Uykusuzluk Görünümünü En Kısa Sürede Nasıl Geçirebilirsin?

Uykusuzluk Görünümünü En Kısa Sürede Nasıl Geçirebilirsin?

Gece uykuya dalmak için aklına gelen her şeyi yapmış, bitki çayları içmiş, kitap okumuş, belki de meditasyon yapmış olabilirsin; buna rağmen asla dinlenememiş, uyuyamamış, sabahı sabah etmiş olabilirsin… İşte bu uykusuzluğun sabah sana dönüşü ise göz altı torbaları, koyu halkalar, solgun görünüm… Peki bu uykusuzluk görünümüne engel olmak için ne yapmalı? Bu önerilerimizle bizce uykusuzluk görünümünle uğraşmak zorunda kalmayacaksın. :)

Uykusuzluğun Cildimize Etkileri Nelerdir?

Uykusuzluğun Cildimize Etkileri Nelerdir?

Öncelikle uykusuzluğun cildimiz üzerindeki etkilerinden bahsetmek isteriz. Gece uykumuzu alamadığımızda, vücudumuz yeterince dinlenemediği için “kendini iyileştirme” moduna bir türlü giremiyor. Vücudumuz çok kısa süre uykuya, dinlenmeye alışmış olsa bile hala stres altında olduğundan, yenilenme moduna giremediğinden, cildimiz de bu durumdan etkileniyor. Stres hormonları cildin genç ve sağlıklı görünmesini sağlayan kilit bir hormon olan kolajeni de parçalıyor. Bunun sonucunda da erken yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlıyor.

Aynı zamanda uyuduğumuzda vücudumuz hücre yenilenmesini uyarmak ve DNA hasarını onarmak için çalışır. Bu nedenle, yüzümüzde solgun, cansız bir görünüm, göz altımızda koyu halkalar, ince çizgiler oluşabiliyor.

Uykusuzluk Görünümüne Engel Olmak için Ne Yapmalı?

1.Bolca su iç

Bolca su iç

Cildimizi nemlendirmek ve dolgunlaştırmak için günde 2 ila 3 litre su içmemiz gerekiyor. Vücudun daima nemli kaldığında ödem de atılacağı için yüzündeki şiş görünüm de azalacaktır. Ayrıca sabah uyanınca büyük bir bardak su içmek, daha ferah ve dingin hissetmeni sağlar. Eğer su içmekten çok hoşlanmıyorsan, salatalık, tarçın, taze nane ya da limon katarak suyuna farklı tatlar katabilirsin. Böylece günün ilerleyen saatlerinde halsiz hissetmene neden olacak şekerli içeceklere duyduğun istek de azalmış olur.

2.Gece bakım rutinini atlama

Gece bakım rutinini atlama

Uykusuzluk görünümüne engel olmak için gece yatmadan önce uyguladığın bakım rutinine de önem vermeni öneririz. Cildinin ihtiyacına uygun cilt bakım ürünleriyle gece bakım rutinini düzenli takip ettiğinde, sabah uyandığında uykusuzluk görünümünün de oluşmasına engel olabilirsin.

Kiehl’s Midnight Recovery

Örneğin bizim gece bakım rutinimizden ilham alabilirsin. :) Gece bakım rutinimizde, bizim uzun zamandır favorilerimizden olan Kiehl’s Midnight Recovery’nin gece bakım iksiri, göz bakım kremi ve temizleyici yağdan yardım alıyoruz. Önce cildimizi Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil ile nazikçe temizleyip cildimizin tazelenmesini, ferahlamasını ve bakıma hazırlanmasını sağlıyoruz.

Ardından serum uygulamasına geçiyoruz. Artık ikonikleşmiş Kiehl’s ürünlerinden olan ve %99.8 botanik ve temel yağlardan oluşan Midnight Recovery Concentrate, sabahları yumuşak, onarılmış, yenilenmiş, aydınlık bir ciltle uyanmak için ideal! 

midnight recovery serum

Cilt bariyerini onararak cildin ışıltılı ve canlı görünmesini sağlayan Akşam Sefası yağı, nemlendirici, yumuşatıcı özelliği ile bilinen Lavanta yağı ve su kaybını yavaşlatarak cildi esnek tutmaya yardımcı olan Skualan içeren botanik formülü ile her sabah dinlenmiş görünümle güne başlamamızı sağlayabiliyor! Hatta son yapılan araştırmalarda 30 günlük uykusuzluk görünümünü 3 gecede geçirebilme özelliğine sahip olduğu belirlenmiş. Harika değil mi? :)

Ayn zamanda Midnight Recovery Göz Bakım Kremi’ni de kullanmayı atlamıyoruz. Böylece göz çevremizi nemlendirirken şişkinlik ve ince çizgi görünümünün de azalmasına destek oluyoruz. Sabah uyandığımızda dinlenmiş, aydınlık ve genç görünümlü bakışlara sahip olmak için bizim en büyük yardımcılarımızdan!

3.Yeşim taşı masajını dene

Yeşim taşı masajını dene

Kendine biraz zaman ayırıp, uyku öncesinde hem masajla stresten arınmaya hem de cildine bakım yapmaya ne dersin? Özellikle son dönemde çok popüler olan yeşim taşı masajına bir şans verebilirsin. Jade roller da denilen yeşim yaşı yüz masaj aletini kullanarak cildine yağ, serum uygulayabilirsin. Bizim önerimiz ise botanik ve rahatlatıcı Lavanta içeriği ile, yukarıda da önerdiğimiz Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate. Eminiz ki yeşim taşı masajının da rahatlatıcı etkisiyle mışıl mışıl uyuyabileceksin. :)

4.Doğru beslen

Doğru beslen

Uykusuzluk görünümüne engel olmak için cildinde ödeme neden olabilecek, yağlı, çok tuzlu ya da şekerli, fast-food tarzı gıdalardan, abur cuburdan uzak durmanı da öneririz. Yağlar vücutta sıvı tutulmasına neden olarak yüzünün şiş görünmesine neden olabilir. Bu nedenle daha çok, taze meyve ve sebzeleri, kepekli tahılları, vitaminler, mineraller, proteinler açısından zengin yiyecekleri tüketmeni öneririz. Konserve yiyeceklerden, cipslerden, hazır yemeklerden ve alkolden uzak durmanı öneririz. Unutma, sağlıklı beslenme, harika görünen bir cildin anahtarıdır.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?