Soyulabilen maskeler hakkında bilmen gereken her şey!

Soyulabilen maskeler hakkında bilmen gereken her şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cilde verdiği arınma ve ferahlık hissi sayesinde severek kullandığımız soyulabilen maskeler hakkında bilmen gereken her şeyi bir araya getirdik!

Soyulabilen maskeler, genellikle cildi arındırma özelliği olan, siyah noktaları giderme, gözenekleri sıkılaştırma, yağlanmayı kontrol altına alma, ve cilt tonu eşitleme gibi özelliklere de sahipler. Eğer sen de cildinde böyle bir etkiye ihtiyaç duyuyorsan, soyulabilen maskeler hakkında bilmen gereken her şeyi bu yazımızda bulabilirsin.

Soyulabilen maskeler ne işe yarar?

Soyulabilen maskeler ne işe yarar?

Formülleri gereği likit olan, fakat cilde uygulanıp bir süre bekledikten sonra kuruyan ve soyularak çıkarılan maskeler, cilt bakımında şaşırtıcı etkilere sahipler. Düzenli olarak uygulandıklarında, gözle görülür şekilde gözenekleri arındırma ve sıkılaştırma, siyah noktaları giderme, ciltteki fazla yağı dengeleme ve pürüzsüz bir görünüm verme gibi özellikleri bulunuyor. 

Soyulabilen maskeleri uygularken nelere dikkat etmek gerekir?

Soyulabilen maskeleri uygularken nelere dikkat etmek gerekir?

Cildine herhangi bir bakım yapmadan önce, bilmen gereken en önemli kural cildinin temiz olması gerektiğidir. Soyulabilen maskeleri yapmadan önce de cildini iyice temizlemelisin. Böylece maskeden daha yüksek bir etki de almış olacaksın.

Soyulabilen maskelerle ilgili diğer bir önemli konu ise, çok ince veya kalın bir katman halinde uygulamamak gerektiği. İnce uyguladığında maskeyi pratik bir şekilde çıkarman zorlaşabilir, kalın uyguladığında da maskenin kuruması ve yine soyulması zorlaşabilir. Tam kararında uygulamak için, herhangi bir fırça veya parmağınla eşit tonda olacak şekilde cildine uygulayabilirsin. Soyulabilen maskeler yapışkan bir yapıda oldukları için, cildini tahriş etmemek için göz ve dudak çevresi gibi hassas bölgelere uygulamamaya dikkat etmelisin.

Evde soyulabilen maske yapımı

Evde soyulabilen maske yapımı

Evdeki doğal malzemeleri kullanarak, evde soyulan maske yapımını deneyebilirsin. Zerdeçal, jelatin, bal, yumurta beyazı, yeşil çay gibi malzemeleri kullanarak yapabileceğin bu maskeler, evdeki malzemeleri değerlendirmek için mantıklı gibi görünse de aslında çok işe yaradıkları da söylenemez. Anlık olarak işe yarıyormuş gibi görünseler de, cildinde gerçek bir etki görebilmek için özel olarak formüle edilerek üretilmiş, evde bulamayacağın cilt bakımı içeriklerini doğru oranlarda bulunduran soyulabilir maskeleri tercih etmelisin.

Örneğin evde soyulabilir maske yaptığında içerisine cilt için özel olarak formüle edilmiş kömür, ve salisilik asit gibi önemli içerikleri eklemen mümkün değil. Bu yüzden evdeki malzemelerini ziyan etmeden, cilt için özel olarak üretilmiş soyulabilir maskeleri kullanmanı tavsiye ederiz.

Soyulabilir siyah maskeler

Soyulabilir siyah maskeler

Evde cilt bakımında en popüler olanlardan biri de soyulabilen siyah maskeler. Geniş gözenekler, yağlanma problemi ve siyah noktalar gibi cilt problemleri için etkili olan soyulabilir siyah maskeler, cildin yağlanmasını dengeleme, siyah noktaları arındırma ve gözenekleri sıkılaştırma etkisine sahipler. Genellikle kömür ve salisilik asit içeren bu maskeler, çıkarırken de etkilerini anında gösteriyorlar, özellikle de siyah noktalar konusunda!

Soyulabilen siyah maske önerisi

Soyulabilen siyah maske önerisi

Eğer yağlı bir cilde sahipsen, genişlemiş gözenekler ve siyah noktalar gibi cilt problemlerin de olması yüksek ihtimal. Haftada 1-2 kez uygulayabileceğin soyulabilir siyah maske ile gözeneklerinin daha sıkı görünmesini sağlayabilir, siyah noktalarını arındırabilir ve cildindeki yağlanmayı kontrol altına alabilirsin.

Garnier Saf & Temiz Soyulabilir Kömürlü Siyah Maske, formülündeki doğal kaynaklı kömür ve salisilik asit ile siyah noktalara sebep olan kiri ve fazla yağı temizliyor. Bu maskeyi burun, alın ve çenene uygulayarak bu bölgedeki cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olabilirsin.

Garnier Saf & Temiz Soyulabilir Kömürlü Siyah Maske’yi düzenli olarak kullandığında, gözeneklerin temizlendiğini, cildinin arındığını, siyah nokta görünümünün azaldığını ve gözeneklerinin sıkılaştığını görebilirsin. Bu maskeyi temiz cildine haftada 2 kere, eşit bir katman halinde uygulayıp, 15 dakika kurumasını bekledikten sonra nazikçe soyabilirsin. Daha ilk kullanımda cildinin ne kadar arındığını kendi gözlerinle göreceksin, bize güven!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?