"Retinol Sandviç" Tekniği Nedir? Ne İşe Yarar?


Retinol içeriğinin yaşlanma karşıtı faydalarını artık bilmeyen yok! Retinolün cildimize sağladığı harika faydaları sayesinde, serumlar, kremler, göz maskeleri dahil olmak üzere bu güçlü içeriğe sahip birçok ürün var. Kullandığın Retinol türü cilt tipine ve kişisel tercihine bağlıdır, ancak formatı ne olursa olsun, nemlendirme, potansiyel kuruma etkilerini dengelemek için çok önemlidir.

Retinol içeriğini keşfettiğimizden beri bakım rutinimizin bir parçası haline geldi. Hatta bir de retinol içeriği ile uygulanan yepyeni bir cilt bakım tekniği keşfettik: “Retinol Sandviç Tekniği”! Bu yeni tekniği merak edenleri yazımızın devamına alalım! :)

Retinol Sandviç Tekniği Nedir?

Retinol Sandviç Tekniği Nedir?

Retinol sandviçi tekniği, iki nemlendirici uygulaması arasında retinol uygulaması gerektiriyor. Bunu yapmak için önce cilt derinlemesine temizleniyor, ardından temiz cilde nemlendirici uygulanıyor. Daha sonra, göz kapakları ve ağız köşeleri gibi hassas bölgelerden kaçınarak, retinol içeren serum uygulanıyor. Ardından, üstüne bir nemlendirici katmanı daha uygulanıyor. Böylece retinol sandviç tekniği tamamlanmış oluyor.

Cilde uygulanan ikinci nemlendirici tabakası, cildinin ne kadar nemlendirilmeye ihtiyacı olduğuna bağlı olarak ya ilk katmanın yarısı ya da daha kalın bir tabaka halinde uygulanabilir.

Retinol Sandviçi Tekniğini Kimler Kullanmalı?

Retinol Sandviçi Tekniğini Kimler Kullanmalı?

Kurudan karmaya her cilt tipi bu tekniği tercih edebilir. Uygun ürünler tercih edildiğinde kuru ciltler neme doyar, karma ve yağlı ciltler yeteri kadar nemlenir, hassas ciltlerdeki tahriş azalır. Ancak özellikle cildinde yaşlanma belirtileri olan, hatta derin kırışıklıklara sahip ciltler bu tekniği uygulayarak ciltlerine mükemmel bir dokunuş yapabilirler. Çünkü retinol, ciltte azalan kolajen üretiminin artmasını, cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Böylece derin kırışıklıklar gibi belirtilerin görünümünde azalma gözlemleniyor.

Retinol Sandviçi Tekniği Hangi Ürünlerle Uygulanır?

Retinol Sandviçi Tekniği Hangi Ürünlerle Uygulanır?

Retinol sandviçi cilt bakım tekniği, cildin ihtiyacına uygun nemlendiriciler ve Retinol içeren cilt bakım serumu ile uygulanabiliyor. Biz bu tekniği uygularken La Roche Posay Retinol B3 Serum'dan yardım alıyoruz. Böylece yaşlanma belirtilerine engel olmak için kolayca önlem almış oluyoruz. Ayrıca bu tekniği gece uyguladığımızı da belirtmek isteriz çünkü retinol içeriği, cildin güneşe karşı hassasiyetini arttırabiliyor. Bu nedenle gece retinol içerikli ürünlerimizi uyguluyor, gündüz bakımında da mutlaka en az 50 faktörlü bir güneş koruyucu krem kullanıyoruz. Böylece cildimizi koruma altına alabiliyoruz.

Retinol Sandviç Tekniği Nasıl Uygulanır?

Retinol Sandviç Tekniği Nasıl Uygulanır?

İlk adım: Önce hafif dokulu, ince yapılı, cildimizi hızla, derinlemesine nemlendiren L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu uyguluyoruz. Hyaluronik asit ve Aloe Vera suyu içeren bu hafif yapılı nemlendirici, Retinol Sandviçi tekniğinin ön nemlendirme adımı için ideal!

İkinci adım: Sonrasında ise retinol adımına geçiyoruz! Saf retinol içeren La Roche Posay Retinol B3 Serum’u uyguluyoruz. Derin kırışıklıklar dahil tüm kırışıklık görünümlerinde etkili olan bu gece serumu, ,cildimize hem nem kazandırıyor hem daha pürüzsüz görünmesine destek oluyor hem de daha genç, parlak cilt görünümüne ulaşmamıza yardımcı oluyor.

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Gece Bakım Kremi

Üçüncü adım: Son adımda ise cildimize gece kremini uyguluyoruz. L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Gece Bakım Kremi’ni uygulayarak bakım rutinimizi tamamlıyoruz. Maske dokusundaki bu gece kremi, gece boyunca cildimizi yoğun şekilde nemlendiriyor, kırışıklıklarla savaşıyor. İçerisinde yaşlanma karşıtı aktif içeriklerden olan konsantre Pro-Xylane, Hyaluronik Asit ve cildi iyileştirme özelliği ile anti-aging bakımlarda ön plana çıkan Centella Asiatica bulunuyor. Bu sayede de cildimize yoğun yaşlanma karşıtı bakım yapıyor.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?