Cilt Onarıcı Bakım Nasıl Yapılır?


Cilt onarmak, cilt tamir etmek gibi terimler son dönem cilt bakım önerilerinde çok sık kullanılıyor. Peki cildimizi onarmak mümkün mü? Cilt kalitesini arttırmak, cildin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasını sağlar ve cildin kolay tahriş olmasının önüne geçer. Eğer değişen çevresel şartlara cildinin ayak uyduramadığını düşünüyorsan ve cildin hassaslaştıysa, senin için cilt onarma zamanı geldi demektir! Cilt onarıcı bakımın nasıl yapıldığını ve cilt onarmak için hangi ürünleri kullanman gerektiğini anlatıyoruz.

Tahriş olmuş cilt onarımı

Tahriş olmuş cilt onarımı

Cildinin hassaslaştığını ve yoğun bir şekilde kuruduğunu düşünüyorsan cilt onarımına hızlıca başlamalısın. Tahriş olmuş ciltler aşırı kuruma eğiliminde olurlar ve bölgesel kızarıklık, kaşıntı oluşabilir. Tahriş olan cildini onarmak ve rahatlamak için La Roche Posay Cicaplast Baume B5+ Krem kullanmanı öneriyoruz. Hasar gören ciltleri yatıştıran ve onaran bu krem, cilt bariyerini onararak cildinin daha güçlü görünmesine yardımcı oluyor. Cilt kalitesini arttırıyor ve yoğun bir nemlendirme hissi yaratıyor. 

Cicaplast Baume B5 kremin formülündeki Panthenol (Vitamin B5), Madecassoside ve prebiyotik Tribioma kompleksi, cilt bariyerinin onarılmasını sağlarken bir yandan da cildini yatıştırarak kızarıklık ve kuruluk hissini ortadan kaldırıyor. Eğer hassas ve tahriş olma eğilimde cildin varsa Cicaplast kremini günlük olarak kullanmanı öneririz. Tahriş olmuş ve çok kuru olan bölgeler için Cicaplast'ı günde iki kere uygulayabilirsin. 

Editörün önerisi: Cicaplast Baume B5 kremi, lazer veya medikal cilt bakımlarından sonra cildine uygulayarak anında cildinin rahatlamasını ve yatışmasını sağlayabilirsin.

Hassas ciltler için bakım önerisi

Hassas ciltler için bakım önerisi

Soğuk veya aşırı sıcak hava ciltte kuruma etkisi yaratabilir. Cildimiz çevresel faktörlerin etkisiyle kurumaya başlar ve kontrol altına alınmadığında hassaslaşarak pul pul dökülme eğilimine girer. Bu gibi hassas dönemlerde cilt hasarını onarmak ve cildinin yatışmasını sağlamak için La Roche Posay Cicaplast Baume B5 Onarıcı Bakım Kremi'ni kullanabilirsin. Formülündeki 5% Panthenol, Madecassoside ve Tribioma kompleksi, cilt hasarı oluşmuş bölgeleri onararak cildinin yenilenmesine yardımcı oluyor ve cildine bakım yapıyor.

Cicaplast Baume B5 kremin en sevdiğimiz özelliği ise tüm ailemiz için kullanıma uygun olması! Bebek, çocuk ve yetişkin cilt rahatsızlıkları için kullanabileceğin La Roche Posay krem, hızlı emilen formülü sayesinde cildinde yapışkan bir his bırakmıyor. Biz ihtiyaç duyduğumuz dönemlerde bu kremi tüm vücut, yüz ve dudak için kullanıyoruz. Hassas cildimizi korurken aynı zamanda var olan cilt rahatsızlıklarımızı da onaran Cicaplast'ı çantamızdan ayırmıyoruz.

Editörün önerisi: Sıcak günlerde kendini ve aileni güneşten korumak için Cicaplast Baume B5 SPF 50 kremi yanında bulundurmalısın. Yüksek UVA ve UVB koruması içeren bu krem, cildini güneşin zararlı etkilerinden korur. Kırmızı ve kahverengi lekeleri önlemeye ve dövmenin korunmasına yardım eder.

Tahriş olan eller için bakım önerisi

Tahriş olan eller için bakım önerisi

Sürekli el kurumasından şikayet edenleri buraya alalım! Kuruyan ve tahriş olan ellerin için hala mükemmel el kremini bulamadıysan seni La Roche Posay Cicaplast Mains El Kremi ile tanıştıralım. Formülündeki %4 Niacinamide ve %30 Gliserin içeren formülü sayesinde hassaslaşan cilt bariyerini yatıştırıyor ve ellerini koruyarak kurumasına engel oluyor. La Roche Posay El Kremi'nin el önemli farkı ise uygulamadan hemen sonra hızlı emildiği için ellerini kullanmaya izin veriyor. 

Hasar görmüş eller için tavsiye edilen La Roche Posay Cicaplast El Kremi, cildini korur ve yıkamaya karşı dayanıklı bir bariyer oluşturuyor. Böylece ellerini sık yıkasan dahi kuruluk ve tahriş hissetmiyorsun. Kuruluktan dolayı sertleşen ve donuk görünen ellerini yumuşatacak bir el kremi arıyorsan Cicaplast Mains senin için en uygun kremlerden biri! 

Tahriş olan dudaklar için bakım önerisi

Tahriş olan dudaklar için bakım önerisi

Sık sık kuruyan ve çatlayan dudakların varsa dudak onarıcı bakım kremini yanından ayırmamalısın. Klasik dudak nemlendiricileri dudaklarına kısa bir süreliğine nem verme özelliğine sahiptir. Kuruyan dudaklarını onarmak için formülünde MP Lipidler ve Panthenol olan La Roche Posay Cicaplast Levres Dudak Onarıcı Kremi kullanmanı tavsiye ediyoruz. Dudaklarda koruyucu bariyer oluşmasını sağlayan ve hızlı bir şekilde dudakları yatıştıran bu dudak kremi bizim yaz-kış favorilerimizin başında geliyor. 

Çevresel faktörlere karşı dudaklarda koruyucu bariyer oluşturan bu dudak kremini her gün ihtiyaç duydukça uygulamalısın. Ultra rahat ve koruyucu özellikle dudak kremi, dudaklarına ihtiyacı olan nemi sağlayarak çatlamış ve tahriş olmuş görünümü ortadan kaldırıyor. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!