Dudak Üstü Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Dudak Üstü Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Aynaya baktığında dudak üstündeki kırışıklık seni rahatsız etmeye başladıysa artık bir aksiyon alma zamanı geldi demektir. Dudak üstü kırışıklık veya barkod çizgisi kişinin cilt yapısı ve sigara kullanımına bağlı olarak 30'lu başlarda belirebiliyor. 

Dudak üstündeki ince çizgileri önlemek ve daha pürüzsüz dudaklara sahip olmak için anti aging bakım ürünlerine başlamalısın. Kremler ve dudak kırışıklığı için egzersizler buradaki ince çizgilerin belirginliğini azaltır ve dudakları daha kalkık gösterebilir. Peki, dudak üstü kırışıklık nasıl geçer? Dudak üstü kırışıklıklarına ne iyi gelir? Daha pürüzsüz bir dudak çevresi için makalemizin devamına bekleniyorsun. 

Dudak Üstü Kırışıklık Neden Olur?

Dudak Üstü Kırışıklık Neden Olur?

Barkod çizgisinden nasıl kurtulurum? Dudak üstü kırışıklıkların en yaygın sebebi olarak sigara içmek gösteriliyor. Düzenli yapılan dudak mimik hareketleri bu bölgedeki kasların gevşemesine ve derinin kırışmasına yol açabiliyor. Yaşla birlikte azalan hyaluronik asit ve güneşe maruz kalma gibi çevresel etkenler de dudak üstü kırışıklığına neden oluyor.

Dudak üstü kırışıklığı genellikle tam dudak ile burun tabanı arasındaki bölgede yer alıyor. Dudak üstü kırışıklıkları dikey şekilde olur ve burun tabanına kadar uzayabilir. 

Barkod Çizgileri Ne Zaman Çıkar?

Barkod Çizgileri Ne Zaman Çıkar?

Barkod çizgisi nasıl anlaşılır? Dudak üstü yani barkod çizgisi kırışıklığını anlamak için dudaklarını öpücük yapman yeterli. Ayna karşısında dudaklarını büzdüğünde dikey çizgiler görünüyorsa heh işte onlar dudak üstü kırışıklıkarın diğer bir deyişle barkod çizgilerin! Barkod çizgileri üst dudak çevresinde dikey çizgiler halinde meydana gelirler. Bazı kişilerde bu dikey çizgiler konuşurken, gülerken veya sigara içerken de belirgin olabiliyor.

Dudak üstü kırışıklığı olanlar için ruj sürmek de zor olabiliyor. Dudak çzigilerine dolan rujlar seni olduğundan daha bakımsız gösterebilir ve kırışıklarını ön plana çıkarabilir. Ruj sürmeden önce dudaklarını nemlendirmek dudak üstü kırışıklarının daha az belirgin olmasına yardımcı olabilir fakat tamamen geçirmez. Dudak üstü kırışıklıkları olanlar mat rujlardan uzak durmalı, açık renkli ve saten bitişli rujları tercih etmeliler. 

Editörün önerisi: Dudak üstü kırışıklık için maske önerisi isteyenler Aloe Vera bitkisini kullanabilirler. Dudakları yoğun bir şekilde nemlendiren Aloe Vera jeli, dudak kurumasının önüne geçerek ince kırışıkların azalmasına yardımcı olabilir. Dudak üstü kırışıklık doğal formüller mucize yaratmasa da, dudaklarının daha bakımlı görünmesini sağlayabilir. 

Dudak Üstü Kırışıklıklardan Nasıl Kurtulurum?

Dudak Üstü Kırışıklıklardan Nasıl Kurtulurum?

Dudak üstü kırışıklık nasıl geçer? Dudak üstü kırışıklarını geçirmek için kolajen desteği içeren anti-aging kremleri kullanmalısın. Kiehl's Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serumdudak üstü kırışıklarına iyi gelen ve dudak çevresini daha pürüzsüz gösteren bakım serumlarının başında geliyor. Sıkılaştırıcı ve yaşlanma karşıtı Kiehl's nemlendirici formülündeki retinol sayesinde dudak çevresindeki kırışıkları iyileştiriyor, dudak çevresindeki koyu lekelerin azalmasına yardımcı oluyor. Saf retinol, seramidler ve peptid içeren günlük serumu düzenli kullandığında dudak çevresinin sıkılaştığını ve cilt esnekliğinin geliştiğini fark edebilirsin.

Kiehl's yaşlanma karşıtı retinol serum kullananların en sevdiği özelliği oldukça hızlı etki göstermesi! Kremi sürdükten sonra ilk haftalar içerisinde gözle görülür sıkılaşma ve kırışıklarının belirgin şekilde azaldığını gözlemleyeceksin. Cilt tonunu eşitleyen ve yeni hücre oluşumunu destekleyen bu serum sayesinde dudak çevresi eskisi gibi pürüzsüz görünmeye başlayacak. Retinol serumu, yaşlanma belirtileri başladığında kullanmaya başlamalı ve dudak üstü kırışıklarının oluşmasına engel olmalısın. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?