İnceliyoruz: La Roche-Posay Lipikar Serisi

İnceliyoruz: La Roche-Posay Lipikar Serisi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Herkesicinguzellik editörleri olarak dönem dönem kuruluk, kaşıntı, kızarıklık gibi cilt sorunları yaşayabiliyoruz. Tabii ki böyle dönemlerde de dermatoloğumuzun önerdiği ürünleri kullanıyoruz. İşte bu ürün serilerinden biri de La Roche-Posay Lipikar serisi. Sen de hassas, kuru ya da atopiye eğilimi olan cildin için bakım ürünleri arıyorsan, bu seriyi bizimle beraber keşfetmeye ne dersin?

La Roche-Posay Lipikar Serisi:

La Roche-Posay Lipikar Serisi

Kurumaya eğilimli ciltler, diğer cilt tiplerinden daha fazla özen ister. Özellikle kuruluk, kızarıklık, kaşıntı gibi şikâyetleri varsa mutlaka cilt tipine uygun bakım ürünleri kullanmaları gerekir. La Roche-Posay Lipikar serisindeki bakım ürünleri, hafif, yatıştırıcı ve nemlendirici özellikteki formülleriyle cildi rahatlatıyor. Seride nemlendirici kremler, vücut yıkama jeli, temizleyici yağlar ve stick ürünler bulunuyor. Hatta bu ürünlerin bazıları bebeklerin ve çocukların da kullanımına uygun. Şİmdi gel birlikte, La roche Posay Lipikar serisine daha yakından bakalım.

La Roche-Posay Lipikar Serisi Kimler için Uygundur?

La Roche-Posay Lipikar Serisi Kimler için Uygundur?

Hassas cilde sahip Herkesicinguzellik editörlerinin favorisi olan bu bakım serisi, hassas, çok kurumaya eğilimli, kaşınan, tahriş olmuş ciltlerin kullanımına uygun. Özellikle çok kuru ciltlerin nem ihtiyacını karşılıyor. Cildi nemlendirip yatıştırarak, kaşınma hissinin azalmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda serideki ürünlerin çoğu, çocuk ve bebekler için de uygun. Yani ailece kullanılabilecek bir seri. :)

La Roche-Posay Lipikar Serisini Tanıyalım:

1.La Roche-Posay Lipikar Baume AP+ M Nemlendirici

1.La Roche-Posay Lipikar Baume AP+ M Nemlendirici

İşe ilk önce Lipikar nemlendiricisinden başlayalım. Mikrobiyom, vücudumuzda yaşayan canlı mikroorganizmalar bütünüdür ve cilt mikrobiyom çeşitliliğindeki dengenin bozulması çeşitli cilt problemlerine sebep olabilir. La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M nemlendirici, çok kuru ve atopiye eğilim gösteren ciltleri nemlendiriyor ve cildin mikrobiyom dengesini koruyarak cilt bariyerini güçlendiriyor. Ayrıca kuruluk sonucu oluşan kaşınma hissini azaltmaya yardımcı olarak, tekrarlama karşıtı da etki gösteriyor.

Lipikar Baume AP+M, yenidoğan bebekler olmak üzere, bebekler, çocuklar ve yetişkinlerin kullanımına uygun. Özellikle yenidoğan bebeklerin hassas cildinde rahatlıkla kullanılabilen bu nemlendirici, parfüm içermiyor.

2. La Roche-Posay Lipikar Syndet AP+ Yıkama Jeli

La Roche-Posay Lipikar Syndet AP+ Yıkama Jeli

Çok kuru ve atopiye eğilim gösteren ciltlere özel Lipikar Syndet AP+ vücut yıkama jeli, bebeklerde de, çocuklarda da kullanılabiliyor. Tüm vücudu ve elleri, nazikçe temizleyen bu yıkama jeli, cildi yatıştıran ve nemlendiren Shea Yağı ve Niacinamide içeriyor. Ayrıca cildi derinlemesine nemlendirdiği için yumuşacık bir cilde sahip olmamızı sağladığını da söylemeliyiz. :)

3. La Roche-Posay Lipikar Stick AP+

La Roche-Posay Lipikar Stick AP+

Stick formdaki ürünler bizler için tam anlamıyla kolaylık! Bebeklerde, çocuklarda da kullanılabiliyor ve bizce çantaya atmalık ürünlerden! :) Kaşınma ihtiyacının hafifletilmesine yardımcı olan Lipikar Stick AP+, stick formu sayesinde, kaşıma hareketini kolaylaştırıyor ve ciltteki rahatsızlık hislerinin hafifletilmesine yardımcı oluyor. İçerisinde besleyici Shea yağı ve yenileyici özelliğiyle bilinen madecassoside bulunuyor. Böylece cildi yatıştırmaya, beslemeye ve yenilemeye yardımcı oluyor.

4. La Roche-Posay Lipikar Cleansing Oil (Huile Lavant)

4. La Roche-Posay Lipikar Cleansing Oil (Huile Lavant)

Çok kuru ve kaşınan ciltlere temizleyici yağ kullanımı öneriliyor. La Roche-Posay Lipikar Cleansing Oil de cildi kurutmadan temizliyor, kuruluk kaynaklı tahriş hissini azaltıyor ve kaşıntı hissini yatıştırıyor. Özellikle bu temizleyici yağın vücutta bıraktığı yumuşacık hissi çok seviyoruz! Ayrıca göz yakmayan formülü sayesinde bebeklerde ve çocuklarda da kullanılabildiğini söylemeden geçmeyelim.

5. La Roche-Posay Lipikar Lait Vücut Sütü

La Roche-Posay Lipikar Lait Vücut Sütü

Günlük kullanıma uygun La Roche Posay Lipikar Lait vücut sütü, cildimizin yoğun neme ulaşmasına destek oluyor. Ciltte yağlı ve yapışkan bir his bırakmıyor ve çok kolay uygulanıyor. Bebeklerden yetişkinlere kadar ailece, günlük olarak kullanılabiliyor. Yatıştırıcı ve koruyucu özellikleri ile bilinen La Roche-Posay Termal Suyu içeriği ile cildimizi nemlendirirken yatışmasını sağlıyor. 

6. La Roche-Posay Lipikar Xerand

6. La Roche-Posay Lipikar Xerand

Bu günlerde ellerimiz hijyenik ürünlerden, sık yıkamaktan kupkuru oluyor! Ancak La Roche-Posay Lipikar Xerand el kremi hemen imdadımıza yetişti! Ellerimizi temizledikten sonra bu el kremini kullanıyoruz ve ellerimiz yumuşacık oluyor. Kullandıktan sonra hafif ve yağsız dokusu sayesinde el derisinde rahatlık, esneklik ve nemlendirici etki sağlıyor. Son dönemdeki vazgeçilmezlerimizden!

7. La Roche-Posay Lipikar Gel Lavant

Cilt temizliğinin öneminin arttığı bu günlerde bir diğer favori ürünümüz ise ailece kullanılabilen Lipikar Gel Lavant jel temizleyici! Cildimizi kurutmadan arındırıp temizleyen bu vücut jeli, içeriğindeki yatıştırıcı etkiye sahip Niacinamide ve lipid yenileyici Shea yağı ile cilt bariyerlerini onarmaya yardımcı oluyor. Göz yakmadığı için bebeklerde saç derisinin kullanımına uygun bir temizleyici. 

8. La Roche Posay Lipikar Pain Surgras Sabun

8. La Roche Posay Lipikar Pain Surgras Sabun

Ellerimizi çok sık yıkadığımız bu günlerde, imdadımıza yetişen bir başka ürün daha var: La Roche Posay Lipikar Pain Surgras sabun. Niacinamide ve Shea yağı içeren formülüyle bu sabun, cildin koruyucu bariyerine zarar vermeden cildi iyi bir şekilde temizliyor. Hassas ve kuru ciltlerin kullanımına son derece uygun olan bu sabun, kuruluktan dolayı rahatsızlık olan eller için tam bir kurtarıcı!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?