Öneriyoruz: En İyi 7 Göz Altı Kremi


Daha genç, aydınlık ve enerjik göz çevresi için en iyi göz kremi önerilerimizi listeledik!

Göz altı morlukları korkulu rüyamız! Yorgunluk, stres, uykusuzluk ve genetik gibi faktörlerden dolayı göz altlarımızda morluklar oluşabiliyor. Hatta bazen şişlikler de morlukların beraberinde gelebiliyor. Peki, göz altı morluklarına ne iyi gelir? Neyse ki her sabah göz çevremizde morluk ve şişlik oluşmadan uyanmamızı sağlayan göz altı morluk giderici kremlerimiz var! Biz de en sevdiğimiz ve favorimiz olan göz altı morlukları kremlerimizi senin için derledik. Hadi başlayalım! 😊

Göz Kremi Ne İşe Yarar?

İlk önce bu soruyu cevaplayalım: Göz kremi ne işe yarar? Gerçekten etkili midir? Göz çevresi, cildin geri kalanına oranla çok daha ince ve hassas bir yapıya sahip. Bu yüzden ince çizgi ve kırışıklık görünümleri ve renk eşitsizlikleri ilk olarak göz çevresinde kendisini gösteriyor. Göz çevresinin nemsiz kalması durumunda ise kuruluk kaynaklı ince çizgiler hızla ortaya çıkabiliyor.

Düzenli olarak göz kremi kullanmak, çizgileri ve göz altı torbalarının görünümünü gidermeye yardımcı oluyor. Aynı zamanda göz altı morlukları üzerinde etkili olan göz kremleriyle de daha aydınlık ve eşit tonlu göz çevresine sahip olabilirsin.

Göz Altı Kremi Ne Zaman Kullanılmalı?

Göz çevresini nemlendirmenin belirli bir yaşı yok. Düzenli olarak cildini nemlendirdiğin gibi nemlendirici göz kremi de kullanabilirsin. Hatta göz çevreni ne kadar nemli tutarsan, yaşlanma belirtileriyle o kadar geç karşılaşabilirsin.

Eğer göz çevrende ince çizgi ve kırışıklık görünümleri, göz altı torbaları ve koyu halkalar varsa bunlar yaşlanma belirtileri olabilir. Bu durumda 20-25 yaşından itibaren göz kremi kullanmaya başlayabilirsin.

En İyi Göz Kremi Önerileri

Nemli, aydınlık, sağlıklı ve canlı bir göz çevresi için kullanıp çok memnun kaldığımız en iyi göz kremi önerilerimizi listeledik. İnce çizgilerden renk eşitsizliğine, göz altı morluklarından şişkinliğe kadar göz çevresinde etkisini gördüğümüz en iyi göz kremleri karşında!

1. L'Oréal Paris Revitalift Filler Göz Kremi

1. L'Oréal Paris Revitalift Filler Göz Kremi

Göz altının ve göz çevresinin canlı ve pürüzsüz görünmesini sağlamak için düzenli şekilde nemlendirmek çok önemli. Göz çevresindeki deri çok ince olduğundan, bu deri kurumaya ve erken yaşlanmaya daha çok eğilimli oluyor. Eğer göz çevrende kırışıklıklar varsa ve göz altının çukur göründüğünü düşünüyorsan, L'Oréal Paris Revitalift Filler Göz Kremi'ni denemelisin.

L'Oréal Paris Revitalift Filler Dolgunlaştırıcı Yaşlanma Karşıtı Göz Kremi, konsantre hyaluronik asit içeren formülüyle göz çevresindeki kırışıklıkların doldurulmasına ve göz altı çukurunun dolgunlaşmasına yardımcı oluyor. Bu göz kremini düzenli olarak kullandığında daha nemli bir göz çevresine sahip olabilir, dört haftada kazayağı görünümünde ve göz altı çukurunda azalma görebilirsin. İğnesiz enjeksiyon dolgu işleminden ilham alan Revitalift Filler serisi, ciltteki kırışıklıkları 10 yıl öncesine geri döndürme konusunda çok etkili. Revitalift Filler serisini daha yakından incelemek için bu makalemize göz atabilirsin.

2. La Roche-Posay Hyalu B5 Yeux Göz Çevresi Bakım Kremi

La Roche-Posay Hyalu B5 Yeux Göz Çevresi Bakım Kremi

Hassas göz çevresine hassas bir bakım yapmak gerekiyor. Göz çevresine nazikçe bakım yaparken dolgunlaştırıcı etki sağlayan ve kırışıklık görünümüne etki eden La Roche-Posay Hyalu B5 Yeux Göz Çevresi Bakım Kremi son dönemdeki favorilerimizden!

İki çeşit hyaluronik asit ve B5 vitamini içeren bu özel göz çevresi kremi, ince ve yorgun göz çevresinin nemlenip daha dolgun görünmesine destek oluyor. Aynı zamanda bu bölgenin rahatlamış ve dinlenmiş görünmesini sağlıyor.

3. Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı

3.Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı

Sabahları kahve içmeden uyanamayanlar bizler, tabii ki göz altı morlukları için kullandığımız kremde de kafein arıyoruz. :) Doğal kaynaklı hyaluronik asit ve saf kafein içeren Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı, göz çevresindeki koyu halkaların ve göz altı torbalarının görünümünün azalmasına destek oluyor.

Vichy Mineral göz çevresi bakım kremi, göz altı torbalarının yanı sıra göz çevresindeki ince çizgi ve kırışıklık görünümlerinin azalmasına da katkı sağlıyor. İnce deriye sahip göz çevresine yaptığı nazik bakımla göz çevresinin daha aydınlık ve canlı bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor.

4. Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado

4.Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado

En iyi göz altı morluk kremlerinden bahsedip de kullanan herkesin çok sevdiği Kiehl’s Creamy Eye Treatment With Avocado’dan bahsetmemek olmaz! Kiehl’s avokadolu göz kremi, içeriğindeki avokado yağıyla göz çevresine nem desteği sağlıyor. Yumuşak bir formülü ve dokusu olduğu için göz çevresindeki ince deriyi nazikçe nemlendirip ışıldamasını ve canlanmasını sağlıyor. Biz Kiehl’s avokado kremi hem gündüz hem de gece bakım rutinimizden eksik etmiyoruz!

5. Lancome Renergie Multi Lift Ultra Göz Kremi

5.Lancome Renergie Multi Lift Ultra Göz Kremi

Göz çevrende daha genç ve aydınlık bir görünüm hedefliyorsan, Lancôme Renergie Multi Lift Ultra Göz Kremi'ni mutlaka denemelisin. Resmen göz altı ışık dolgusu etkili bu göz kremi, hylauronik asit ve keten tohumu özü içeren formülüyle göz çevresindeki üç ana yaşlanma belirtisini hedefliyor. Koyu halkaların, göz altı morluklarının ve ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor.

Lancôme Renergie Multi Lift Ultra Göz Kremi'nin bir kavanozunu bitirdiğinde sekiz  hafta içerisinde göz çevresinde lifting etkisini gözlerinle görebilir, koyu halkalarının görünümünün azaldığını fark edebilirsin.

6.Garnier C Vitamini Parlak Aydınlatıcı Göz Kremi

Garnier C Vitamini Parlak Aydınlatıcı Göz Kremi

Göz çevrenin daha aydınlık ve dinlenmiş görünmesini istiyorsan, Garnier C Vitamini Parlak Aydınlatıcı Göz Kremi'ni deneyebilirsin. Bu Garnier göz kremi formülündeki C vitamini, kafein, muz tozu ve yüzde 4 niacinamide sayesinde düzenli olarak kullanıldığında yorgunluk belirtilerinin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Koyu halkaların, göz altı torbalarının ve ince çizgilerin görünümünde etkili olan Garnier C Vitamini Göz Kremi, kapatıcı öncesinde göz çevresini nemlendirmek için de harika bir seçenek. Garnier C Vitamini serisinin en popüler üyelerinden olan bu göz kremini mutlaka denemeni öneriyoruz.

7. L'Oréal Paris Yaş Uzmanı 40+ Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Göz Kremi

L'Oréal Paris Yaş Uzmanı 40+ Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Göz Kremi

Cilt her yaşta farklı bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Aynı şekilde göz çevresi de yaşa göre farklı bir bakıma ve özene ihtiyaç duyabiliyor. 40'lı yaşlarda göz çevresinde kırışıklıklar ortaya çıkabilir, göz çevresi eski sıkılığını ve şeklini kaybedebilir. Bunun için yaşına özel bir göz kremi kullanmalısın.

L'Oréal Paris Yaş Uzmanı 40+ Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Göz Kremi, pro-retinol A ve kafein içeren formülüyle göz çevresindeki kırışıklık görünümünü azaltmaya yardımcı olurken yorgunluk izlerini hafifletiyor. Göz çevresini iyi bir şekilde nemlendiriyor, kırışıklıkların sayısının ve uzunluğunun azalmasını sağlıyor, aynı zamanda göz çevresinin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Sence de harika değil mi?

Bonus: L'Oréal Paris Revitalift Filler Aydınlatıcı Göz Serumu

L'Oréal Paris Revitalift Filler Aydınlatıcı Göz Serumu

Göz çevrendeki problemlere serumlarla etki sağlamayı hiç düşünmüş müydün? Tıpkı göz kremleri gibi göz çevresindeki sorunları azaltmaya yardımcı olan L'Oréal Paris Revitalift Filler Aydınlatıcı Göz Serumu, tahmin edebileceğin üzere göz kremlerinden formuyla ayrılıyor. Sıvı yapısı sayesinde göz çevresine masaj yapılarak kolayca yedirilen bu göz çevresi serumu, yüzde 2,5 oranında saf hyaluronik asit ve kafein içeriyor. Üç metal bilyeli başlığa sahip olan bu L'Oréal göz serumu, göz çevresindeki yorgun ve şiş görünümü masaj yaparak azaltmayı sağlıyor.

Benzersiz etki için üçlü masaj başlığına sahip olan L'Oréal Paris Revitalift göz serumu, cildi yoğun şekilde nemlendirirken göz altlarındaki koyu halka görünümünü gidermeye katkı sağlıyor. Aynı zamanda ince çizgi ve kırışıklıklara karşı etkin bir bakım sunuyor. Biz göz çevresi bakımımızı kimi zaman en sevdiğimiz göz kremleriyle kimi zaman da L'Oréal Paris Revitalift aydınlatıcı göz serumuyla destekliyoruz. Sen de hemen L'Oréal Revitalift göz serumu kullananlar kervanına katılmalı ve değişimi gözlerinle görmeye başlamalısın!

İhtiyaçlarına uyum sağlayabilecek en iyi göz çevresi kremlerinden en sevdiğimiz göz serumuna uzanan bu yolculukta değerli bilgileri seninle paylaştık. Hadi, önerilerimizi tekrar inceleyerek seçimini yap ve bakışlarında aydınlık etkisini bir an önce yakala!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala