Göz Altı Maskesi Nedir? Ne İşe Yarar?


Göz çevresi ve göz altı maskeleri hakkında bilmen gereken her şeyi anlatıyoruz!

Göz çevresi, her zaman söylediğimiz gibi cildin geri kalanına oranla çok daha özenli bir bakım istiyor. Çok daha ince ve hassas olan göz çevresini iyi bir şekilde nemlendirme için de göz altı maskeleri imdadımıza yetişiyor.

Göz altı maskesi nedir ve ne işe yarar öğrenmek için doğru yerdesin! Bu yazımızı okuduktan ve en iyi göz maskesi önerilerimizi aldıktan sonra kusursuz bir göz çevresine sahip olacaksın.

Göz altı maskesi nedir?

Göz altı maskesi nedir?

Tıpkı bakım yapmak için cildimize maske uyguladığımız gibi, göz maskeleri de göz çevresine yoğun bir bakım yaparlar. Evde doğal göz maskeleri uygulanabildiği gibi, kağıt ve silikon göz altı maskeleri ile de etkili bir bakım yapılabilir.

Göz maskesi ne işe yarar?

Göz çevresi ve göz altı maskelerinin odak noktası, göz çevresini yoğun bir şekilde nemlendirmektir. Nemsizlik kaynaklı oluşan ince çizgi görünümünü giderir, göz çevresine nem vererek daha aydınlık ve dolgun görünmesini sağlar.

Bunun dışında C vitamini içeren göz altı maskeleri ise göz altı morluklarının görünümünü hafifletmeye yardımcı olurlar. Göz altı torbalarının görünümünü ve göz şişkinliğini de giderirler.

Göz maskesi nasıl uygulanır?

Göz maskesi nasıl uygulanır?

Cilt temizliği, tıpkı yüz maskelerinde de olduğu gibi göz maskesi öncesinde de bir gerekliliktir. Göz maskesi yapmadan önce cildini iyi bir şekilde temizlemeli ve göz makyajı kalıntılarını arındırmalısın.

Daha sonra, göz çevrenin ihtiyacına göre seçeceğin göz maskesini cildine uygulayıp yaklaşık 10-15 dakika bekleyebilirsin. Maskeyi çıkardıktan sonra cildinde kalan ürünü, yüzük parmağınla masaj yaparak göz çevrene yedirebilirsin.

Göz altı maskesi ne zaman kullanılır?

Göz altı maskesi ne zaman kullanılır?

Uykusuz olduğun zamanlarda göz maskeleri kurtarıcın olacaktır. Bunun dışında göz çevrenin nemsiz olduğunu hissediyorsan, göz altı maskesi kullanabilirsin. Haftada 1-2 kez göz maskesi uygulayarak bu bölgenin iyi bir şekilde nemlenmesini sağlayabilirsin. Bunun dışında sabah uyanınca, duştan sonra, gece yatmadan önce veya çalışırken, günün istediğin anında göz altı maskesi uygulayabilirsin.

Evde göz maskesi nasıl yapılır?

Evde göz maskesi tarifleri arasında çay ve salatalık maskeleri ön plana çıkıyor. Eğer göz altı torbaların varsa, kullanılmış çay poşetlerini göz kapaklarına yerleştirip bir süre beklediğinde şişliğin indiğini göreceksin.

Göz çevreni nemlendirmek için de salatalık kabuklarını değerlendirebilirsin. Bunun dışında bir salatalığı rendeleyip suyunu sıktıktan sonra yuvarlak pamuklara dökebilir ve gözlerinde 10 dakika kadar bekletebilirsin.

Evde uygulanan bu yöntemler, göz çevresine özel formüle edilmedikleri için istenmeyen reaksiyonlara neden olabilir. Bu yüzden göz çevresinde kullanımı güvenli olan göz maskelerini satın alıp uygulamanı öneririz. Güzellik marketlerinde bulabileceğin bu göz maskeleri, doğal içeriklerin yanında hyaluronik asit ve C vitamini gibi göz çevresinde etkili sonuçlar yaratan içerikler de barındırdığı için gözle görülür etkiler elde edebilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!