İnceliyoruz: La Roche Posay Effaclar Tonik

İnceliyoruz: La Roche Posay Effaclar Tonik

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yağlı ve akneye eğilim gösterebilen ciltler için sıkılaştırıcı ve mikro soyucu La Roche Posay Effaclar Tonik’i birlikte inceliyoruz!

Yağlı ve akneye eğilim gösterebilen bir cilde sahipsen, cildindeki izlerden ve geniş gözeneklerden de şikayetçi olabilirsin. Bunun için cilt bakım rutinine gözenek sıkılaştırma ve mikro soyucu özelliği bulunan bir tonik dahil ederek, cilt problemlerinin azalmasını sağlayabilirsin. Bu yazımızda La Roche Posay Sıkılaştırıcı ve Mikro Soyucu Effaclar Tonik yorumlarımızla karşındayız!

La Roche Posay Effaclar Tonik

La Roche Posay Effaclar Tonik

Yağlı bir cilde sahipsen eğer, geniş gözenekler, izler ve cilt problemleri yaşıyorsun demektir.  Cilt problemlerini gidermeye çalışmadan önce, cildinin sebum üretimini dengelemen gerekir. Cildinin yağ dengesi düzeldiğinde cildin daha az parlayacak, akneye eğilim göstermeyecektir. Bunun için, yağlı cilde sahip biri olarak cilt bakım rutinine özen göstermelisin.

Yağlı ciltler için tonik kullanımı, son derece etkili bir adımdır. Alkol içermeyen, cildin pH’ı ile uyumlu, gözenek sıkılaştırıcı ve mikro soyucu özelliği bulunan bir tonik kullanarak cilt problemlerini azalmasını, cildinin yağının dengelenmesini ve gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlayabilirsin. Bunun için La Roche Posay gözenek sıkılaştırıcı Effaclar Tonik’i cilt bakım rutinine ekleyebilirsin. Formülündeki temizleyici maddeler ve mikro soyucu LHA ile cildi kurutmadan gözenekleri arındırıyor, ciltteki pürüzlerin, siyah noktaların ve cilt problemlerinin azalmasını sağlıyor.

La Roche Posay Effaclar Tonik’in Özellikleri

La Roche Posay Effaclar Tonik’in Özellikleri

Yağlı cildin problemleri:

  • Ölü deriler
  • Parlama
  • Geniş gözenekler
  • Pürüzler, siyah noktalar ve akneye eğilim

Bu gibi cilt problemleri konusunda, La Roche Posay Effaclar Tonik, temizleme anlamında en kullanışlı ürünlerden biri. Daha pürüzsüz görünen, yağlanıp parlamayan ve akneye eğilim göstermeyen bir cilde sahip olmak için, formülünde salisilik asit gibi meyve asidi içeren tonikleri kullanabilirsin. La Roche Posay gözenek küçültücü Effaclar Tonik, tüm bu şikayetlerini giderme konusunda sana yardımcı olacak. Bunu yaparken de ciltini kurutmayacak ve fazla sebumu giderecek. Genişlemiş gözeneklerin içini arındırarak, gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olacak.

La Roche Posay Effaclar Tonik Nasıl Kullanılır?

La Roche Posay Effaclar Tonik Nasıl Kullanılır?

La Roche Posay Effaclar Tonik’i günde iki kere cildini yıkadıktan sonra kullanabilirsin. Bir pamuğa döktükten sonra tüm cildini derinlemesine temizleyebilirsin. Cilt problemlerini minimuma indirmek ve gözeneklerin sıkılaşmasını sağlamak için T bölgesine yoğunlaşabilir, burun kenarlarına daha yoğun bir şekilde uygulayabilirsin.

Yağlı ve akneye eğilim gösteren bir cildin varsa, mutlaka dermatoloğuna danışman gerektiğini hatırlatalım. Bunun dışında, La Roche Posay Effaclar Tonik kullananlar, Effaclar serisinin diğer üyelerini de severek kullanıyorlar. Cildinin dijital analizini yapmak ve uygun cilt bakım rutinini belirlemek için La Roche Posay Spotscan uygulamasını da deneyebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?