İnceliyoruz: La Roche Posay Effaclar Duo Krem

İnceliyoruz: La Roche Posay Effaclar Duo Krem

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sivilce sorunu yaşayan Cildimveben.com editörleri olarak, favori cilt bakım ürünlerimizden La Roche-Posay Effaclar Duo (+) Kremler ile seni tanıştırmak isteriz. Dermatolog tavsiyesiyle kullanmaya başladığımız Effaclar serisinin Duo (+) kremleri, farklı çeşitleriyle cilt bakım rutinlerimizin vazgeçilmezlerinden oldu. Sen de La Roche Posay Effaclar Duo+ krem çeşitleri ile ilgili her şeyi öğrenmek istiyorsan seni yazımızın devamına alalım!

La Roche-Posay Effaclar Duo (+) Nedir?

Akne, çoğumuzun, hayatında bir kere karşılaştığı cilt sorunlarından. İşte biz de akne sorunu yaşadığımız dönemde, La Roche-Posay Effaclar serisi ile tanıştık. Bu serideki La Roche Posay Effaclar Duo Plus krem çeşitleri ise kullanmaya başladığımız günden itibaren favorilerimiz oldu!

Akneye eğilim gösteren ciltler için, cilt kusurlarına karşı savaşan La Roche Posay Effaclar Duo Plus cilt bakım kremleri, cilt görünümünün yenilenmesine yardımcı oluyor. 3 farklı çeşidi bulunan La Roche Posay Duo Plus kremler hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam et! :)

La Roche-Posay Effaclar Duo (+) Kimler için Uygundur?

La Roche-Posay Effaclar Duo (+) Kimler için Uygundur?

La Roche-Posay Effaclar Duo (+) kremleri biz, akneye eğilimli, yağlı cildimiz için kullanıyoruz. Bu cilt tipine sahip olanların kullanımına uygun. Sen de dermatoloğuna danışarak, onun tavsiyeleriyle beraber kullanabilirsin.

La Roche-Posay Effaclar Duo (+) Çeşitleri Nelerdir?

La Roche Effaclar Duo (+) serisinin, 3 farklı çeşidi bulunuyor. Şimdi bu kremleri beraber keşfedelim!

1.La Roche-Posay Effaclar Duo (+)

La Roche-Posay Effaclar Duo (+)

Kim demiş akneli ve yağlı ciltler nemlendirici kullanamaz diye! 12 saatten itibaren etkili olan bu krem, hem cildimizi yeteri kadar nemlendiriyor hem de cilt kusurlarının görünümüne engel oluyor. İçerisinde cildin yatışmasına destek olan Niacinamide, cilt kusurlarının görünümüne karşı savaşan Procerad ve cilt dengesinin yeniden sağlanmasına yardımcı olan AFP + Mannose bulunuyor.

La Roche Posay Effaclar Duo+ kullananların en sevdiği özelliği olan ciltte yağlı bir bırakmadığından da bahsetmek isteriz. Jel-krem dokusu sayesinde hem ciltte yapışkan, yağlı bir his bırakmıyor, hem de hemen emiliyor ve kolayca uygulanabiliyor. Uyguladığımızda, anında nemlendirme hissini hemen görebiliyoruz. Günlük olarak kullanıyoruz, hatta mükemmel bir makyaj bazı diyebiliriz! :)

2.La Roche-Posay Effaclar Duo (+) SPF 30

La Roche-Posay Effaclar Duo (+) SPF 30

Gündüz cilt bakım rutinimizde UV korumalı ürünleri tercih ediyoruz. Gündüzleri cildimizi güneşin zararlı UV ışınlarına karşı koruma altına almak için La Roche-Posay Effaclar Duo (+) SPF 30 kullanıyoruz.

Günlük olarak UV ışınlarına ve hava kirliliğine maruz kalan, cilt kusurlarına eğilimli tıkalı gözeneklere sahip, yağlı ve akneye eğilim gösterebilen cilde sahip olanların kullanımına uygun bir bakım ürünü. Tıkalı gözeneklerin açılmasına, cilt kusurlarının görünümünün azalmasına destek oluyor. Özellikle ferahlık hissi veren jel-krem dokusunu, yapışkan ve yağlı bir his vermemesini çok seviyoruz!

3.La Roche Posay Effaclar Duo (+) Unifiant

La Roche Posay Effaclar Duo (+) Unifiant

La Roche Effaclar Duo Unifiant olarak da bilinen bu cilt rengi eşitleyici bakım kremi, akne nedeniyle cildimizde oluşan kızarıklıkları çok güzel eşitliyor. Açık ve orta olmak üzere 2 farklı renk tonuna sahip. Genelde akneli ciltlere uygun renk eşitleyiciler ciltte maske etkisi yapabiliyor ama La Roche Posay Effaclar Duo (+) Unifiant, maske etkisi olmadan cilt rengini gözle görülür şekilde eşitleyebiliyor. 

Cilt rengini eşitlerken, cilt kusurlarını ve leke görünümünü azaltmaya destek oluyor. Aynı zamanda parlama karşıtı olduğunu da söylemeden geçmeyelim! :)

La Roche-Posay Effaclar Duo (+) Nasıl Kullanılır?

La Roche-Posay Effaclar Duo (+) Nasıl Kullanılır

La Roche-Posay Effaclar Duo (+) bakım kremlerinin hepsini yüzümüzü güzelce temizledikten sonra kullanıyoruz. Hatta yüzümüzü temizlemek için de La Roche-Posay Effaclar serisinin temizleyici jelini kullanıyoruz. Bu temizleyici jel, cildimizi çok güzel temizliyor, arındırıyor. Ardından La Roche-Posay Effaclar Duo (+) bakım kremi uygulamasına geçiyoruz. Son olarak da cildimizi güneşin zararlı UV ışınlarından korumak için, yağlı ve akneye eğilimli ciltlere uygun La Roche-Posay Anthelios XL Dry Touch SPF 50+ güneş koruyucu kullanıyoruz. 

La Roche-Posay Effaclar Duo (+), sabah ve akşam olarak temiz cilde uygulanabiliyor. La Roche-Posay Effaclar Duo (+) SPF 30’u güneş koruması olduğu için gündüzleri kullanılabiliyor. Effaclar Duo (+) Unifiant’ı da gündüzleri, cilt rengini eşitlemek için kullanabilirsin.

La Roche Posay Effaclar Duo+ Kullananların Yorumları

La Roche Posay Duo kullananlardan olarak, 3 bakım ürününü de denediğimiz için yorumlarımız var tabii ki. :) Öncelikle 3 bakım ürününün de bakım rutinlerimizde devamlı kullandığımız ürünler olduğunu söylemek isteriz. Cildimveben.com’un akneye eğilimli cilde sahip editörleri olarak, dermatoloğumuzun da kullanmamızı önerdiği bu ürünleri kullandıkça, cilt kusurlarımızın azalmaya başladığını gözlemledik. Özellikle leke görünümünün azalmasında büyük etkileri olduğunu söyleyebiliriz. Kısacası, daha eşit, daha pürüzsüz bir cilt görünümü için vazgeçilmezlerimizden oldular diyebiliriz. :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?