Sivilce karşıtı yüz temizleme jeli önerileri

Sivilce karşıtı yüz temizleme jeli önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sivilce ve akneye yatkın cildi olanlar yüz yıkama jeli seçerken ekstra hassas davranmalılar. Hassasiyet gösterebilen cildin varsa bazı yüz yıkama jelleri cildinde problem oluşturabilir, ileride oluşabilecek leke problemlerine zemin hazırlayabilir. Peki, yağlı ve karma cildi olanlar nasıl yüz yıkama jelleri seçmeliler? Cildinde kusur oluşturmayacak, cildinde var olan problemlere iyi gelecek yüz yıkama jeli önerileri ile karşındayız. 

La Roche Posay Effaclar Jel

La Roche Posay Effaclar Jel

Akneye eğilim gösteren bir cildin varsa ilk başvuracağın yüz temizleme jeli La Roche Posay Effaclar Jel olmalı. Yağlı cilt tiplerinde karşımıza çıkan sürekli parlama, aşırı yağlı görünüm gibi sorunları çözen Effaclar Jel, cildin daha pürüzsüz ve mat görünmesine yardımcı olur. Formülündeki çinko pidolate yağ üretimini azaltırken cilt ile uyumlu pH oranı da cildin yatışmasını ve hassasiyet göstermemesini sağlar. 

Effaclar Jel kullananlar, yüz yıkama jelinin cilt kusurlarına sebep olmadığını ve cildi yağlandırmadığını söylüyorlar. Malum, akneye meyilli cildi olanlar cilt temizliğine çok dikkat etmeli. Gözeneklerinde biriken yağ ve kirin ileri aşamalarda neye dönüştüğünü çok iyi biliyorsun. Cilt bakımını düzenli yaptığında cildin çok daha temiz olacak ve gözeneklerin tertemiz görünecek. 

Vichy Normaderm Phytosolution Arındırıcı Jel

Vichy Normaderm Phytosolution Arındırıcı Jel

Cildini derinlemesine temizleyen ve yüzündeki aşırı parlamayı kontrol altına alabilen yüz temizleme jeli için sana Vichy Normaderm Phytosolution Arındırıcı Jel'i öneririz. Yüz yıkama jelinin içindeki çinko, bakır ve probiyotikler akneye ve yağlanmaya eğilim gösteren cilt tipleri için uygun. Yüz yıkama jelini kullandıktan 7 saat sonra cildindeki yağlanmanın azaldığını fark edersin. Yüzün daha mat görünür ve sebum oranı azalmış olur. Cildin aşırı yağlanmadığı için gözenek görünümün de sıkılaşır. 

Vichy yüz yıkama jelini kullandığımızda ilk hissettiğimiz şey 'arınmışlık' oldu. Gün içinde cildimiz yağlandığı için rahatsız edici bir his bırakıyor, sanki yüzümüz kirlenmiş gibi hissediyorduk. Normaderm Phytosolution Arındırıcı Jel'i denedikten sonra cildimiz daha mat görünmeye başladı ve ilk andan itibaren sağladığı temizlik hissi bizi büyüledi! 

Garnier Saf & Temiz Arındırıcı Yüz Yıkama Jeli

Garnier Saf & Temiz Arındırıcı Yüz Yıkama Jeli

Aşırı yağlanma, siyah noktalar ve geniş gözenekler.... Yağlanmaya eğilimli cilt tipine sahipsen bu cilt problemlerinden en az birini deneyimlemişsindir. Cilt kusurları yatıştıracak ve gözeneklerini temizleyecek harika bir yüz yıkama jeli önerimiz olacak. Garnier Saf&Temiz Arındırıcı Yüz Yıkama Jeli, formülündeki çinko minerali sayesinde cildini temizlerken aynı zamanda sebum oranını da dengeliyor. Böylece yağlanmaya eğilimli olan cildinde aşırı parlama oluşmuyor ve daha pürüzsüz görünmeye başlıyorsun. 

Garnier yüz yıkama jelini düzenli kullandığında geniş gözeneklerinin sıkılaştığını ve yüzünün saflaştığını hissedersin. Yüz yıkama jelinin içeriğindeki Salisilik asit, cildindeki kusurların da azalmasını ve yağlı cildinin daha sağlıklı görünmesini sağlar. Artık cildindeki pürüzlere karşı hangi ürünü kullanman gerektiğini biliyorsun. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?