Siyah Maske Nedir, Nasıl Uygulanır ve Faydaları Nelerdir?

Siyah Maske Nedir, Nasıl Uygulanır ve Faydaları Nelerdir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Siyah maskeler, özellikle tıkalı gözenek ve siyah noktalara çözüm olan, soyulabilir özellikteki maskeler gerçekten de mucizeler yaratabiliyorlar. Siyah maske nedir, nasıl uygulanır ve faydaları nelerdir? Gibi tüm soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsin!

Eğer başın siyah noktalarla ve tıkalı gözeneklerle dertteyse, soyulabilir siyah maskeler imdadına yetişecek. Son zamanlarda iyice popülerleşen ve özellikle de instagram’da izlerken insana garip bir rahatlama hissi veren siyah maskeleri yakın mercek altına alıyoruz. Siyah noktalar ve gözenekler üzerinde etkili olan bu siyah maskeler tam olarak nedir, nasıl uygulanırlar ve faydaları nelerdir? Anlatmaya başlıyoruz!

Siyah maske nedir?

Eğer siyah nokta ve tıkalı gözenek gibi cilt problemlerin varsa, soyulabilen siyah maskeler çok işine yarayabilir. Özellikle burun üzerindeki pütürlü görünümü gidermek ve burun çevresindeki siyah noktaları temizlemek için siyah maskeleri tercih edebilirsin.

Siyah yüz maskesini uygulamadan önce cildinin temiz olmasına dikkat etmelisin. Hatta mümkünse gözeneklerinin en iyi şekilde temizlenmesini sağlamak için, sıcak bir duş sonrası siyah maskeyi uygulayabilirsin. Buharın etkisiyle gözeneklerin genişleyecek ve böylece çok daha kolay temizlenecek.

Siyah maskeyi T bölgene çok kalın olmayan bir tabaka haline uygulayıp, kurumasını beklemek. Siyah maskeyi kuruduktan sonra da soyarak çıkarabilirsin. Maskeyi temizledikten sonra temizlenmiş gözeneklerin tekrar tıkanmamasını sağlamak için gözenek sıkılaştırma özelliği olan bir tonik uygulamalısın. Eğer yağlı bir cilde sahipsen de, cildinin nemsiz kalmaması için jel formda bir nemlendirici uygulayabilirsin.

Siyah maske önerisi

Siyah noktaları daha ilk kullanımda geçiren, etkili bir siyah maske önerisi arıyorsan, Garnier’in Saf & Temiz Siyah Nokta Karşıtı Soyulabilen Maske’sini deneyebilirsin. Bu siyah maskenin içerisindeki doğal kaynaklı kömür ve salisilik asit ile gözeneklerdeki kiri ve siyah noktaları derinlemesine temizliyor. Eğer Garnier soyulabilen maskeyi düzenli olarak kullanırsan, 4 hafta sonunda siyah noktalarının fark edilir bir şekilde azaldığını göreceksin.

Garnier Saf & Temiz Siyah Nokta Karşıtı Soyulabilen Maske’yi, yüzünü güzelce temizledikten sonra T bölgene kalın bir tabaka halinde uygula ve kuruyana kadar bekle. Kuruduktan sonra da kolayca soy ve siyah noktalarına veda et!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?