Siyah Nokta Bantları İşe Yarar Mı?

Siyah Nokta Bantları İşe Yarar Mı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Siyah nokta görünümü aynaya baktığımızda canımızı en çok sıkan cilt kusurlarından. Siyah noktalardan kurtulmak için çoğumuz, hızlı çözüm olduğunu düşünerek siyah nokta bantlarına yöneliyoruz. Peki siyah nokta bandı işe yarıyor mu?

Bu yazımızda siyah nokta bandı nasıl kullanılır? Gerçekten işe yarıyor mu? ve Evde siyah noktalar nasıl yok edilir? sorularının cevaplarını veriyoruz!

Siyah nokta bandı işe yarıyor mu?

Siyah nokta bandı işe yarıyor mu?

Öncelikle siyah nokta bantlarının ne olduğundan ve nasıl kullanıldığından başlamak isteriz. Özellikle siyah nokta bandı nasıl kullanılır? sorusu Herkesicinguzellik editörleri olarak bizlere de en çok gelen sorular arasında. 

Siyah nokta bandı, bir tarafında oldukça yapışkan şeritleri olan ve siyah noktaların olduğu bölgelere yapıştırıldığında siyah noktaların bu şeritlere yapışıp gözeneklerden çekilmesiyle uygulanır.

Bu yapışkan şeritler siyah noktalarda anlık olarak temizlik sağlasa da uzun vadede etkisi olmadığını söylememiz gerekir. Yani "Siyah nokta bantları, siyah nokta oluşumunu engeller mi?" sorusunun yanıtı: Hayır. Fakat düzenli olarak kullanıldığında ve sonrasında doğru bakımlar yapıldığında, siyah noktaların görünümünün azalması sağlanabilir.

Siyah nokta bandı nasıl kullanılır?

Siyah nokta bandı nasıl kullanılır?

Burun, yanak ve çene bölgendeki siyah noktaları temizlemek için siyah nokta bantlarını kullanabilirsin.

  • Tek kullanımlık siyah nokta bantlarını uygulayacağın bölgeyi hafifçe ıslatmalısın. Burun bantları nemli yüzeye çok daha iyi yapışıyor.
  • Daha sonra bandı burnunda 10-15 dakika kadar bekletmelisin.
  • Bu aşamada bant tamamen kurumuş olmalı, eğer nemli kısımları varsa kuruyana kadar beklemelisin.
  • Daha sonra siyah nokta bandını cildine zarar vermemek ve tahrişe neden olmamak için nazikçe, yavaş yavaş çıkarabilirsin.
  • Bantta çıkan siyah noktalarını gördüğünde şaşırabilirsin :) Fakat bunun kesin bir çözüm olmadığını, düzenli olarak uygulaman gerektiğini unutmamalısın.

Siyah nokta bandının zararları neler?

Siyah nokta bandının zararları neler?

Siyah nokta bandı kullanımı nedeniyle cildimizde kızarıklık oluşabilir. Siyah nokta bandını cildinden çıkarırken nazik ve yavaş olmaya dikkat etmelisin. Aksi halde cildinin tahriş olmasına neden olabilirsin. Ayrıca burun üzerindeki minik tüyleri de çekebileceği için ekstra nazik olmaya dikkat etmelisin.

Bunu dışında, siyah nokta bandı zararları arasında alışkanlık yapması, gözenekleri daha da genişletmesi ve siyah noktaları artırması gibi etkiler bulunmuyor. Uygulandığı sürece geçici olarak siyah noktaları gideren bu bantlar, kullanılmadığı zaman ise siyah noktalar olduğu gibi kalmaya devam ediyor.

Siyah nokta bandı ile evde siyah noktalardan nasıl kurtulabilirsin?

Garnier Saf & Temiz Kömürlü Siyah Nokta Karşıtı Burun ve T-Bölgesi Bantları

Evde siyah noktalarından kurtulmak için Garnier Siyah Nokta Bantlarını deneyebilirsin. Tek kullanımlık bu burun bantları, kömürle zenginleştirilmiş formülleri sayesinde fazla sebum, siyah noktalar ve kirlilik kaynaklı kalıntıları gidermeye yardımcı oluyor.

Siyah noktaları sıkmak bir çözüm olmadığı için, Garnier Saf & Temiz Kömürlü Siyah Nokta Karşıtı Burun ve T-Bölgesi Bantları'nı haftada 2 kere kullanabilirsin. Sadece burun üzerinde değil, alın ve çenedeki siyah noktaları gidermek için de kullanabileceğin bu siyah nokta bantları, 10 dakikada kirleri yakalıyor ve gözeneklerin arınmasını sağlıyor.

Tek yapman gereken cildini temizledikten sonra, siyah noktalarının yoğun olduğu bölgeyi hafifçe ıslatarak bandı yapıştırmak. 10-15 dakika bandın iyice kurumasını bekledikten sonra çıkararak siyah noktalardan kurtulabilirsin. Garnier siyah nokta bantları hakkındaki deneyimlerimizi ve yorumlarımızı okumak için bu makaleye göz atabilirsin.

Siyah nokta karşıtı kil maskesi önerisi

 L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske

Kil içeren siyah nokta maskesi olarak bizi sana önerimiz L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske. 3 saf kil ve su yosunu içeren bu maske, kremsi yapısıyla cildi kurutmadan siyah noktaları temizliyor ve gözenekleri sıkılaştırıyor. Haftada 2 kez, temiz cildine ince bir katman halinde uygulayabilirsin. 5-10 dakika kadar kurumasını bekleyip ılık suyla temizleyebilirsin. Cildinin derinlemesine arındığını kolayca görebilirsin. :)

L’Oréal Paris Saf Kil Peeling Jeli.

Bir diğer önerimiz ise günlük olarak kullanarak cildini arındırıp temizleyebileceğin, kil içeren bir temizleyici: L’Oréal Paris Saf Kil Peeling Jeli. 3 saf kil ve kırmızı yosun özleri içeren bu peeling jeli, tıkalı gözenekleri temizliyor, açıyor, sıkılaştırıyor, gözeneklerin derinlemesine arınmasını sağlıyor. Gündüz ve gece bakım rutininde kullanarak siyah noktalarının tekrarlamasına engel olabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?