Boyun Kırışıklıklarından Kurtulmanın En Etkili Yolları

Boyun Kırışıklıklarından Kurtulmanın En Etkili Yolları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Boyun kırışıklıkları seni olduğundan daha yaşlı göstermesin! Boyundaki kırışıklıkları nasıl kontrol altına alacağını açıklıyoruz! Hassas boyun derisine uygun bakım önerilerimiz sayesinde, boyun sarkmasının önüne geçebilir ve boyundaki dikey çizgileri azaltabilirsin.

Özellikle güneşlendikten sonra ortaya çıkan boyun çizgileri tüm dekolteyi gölgede bırakacak kadar sinir bozucu olabiliyor. Gıdı önlemek, boyun sarkmasını olabildiğince geciktirmek isteyenler (istemeyen var mı ki?) yazının devamına bekleniyor!

Boyun kırışıklıkları neden oluşur?

Boyun derisi, vücudumuzun en ince ve hassas deri yapısına sahip. Yer çekiminin etkisi, kilo alıp vermek, aşırı güneşe maruz kalmak ve yaşlanmanın etkisiyle boyundaki kırışıklar yavaş yavaş gün yüzüne çıkabilir. 

'Yüzümde hiç kırışıklık yok ama boyun bölgesinde çok kırışığım var' diye şikayet ediyor da olabilirsin. Evet, boyun derisi daha ince olduğu için ve sürekli boyun kaslarını kullandığımız için boyun kırışıklıkları, yüzdeki kırışıklıklardan daha hızlı ortaya çıkabilir. Boyundaki kırışıklıkların yoğunlaşmadan yaşlanma karşıtı bakım önlemi alırsan boyun kırışıklıkları seni es geçebilir!

Boyun egzersizleri yap

Boyun egzersizleri yap

Yüz yogası gibi egzersiz çalışmaları boyunda lifting etkisi yaratmaya yardımcı olur. Boyun kaslarını çalıştırmak ve boyunda sıkılaşma yaratmak için dudaklarının arasına metal kaşık al. Daha sonra çeneni ve alt dudağını hafifçe geriye doğru it. Bu sırada elini de boynunun üzerine koy ve gerilmeyi hisset. Bu hareketi her gün 5 dakika yaparsan boyun bölgesindeki kırışıklıkların azaldığını gözlemleyeceksin.

Editörün önerisi: Boyun egzersizini yaptıktan sonra boyun bölgesine L'Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi'ni uygula. Loreal sıkılaştırıcı bakım kreminin içeriğindeki konsantre Pro-Xylane, adenozin ve parçalanmış hyaluronik asit boyun derisindeki kırışıklıkların azalmasına ve boyun derisinin sıkılaşmasına yardımcı olacak. Boyundaki ince dikey çizgileri azaltmak için boyun egzersizi ile birlikte Revitalift Lazer X3 kremin gücünden yararlanmalısın.

Anti-aging krem kullan

Anti-aging krem kullan

Nasıl yüzün için kırışıklık karşıtı bakım kremleri kullanıyorsan boyun bölgesi için de bakım kremi kullanmalısın. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere en iyi anti-aging kremlerinden birini seç ve boyun bölgesine uygulamaya başla.

En iyi yaşlanma karşıtı kremlerden biri Lancome Rénergie Multi-Lift Ultra boyun bölgesinde sıkılaşma ve pürüzsüzlük etkisi yaratıyor. Keten özü ile zenginleştirilmiş olan Lancome yaşlılık karşıtı bakım kremi, boyun bölgesindeki koyu lekeleri azaltıyor, boyundaki kırışıklık görünümü en aza indiriyor ve en önemlisi boyunda sıkılaşma yaratarak, sarkma oluşmasına engel oluyor.

Hyaluronik Asiti bakım rutinine ekle

Hyaluronik Asit'i bakım rutinine ekle

Yaşlanma etkilerini önlemek, azaltmak ve kontrol altına almak için mutlaka kullanman gereken içeriklerin başında Hyaluronik Asit geliyor. Vücutta doğal olarak bulunan ve yaşımız ilerledikçe azalan Hyaluronik Asit oranı, yaşlanma karşıtı bakım kremlerinin olmazsa olmaz bir içeriği. Hyaluronik asit üretimi azaldıkça ciltteki sıkılık azalır ve elastikiyet düşer.

Hyaluronik asit serumları, cildin eski sıkılığını ve elastikiyetini arttırarak boynun eskisi gibi pürüzsüz ve sıkı görünmesine yardımcı oluyor. Yumuşayan ve bollaşan boyun derisi için La Roche-Posay Hyalu B5 serumu kullanmak boyundaki ince çizgilerin azalmasını sağlayacak. Boyundaki sarkmayı önlemek için boyun derisinin sıkılaşmasını sağlayan La Roche Posay Hyaluronik Asit serumunu sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere uygulamalısın. 

Yaşlanma karşıtı ampülleri kullan

Yaşlanma karşıtı ampülleri kullan

Boyundaki kırışıklıkların geçmesi için C vitamini ampüllerini de bakım rutinine eklemelisin. Bizim en sevdiğimiz C vitamini yaşlanma karşıtı ampüllerin başında Vichy Liftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampul geliyor. Vichy ampüllerin içindeki peptid sayesinde boyun bölgesinde sıkılaşma görülür ve  %10 saf C vitamini ile boynun ışıldamaya başlar!

Vichy C vitamini ampüllerini her gün sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere kullanmalısın. Her kullanımda ampülün yarısını boynuna ve yüzüne iyice dağıt. Düzenli kullandığında boynundaki sıkılaşma ve aydınlanma etkisine sen bile inanamayacaksın. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?