Sivilceli Ciltlerin İlk Başlayacağı Ürün Önerileri!

Sivilceli Ciltlerin İlk Başlayacağı Ürün Önerileri!

Yüzünde ilk sivilcelerin yerini almaya başladıysa artık sivilceli ciltler için cilt bakımı dosyasını açma zamanın geldi demektir. Genellikle ilk sivilceler ergenlik döneminde çıkmaya başlasa da bazı kişilerde yetişkin sivilcesi olarak da karşımıza çıkabiliyor. Pürüzsüz cildine gölge düşmesini engellemek için sivilcelerin yayılmadan mutlaka önlem almalısın. Sivilceli cilt bakımı nasıl yapılmalı? Yüzde çıkan ilk sivilcelere nasıl müdahale etmen gerektiğini anlatıyoruz.

Sivilceli cilt bakımı nasıl olmalı?

  Sivilceli cilt bakımı nasıl olmalı?

İlk ergenlik sivilcesi yüzünde çıktı! Şimdi ne yapacaksın? Ergenlik sivilcelerin veya cildinde çıkan ilk sivilcelere nasıl bakım yapacağın çok önemli. Çünkü ne kadar erken cilt bakımına başlarsan o kadar hızlı sonuç alabilirsin.

Cildinde ilk sivilcen çıktıktan sonra dikkat etmen gereken en önemli konu: Temizlik. Cilt temizliğini çok sıkı tutmalı, makyajla uyumaktan kaçınmalısın. Makyaj yapmadığın günlerde, sadece renkli nemlendirici kullandığın veya sadece güneş kremi sürdüğün zamanlarda bile mutlaka eve geldiğinde cildini temizlemelisin. Siyah nokta ve sivilce oluşumunun en yaygın nedenlerinin başında gözeneklerinde biriken yağ ve kir olduğunu unutmamalısın. 

Ergenlik dönemi cilt bakımında yüz temizleyicisi ve cilt tipine uygun nemlendirici krem dışında yoğun olarak başka cilt bakım ürünü kullanmana gerek yok. Az ve öz bakım ürünleriyle sivilceli cildine en iyi bakımı yapacağına eminiz.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?