Siyah Nokta Temizleme Fırçaları İşe Yarar Mı?

Siyah Nokta Temizleme Fırçaları İşe Yarar Mı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sosyal medyada son zamanlarda gördüğümüz bir akım var: Siyah nokta temizleme fırçaları ile peeling yapmak. Tırtıklı ucu olan siyah nokta fırçaları, cilde hafif bir şekilde peeling yaparak siyah noktaların ve gözeneklerin temizlenmesini amaçlıyor. Peki, gerçekten siyah nokta fırçaları işe yarıyor mu? Siyah noktaları azaltmak ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak için neler yapman gerektiğini tek tek anlatalım.

Siyah nokta temizleme fırçası nedir?

Siyah nokta temizleme fırçası nedir?

Sosyal medyada ve alışveriş sitelerinde karşına siyah nokta fırçalarının çıktığına eminiz. Tüm yüze uygulanabilen bu fırçalar, gözeneklerin içine nüfuz ederek siyah noktaların temizlendiğini iddia ediyor. Siyah nokta fırçaları genellikle sert plastikten veya silikondan yapılıyor.

Siyah nokta fırçalarının genellikle iki yüzü olur. Bir tarafı cilde masaj yapıyor, diğer tarafındaki silikon kıllı yüzey de gözeneklerin temizlenmesini ve siyah noktaların dışarı çıkarılmasını amaçlıyor. Siyah nokta fırçaları peeling veya yüz temizleme jelleri ile birlikte kullanılabilir. Tek başına cildine siyah nokta fırçası ile bakım yapmak cildinde hassasiyet yaratabilir, dikkat!

Siyah nokta temizleme fırçaları işe yarıyor mu?

Siyah nokta temizleme fırçaları işe yarıyor mu?

Öncelikle şunu belirtelim, tek başına siyah nokta fırçası kullanarak cildinde bir değişiklik beklememelisin. Siyah noktaların en büyük düşmanı temizlik. Yani cildinde doğru temizliği sağladığın zaman siyah noktaların azaldığını görmeye başlarsın.

Siyah nokta temizleme fırçalarını mutlaka iyi ve etkili olduğunu düşündüğün siyah nokta karşıtı peeling jelleri ile birlikte kullanmalısın. Garnier Saf&Temiz 3’ü 1 Arada cilt bakım ürünü hem cildini temizler, hem de peeling ve maske görevi görür. Siyah noktalarını temizlemek için Garnier Saf & Temiz peelingi burun, yanak ve alın bölgesine uygula ve siyah nokta temizleme fırçasıla ürünü yay. Okaliptus özü, beyaz kil ve salisilik asit içeren Garnier peeling, cildini derinlemesine temizleyerek yağlanma ve pürüzlere karşı gözle görülür bir etki gösteriyor.

Siyah nokta temizleme fırçalarını ne sıklıkla kullanmalısın?

Siyah nokta temizleme fırçalarını ne sıklıkla kullanmalısın?

Siyah nokta temizleme fırçaları ile ilgili gördüğümüz en büyük tehlike, sık kullanım sonrasında gözeneklerin büyümesi ve genişlemesi olabilir. Çünkü fırçanın ucundaki minik masaj noktaları, aşırı kullanım sonrasında hassas ciltteki gözeneklerin genişlemesine yol açabilir. Bu nedenle cildinde her gün cilt bakımı ve temizlik adımlarını uygulasan dahi, bu fırçalarını sadece haftada bir kere kullanmalısın.

Peeling jellerinin içeriğindeki minik partiküller, siyah nokta fırçalarına kıyasla çok daha hassas bir şekilde gözeneklerine nüfuz ederek siyah noktaların dışarı çıkmasını sağlar. La Roche Posay Effaclar Mikro Peeling Temizleme Jeli, cildindeki tıkalı gözeneklerin açılmasına ve en inatçı siyah noktalarının bile dışarı çıkmasına yardımcı olur. Peeling etkisini görmek için parmaklarından yardım alabilirsin. Yuvarlak hareketlerle yüzüne La Roche Posay Peeling’i uygula ve soğuk suyla durula! Gördüğün gibi aslında marifet fırçada değil, kullandığın siyah nokta karşıtı ürünlerde!

Siyah noktaları nasıl temizlemeli?

Siyah noktaları nasıl temizlemeli?

Cildindeki siyah noktalardan etkili bir şekilde kurtulmak için ilk olarak cildine iyi gelen cilt bakım ürünlerini keşfetmelisin. Siyah noktalı ciltler genellikle yağlanmaya eğilimli olur. Yağlı cildinin parlamasını kontrol altına almak için her gün cildini L'Oreal Paris Değerli Çiçekler Temizleyici Tonik ile temizleyebilirsin. Tonik kullanmak gözeneklerinin temizlenmesini ve sıkılaşmasına yardımcı olur. Siyah noktalarını azaltmak ve cilt kusurlarını kontrol altına almak için tonik kullanımını atlamamalısın.

Yağlı cilt bakımında ne sık yapılan hatalardan biri cildini nemlendirmemek. Eğer cildinin fazla yağlı olduğu ve ekstra neme ihtiyacı olmadığını düşünüyorsan hata yapıyorsun. Her cilt tipinin günde iki kere nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Önemli olan cildine hangi nemlendiricinin iyi geldiği!

Garnier Hyaluronik Aloe Jel, her cilt tipi için uygun en hafif nemlendiricilerden biri. Cildinde ağırlık yapmayan ve cildinin daha nemli görünmesine yardımcı olan bu nemlendiriciyi sabah akşam tonik sonrasında kullanmanı öneririz. Merak etme, Garnier nemlendiricini cildini yağlandırmaz. Tam tersi cildine doğal bir aydınlık etki kazandırır. Pürüzsüz ve rahatlamış bir cilt görünümü sağlayan Hyaluronik Aloe Jel, %96 doğal içeriklere sahip. Hyaluronik Asit ve Aloe Vera cildinin ferahlatarak daha pürüzsüz görünmesini sağlayacak.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?