Deniyoruz: Kiehl's Micro Dose Retinol Serumu

Deniyoruz: Kiehl's Micro Dose Retinol Serumu

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kırışıklık ve ince çizgi görünümünü azaltan Kiehl’s Retinol Serum’u denedik ve yorumlarımızı seninle paylaşmaya geldik!

Retinol serumları, yaşlanma karşıtı bakımda her geçen gün popülerliğin artırıyor. Kırışıklıklar, ince çizgiler, cilt tonu eşitsizliği ve sıkılık kaybı gibi başlıca yaşlanma belirtileri üzerinde etkisi olan retinol içeriği, gözle görülür sonuçlar verdiği için sık sık tercih ediliyor. Biz de bu yazımızda heyecanla beklediğimiz Kiehl’s Retinol Serumu'nu denedik ve yorumlarımızı seninle paylaşıyoruz!

Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum

Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum

Cildinde ince çizgiler, kırışıklıklar, renk eşitsizliği ve sıkılık kaybı gibi yaşlanma belirtilerini fark ettiysen, yaşlanma karşıtı bakımları araştırmaya başlamış olman yüksek ihtimal. Bu yüzden de retinol içeriğine hiç de yabancı olmadığını tahmin edebiliyoruz.

Retinol’ün cilde faydalarından çok kısaca bahsetmek gerekirse; Bir A vitamini formu olan ve cilt hücrelerinin yenilenmesini destekleyen bu içerik, özellikle ince çizgi ve kırışıklıklar üzerinde gerçekten de fark edilir bir etki yaratıyor. Düzenli olarak uzun süre kullanıldığında, kırışıklık görünümünü azaltma özelliğine sahip. Dermatologlar tarafından da yaşlanma karşıtı bakımda çok sık tercih edilen retinol içeren kremler ve serumlar, son dönemde yükselen bir popülerliğe de ulaştı. Retinol hakkında daha detaylı bilgi almak istersen, bu makalemize göz atmayı unutma!

Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum ise günlük kullanıma uygun geliştirilen ve ciltte rahatsızlık hissini en aza indiren formülü ile görür görmez denemek istediğimiz bir retinol serumu oldu. Biz de hemen bu fırsatı ele geçirir geçirmez Kiehl’s Retinol Serum’u denedik ve gördüğümüz etkileri yazıya döktük!

Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum’un Formülü

Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum’un Formülü

Retinol’e biraz aşinaysan, ciltte kızarıklık, kuruluk, tahriş ve soyulma gibi yan etkileri olabileceğini biliyor olmalısın. Hatta bu yüzden uzmanlar, retinol içeren krem ve serumların kullanımını kademeli olarak önerirler.

Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum’un özelliklerine baktığımızda:

  • %0.1 Saf retinol içeren bir formüle sahip.
  • Cildin alt katmanlarına inerek hücre yenilenmesini destekliyor.
  • Kırışıklıklar üzerinde etkili bir sonuç gösteriyor.
  • Peptit ve seramid içerikleriyle cilt bariyerini güçlendiriyor.
  • Hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri kullanabiliyor.
  • Hem gündüz hem de gece kullanabiliyor.
  • Çok hafif bir yapıya sahip, cilt tarafından hemen emiliyor.
  • Yağlı ve yapışkan bir his bırakmıyor.

Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum’un Etkisi

Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum’un Etkisi

Kiehl’s Retinol Serum’u kullananlar, düzenli kullanım sonucunda ciltlerindeki kırışıklık görünümünde azalma olduğunu, cilt dokularının geliştiğini, daha eşit tonda ve sıkı olduğunu söylemişler.*

Biz bu serumu 2 ay boyunca düzenli olarak kullandığımızda, alın ve yanaklarımızdaki ince çizgi ve kırışıklık görünümünde azalma olduğunu gördük. En iyi tarafı ise retinol serumlarının ciltte yarattığı karıncalanma, kuruma ve kızarıklık gibi rahatsızlık hislerini en aza indirmesi oldu. Eğer hassas bir cilde sahipsen ve bu yüzden retinol serumu kullanmakta tereddüt ediyorsan, Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum’u rahatlıkla kullanabilirsin.

* Kişisel değerlendirme, 12 hafta, 135 kişi


Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum Nasıl Kullanılır?

Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum Nasıl Kullanılır?

Bilindiği üzere retinol serumları gece cilt bakımı rutininin bir parçasıdır. Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum ise hem gündüz hem de gece kullanılabilen bir formüle sahip. Sadece dikkat etmen gereken en önemli nokta, retinol içeren ürünler kullanırken gündüzleri cildini güneşten korumak. Retinol içeriği aktif bir içerik olduğu ve hücre yenilenmesini harekete geçirdiği için cildini güneşten korumadığında istenmeyen sonuçlara neden olabilirsin.

Bu yüzden Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum’u gündüz ve gece temiz cildine uygularken, gündüzleri de SPF 50 içeren bir güneş kremi uygulamayı ihmal etmemelisin. Ayrıca uzun süre güneşe maruz kalmaktan da kaçınmalısın. Bizim önerimiz incecik yapısı ve ağırlık yaratmayan formülü ile Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense Güneş Kremi. Bu iki ürün birbiriyle en yakın arkadaş!

Temiz cildine uyguladığın Kiehl’s Retinol Serumu, daha yoğun bir yaşlanma karşıtı bakımla güçlendirmek istersen, Kiehl’s Super Multi Corrective Cream’i de rutinine dahil edebilirsin. Her bakımdan cildindeki tüm yaşlanma belirtilerini hedefleyen bu kırışıklık kremi, retinol’ün etkisi ile birleştiğinde ortaya harika sonuçlar çıkıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?