En İyi Göz Altı Morluk Kremleri

En İyi Göz Altı Morluk Kremleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Eğer göz altı morluklarınla başın dertteyse, senin için harika bir rehber hazırladık: En iyi göz altı morluk kremlerini bu yazımızda bulabilirsin!

Göz altı morluklarının pek çok sebebi olabilir. Genetik, düzensiz uyku ve beslenme, pigmentasyon gibi sebeplerden göz altları ve göz çevresi daha koyu renkte görünebilir. Hem sağlık açısından bir takım göstergeler olabildiği gibi, göz altı morluklarının estetik kaygıya da yol açtığını söyleyebiliriz. İşte bu yazımızda, göz altı morluklarının neden olduğuna ve en iyi göz altı morluk kremlerine değiniyoruz!

Göz altı morlukları neden olur?

Göz altı morlukları neden olur?

Göz altı morlukları neden olur? sorusu, dermatologların ve güzellik uzmanlarının en sık karşılaştığı sorulardan biri. Yeteri kadar su tüketmemek, düzensiz uyku gibi basit açıklamaları olacağı gibi, genetik faktörler ve bazı sağlık sorunları da göz altı morluklarına yanıt olabilir.

Yorgunluk, az uyumak ve yeteri kadar su tüketmemek gibi fiziksel durumlar anında göz altların morarmasıyla sonuçlanabilir. Bunun dışında ciltteki melanin miktarının yine bu bölgede yoğunlaşması ile göz çevresi daha koyu renkte görünebilir. Sigara, alkol, kafein tüketiminin de göz altı morluklarına sebep olduğu bilinmektedir. Son olarak hormonal durumlar ve kansızlık gibi sağlık faktörleri de göz altlarının mor görünmesine sebep olabilir.

En İyi Göz Altı Morluk Kremleri

En İyi Göz Altı Morluk Kremleri

Göz altı morluklarının neden olduğunu öğrendikten sonra, gelelim bu koyu göz altı halkalarının görünümünü nasıl azaltabileceğimize: Göz çevresi yüzün diğer bölgelerine oranla çok daha hassas bir bölge olduğu için ekstra özenli bir bakıma ihtiyaç duyar. Göz çevresinin ve göz altlarının nem dengesini koruyarak çok daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsin. İşte en iyi göz altı morluk kremi önerilerimiz!

1. L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi

Göz çevresini nemlendirmek ve ince çizgi görünümünün azalmasını sağlamak için hyaluronik asitin gücünden faydalanabilirsin. L'Oréal Paris'in Hyaluron Uzmanı göz kremi, formülündeki iki çeşit hyaluronik asit molekülü ile göz çevresini yoğun bir şekilde nemlendiriyor, kırışıklık görünümünün azalmasını sağlıyor ve pürüzsüzleştiriyor.

2. Kiehl’s Super Multi-Corrective Eye Zone Treatment

Kiehl’s Super Multi-Corrective Eye Zone Treatment

Göz altı morlukları ve koyu halkalar, yaşlanma belirtilerinden biri. Göz çevresi hassas bir bölge olduğu için, ciltteki yaşlanma izlerini belirgin bir şekilde bu bölgede görebiliyoruz. Kiehl’s Super Multi-Corrective Eye Zone Treatment, formülündeki niacinamide ve kolajen peptidler sayesinde göz altlarındaki morluk görünümünü azaltmayı hedefliyor.

Bu göz kremini düzenli olarak kullandığında göz çevrenin gözle görülür bir şekilde aydınladığını, çok daha sıkı, kalkık ve genç göründüğünü fark edeceksin. Kiehl’s Super Multi-Corrective Eye Zone Treatment'ı daha yakından incelemek için makalemize göz atabilirsin.

3. Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi

Lancome Rénergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi

Göz altındaki koyu halkaların, göz altı torbalarının görünümünden şikayetçi olan Cildimveben editörleri olarak son dönemdeki favorilerimizden biri Lancome Rénergie Multi Lift Ultra Göz Kremi! Hyaluronik Asit ve keten tohumu özü içeren bu göz kremi, göz altındaki koyu halkaların, göz altı torbalarının görünümünü azaltmasının yanı sıra cildi sıkılaştırıp aydınlık bir görünüm kazanmasını sağlıyor. 

İpeksi dokusuyla göz çevresine daha genç bir görünüm kazandıran bu göz kremi, göz çevresinde gözle görülür etkiler sağlıyor. Sabah ve akşam, bezelye tanesi kadar uygulanıyor. Ardından göz çevresine parmaklarla hafifçe masaj yaparak uygulanıyor.

4. Kiehl’s Powerful-Strength Line Reducing & Dark Circle-Diminishing Vitamin C Eye Serum

Kiehl’s Powerful-Strength Line Reducing & Dark Circle-Diminishing Vitamin C Eye Serum

Göz altı morluklarına en iyi gelen içeriklerden biri de C vitamini. Cildin daha aydınlık ve ışıltılı görünmesini sağlayan bu içerik, Kiehl’s Powerful-Strength Line Reducing & Dark Circle-Diminishing Vitamin C Eye Serum'da bolca mevcut :) Saf C vitamini ve hyaluronik asit ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde bu göz kremi göz altındaki morlukları, koyu halkaları ve kırışıklık görünümünü gidermeyi hedefliyor. Düzenli olarak kullanıldığında ilk 6 günde etkisini gösteriyor ve göz çevresinin belirgin bir şekilde daha aydınlık görünmesini sağlıyor.

5. SkinCeuticals A.G.E. Eye Complex Göz Kremi

SkinCeuticals A.G.E. Eye Complex Göz Kremi

Pro-Retinol, C Vitamini ve siyah üzüm çekirdeği içerikleri ile göz altı morluklarına iyi gelen Kiehl’s Youth Dose Eye Treatment göz kremi, göz çevresindeki ince çizgileri ve göz altı torbalarını da hedefliyor. Daha ilk kullanımda göz altlarına aydınlık ve pürüzsüz bir etki veriyor, düzenli kullanıldığında ise ince çizgilerin, göz altı torbalarının ve koyu halkaların görünümünü azaltıyor.

6. Lancome Renergie Multi Lift Göz Kremi

Lancome Renergie Multi Lift Göz Kremi

Eğer göz çevrende aydınlık bir görünüme ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan, Lancome Renergie Multi Lift Göz Kremi hyaluronik asit ve keten tohumu özleri içeren formülü ile koyu halkaların, göz altı torbalarının görünümünü azaltmaya, sıkılaştırmaya ve aydınlatmaya yardımcı oluyor. Göz çevresindeki 3 ana yaşlanma belirtisini hedefliyor ve düzenli olarak kullanıldığında lifting etkisi kazandırıyor.

7. L'Oréal Paris Revitalift Filler Göz Serumu

7. L'Oréal Paris Revitalift Filler Göz Serumu

Göz çevrendeki koyu halkaların, şişkinliğin ve ince çizgiler dahil tüm çizgilerin görünümünün azalması için L'Oréal Paris Revitalift Filler Göz Serumu'nu denemeni öneririz. %1,5 hyaluronik asit ve %1 kafein içeren formülü ile Loreal göz serumu düzenli olarak kullanıldığında 5 yıl daha genç görünen bir göz çevresine kavuşmak mümkün. Üstelik 3 çelik bilyeli masaj başlığı, anında soğutucu etki yaratarak yorgun gözlere canlı bir görünüm kazandırıyor. Masaj özelliği sayesinde de çok daha etkili bir sonuç veriyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?