarak tıkanmalarına, daha sonra da cilt problemlerine yol açmasına neden oluyor. Bu yüzden cildini temizledikten sonra, salisilik asit içeren bir tonik uygulayarak, gözeneklerinin arınmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olabilirsin.

Biz sabahları yüzümüzü yıkadıktan sonra La Roche Posay Effaclar Tonik’i uyguluyoruz. Salisilik asit içeren bu tonik, gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Mikro-soyucu etkisi sayesinde, düzenli olarak kullanıldığında da cilt problemlerinin azalmasını sağlıyor.

Cilt kusurlarıyla savaşan bakım kremi

Cilt kusurlarıyla savaşan bakım kremi

Şimdi geldik cilt kusurlarını engellemenin en önemli adımına: Akneye eğilim gösterebilen ciltler için bir bakım kremi uygulamak! Sabah bakım rutininin bu adımında, cildine kusurlara yönelik bir bakım yapabilirsin.

La Roche Posay Effaclar Duo (+), procerad, mannose, APF, piroctone olamine ve zinc PCA gibi içeriklerden oluşan formülüyle uygulandıktan sonraki ilk 12 saatte etkisini göstermeye başlıyor. Ciltteki leke ve kusurların görünümünü azaltmaya yardımcı olurken, cildin dengelenmesini ve yenilenmesini sağlıyor. Akneye eğilim gösterebilen ciltlerdeki kusurların azalmasını sağlayan bu bakım kremi, gerçekten mucize gibi!

Editörün Notu: Cildindeki kusurların görünümünü gizlemek için renkli Effaclar Duo (+) Unifiant'ı, güneşten korumak için de Effaclar Duo(+) SPF 30'u kullanabilirsin.

Güneş korumasının önemi

Güneş korumasının önemi

Cilt tipin nasıl olursa olsun, yaz-kış fark etmeksizin cildine her gün güneş kremi uygulamalısın. Akneye eğilimi olan bir cildin varsa, cilt kusurlarının kalıcı iz bırakmasına engel olmak için, güneş koruması senin çok çok daha önemli. Bunun için sabah bakım rutininin son adımı güneş kremi uygulamak olmalı.

Yağlı ve akneye eğilim gösteren cildin için, parlama yapmayan, SPF 50 ile cildinde yüksek güneş koruma etkisine sahip olan La Roche Posay Anthelios Dry Touch Güneş Kremi'ni kullanabilirsin. Ultra mat sonuş veren, suya, tere dayanıklı bu güneş kremi, güneşin zararlı etkilerine karşı hassas cildini koruyacak.

Editörün Önerisi: Cilt kusurlarını, tıkanmış gözenekleri ve leke görünümünü gidermek için geceleri La Roche Posay Effaclar Serum'u da kullanabilirsin. Salisilik asit, glikolik asit ve LHA içeren formülüyle ciltte peeling etkisi yaratan bu serum, cilt kusurlarının görünümünü ve lekeleri azaltmaya yardımcı oluyor. Dikkat etmen gereken en önemli nokta, bu serumu kullanırken gündüzleri güneş kremi kullanmak. Bu yüzden Anthelios Dry Touch'ı ihmal etmemeni öneririz!

Effaclar serisiyle henüz tanışmadıysan, Effaclar Tanışma Kiti ile cildindeki mucizevi etkisini görebilirsin. Bu tanışma kitine eczanelerden ulaşabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?