Kırışıklıklar ve ince çizgiler hakkında bilmen gereken her şey!

Kırışıklıklar ve ince çizgiler hakkında bilmen gereken her şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kırışıklar ve ince çizgiler... Her ne kadar yaşlanacağımızı bilsek de ilk kırışıklıkları ve yüzümüzdeki ince çizgileri görünce kendimizi buruk hissediyoruz. Yaşlanmayı durdurmak mümkün değil ama yaşlılık etkilerini en aza indirmeyi başarıyoruz! Doğru anti-aging bakım kremleri kullanarak cildimizin daha canlı, dolgun görünmesini sağlayabiliyoruz. Tabii bunun için yüzümüzdeki kırışıkların ve ince çizgilerin neden meydana geldiğini, 'neden cilt kırışır?' sorusunun cevabını iyi öğrenmek gerekiyor. Sorunun nedenini anlamadan kendisini çözmen mümkün değil! Şimdi sana yüzündeki ince çizgilerin neden oluştuğunu ve kırışıkların nasıl geçeceğini tek tek anlatıyoruz. 

İnce çizgiler ve kırışıklar nedir?

İnce çizgiler ve kırışıklar nedir?

İlk önce şunu belirtmekte fayda var; yüzümüzdeki ince çizgiler ve kırışıklar birbirinden farklı belirtilerdir. İnce çizgiler yüzümüzde mimik kullandığımızda ortaya çıkan mimik çizgileri. Tekrarlayan yaptığımız mimikler yüzümüzde ince çizgilerin oluşmasına yol açıyor. Aslında bu çizgiler bebekler de dahil olmak üzere herkeste olabilir.

20'li yaşların sonundan itibaren cildimiz kurumaya, cilt bariyeri incelmeye başlar. Bu kuruluğun sebebi deri altında üretilen Hyaluronik asitin azalmasıdır. Hyaluronik asit azaldıkça cilt yüzeyi daha kuru ve sert görünür, yüz eski dolgunluğu kaybeder. Bu nedenle ince çizgiler, mimik çizgileri yüzümüzde daha derinleşerek kırışıklık formuna evrilir. 

İnce çizgileri ve kırışıkları nasıl azaltabiliriz?

İnce çizgileri ve kırışıkları nasıl azaltabiliriz?

Öncelikle şunu çok net anlamalıyız. Cildimiz ne kadar kuru olursa, yüzümüzdeki ince çizgiler ve kırışıklar kaçınılmaz olur. Bu nedenle anti-aging cilt bakımında ilk önceliğimiz cildi yoğun nemlendirmek olmalı. 

Hava kirliliği, aşırı güneş ışınlarına maruz kalma, sigara içmek gibi faktörler yüzümüzdeki kırışıkların artmasına yol açar. Daha genç bir cilde sahip olmak için öncelikle bu çevresel faktörlerden uzak durmak gerekiyor.

Peki, yüzümüzdeki ince çizgileri ve kırışıkları nasıl azaltabiliriz? Bunun için doğru anti-aging cilt bakım rutini oluşturman gerekiyor. Yaşlılık etkilerinin önüne geçmek ve yüzündeki kırışıkları azaltmak için düzenli yapmanı önerdiğimiz cilt bakım ipuçlarını aşağıda bulabilirsin. 

Anti-aging bakım ipucu #1: Dolgunlaştırma etkisi

Anti-aging bakım ipucu #1: Yoğun nemlendirme etkisi

Yaşlanma belirtilerine karşı önlem almak için ilk yapman gereken adım cildini yoğun bir şekilde nemlendirmek. Nemli cilt daha dolgun görünür, cildin daha aydınlık ve canlı olur.

30'lu yaşların başından itibaren önerdiğimiz en iyi dolgunlaştırıcı nemlendirici kremlerden biri, L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici. İki çeşit hyaluronik asidin yüksek konsantrasyonuyla güçlendirilmiş olan bu Loreal bakım kremi, cildin daha dolgun görünmesini sağlıyor. Düzenli kullanıldığında hem kırışıklık, hem de ince çizgilerin görünümünü azaltıyor ve yüzün daha pürüzsüz görünmesine destek oluyor. Cilde Hyaluronik asit desteği veren bu anti-aging nemlendirici krem sayesinde cildin çok daha dolgun görünüyor.

Anti-aging bakım ipucu #2: Göz çevresini unutma

Anti-aging bakım ipucu #2: Göz çevreni unutma

Yaşlanma belirtileri yüzümüzün en ince derisi olan göz çevresinde kendini göstermeye başladıysa bakım zamanı geldi demektir! Cildimiz yaşlanmanın etkisiyle kurumaya başladıysa göz altında torbalanma ve koyu halkalar kaçınılmaz olabilir. Göz altına bakım yapmak için kağıt maskelerden yardım alabilirsin.

Kolajen ve Hyaluronik Asit içeren L’Oréal Paris Yaş Uzmanı 30+ Canlandırıcı Kâğıt Göz Maskesi, göz altını derinlemesine nemlendirerek ince çizgilerin görünümünü azaltıyor. Sadece 3 kullanımda göz altında daha az kırışıklık olduğunu fark edersin. Düzenli göz çevresi maskesi kullandığında göz altı torbalarının ne kadar azaldığına ve göz çevresinin ne kadar genç göründüğüne çok şaşıracaksın. 

Anti-aging bakım ipucu #3: Boynuna da nemlendirici uygula

Anti-aging bakım ipucu #3: Boynuna da nemlendirici uygula

Yüzünü ve göz çevresini nemlendirdin, ya boynun? Boyun derisi vücudumuzdaki en ince derilerin başında geliyor. Bu nedenle boyun derisi kırışmaya çok müsaittir. Bunun önüne geçmek için boynunu düzenli bir şekilde sabah ve akşam nemlendirmelisin. 

Yüzüne sürdüğün nemlendiriciyi, boyun ve dekolte bölgesine uygulayarak boyun bölgesinin genç görünmesini sağlayabilirsin. Boynuna sürdüğün nemlendiriciyi tampon hareketlerle uygulamak kan akışını hızlandırarak, nemlendirici kremin daha etkili olmasına yardımcı olur. 

Anti-aging bakım ipucu #4: SPF kullan

Anti-aging bakım ipucu #4: SPF kullan

Aşırı güneş ışığı cildinin kurumasına ve daha hızlı yaşlılık izlerinin oluşmasına yol açabilir. Güneşin etkisi ise ilk olarak boyun ve göz çevresinde meydana geliyor. Güneşte uzun süre korumasız olarak kaldığında göz çevresinde daha fazla kaz ayağı çizgisi olduğunu, boyun bölgesinde de dekolte kırışıklarının meydana geldiğini görebilirsin. Sadece yaz aylarında değil, açık ve güneşli her günde SPF içeren gündüz bakım kremleri kullanmalısın. SPF güneş koruması olan nemlendirici kremler cildine bakım yaparken aynı zamanda cildinin erken kırışmasını engeller. 

Anti-aging bakım ipucu #5: Gece kremi kullan

Anti-aging bakım ipucu #5: Gece kremi kullan

Gece sen uyurken cildine yoğun bakım yapacak gece bakım kremi kullanmayı da unutmamalısın. Yaşlılık izlerine karşı ikonik bir yer edinmiş olan L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gece Kremi, yüzdeki ince çizgilerin azalmasına yardımcı oluyor ve sabahları daha sıkı bir cilde uyanmanı sağlıyor. 

Loreal gece kreminin içeriğindeki Centella Asiatica, LHA, konsantre Pro-Xylane ve hyaluronik asit cilt bariyerini güçlendirerek elastikiyet kaybını azaltıyor ve yüzdeki ince mimik çizgilerinin daha az görünür bir hale getiriyor. Maske dokusundaki bu krem, geceleri cildine yaşlanma karşıtı bakım yaparken aynı zamanda cildine yoğun bir şekilde nem kazandırıyor. Her gece uyumadan önce temiz cildine gece kremi sürerek yaşlılık karşıtı bakımını tamamlayabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?