Deniyoruz: CeraVe Akneye Eğilimli Ciltler Serisi

Deniyoruz: CeraVe Akneye Eğilimli Ciltler Serisi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cildimveben.com editörleri olarak yeni keşfettiğimiz ürünleri paylaşmaya devam ediyoruz! Akneye eğilimli cilde sahip editörlerimizin son dönemde yeni gözdesi CeraVe Akneye Eğilimli Ciltler serisi. Biz de bu yeni seriyi deneyip, ürünler hakkındaki her detayı paylaşmak istedik. Yorumlarımızı merak edenleri yazımızın devamına alalım! 😊

CeraVe Akneye Eğilimli Ciltler Serisi Nedir?

CeraVe Akneye Eğilimli Ciltler Serisi

Adından da anlaşıldığı üzere akneye eğilimli ciltlere özel bu seri, temizleyici, yüz bakım jeli ve retinol serumdan oluşuyor. Temizleyici ile cildimizi arındırıp yüz bakım jeli ile bakım yapabiliyor, yenileyici retinol serum ile de lekelerin ve gözenek görünümün azalmasına yardımcı olabiliyoruz.

CeraVe Akneye Eğilimli Ciltler Serisi Ne İşe Yarar?

CeraVe Akneye Eğilimli Ciltler Serisi Ne İşe Yarar
  • Cilt, fazla yağ ve kirden arınır.
  • Cilt kusurlarının ve gözenek görünümünün azalmasına yardımcı olur.
  • Hiperpigmentasyon sonucu oluşan leke görünümünün azalmasına yardımcı olur.
  • İçerisindeki 3 temel Seramid ile cildin koruyucu bariyerinin onarılmasına yardımcı olur.

CeraVe Akneye Eğilimli Ciltler Serisi Kimlerin Kullanımına Uygun?

CeraVe Akneye Eğilimli Ciltler Serisi Kimlerin Kullanımına Uygun

Yağlı ve akneye eğilim gösteren cilt tiplerinin kullanımına uygun olan bu seri hem ergenlerin hem de yetişkinlerin kullanımına uygundur.

CeraVe Akneye Eğilimli Ciltler Serisi İçeriğinde Neler Bulunuyor?

Serideki ürünlerin içeriği farklılaşmakla beraber, 3 üründe de cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı olan 3 temel Seramid ve Niasinamid bulunuyor. Bunun yanı sıra, temizleyicide Salisilik Asit, yüz bakım jelinde AHA (Glikolik Asit & Laktik Asit) ve BHA (Salisilik Asit), retinol serumda da kapsüllenmiş Retinol bulunuyor. Bu güçlü içerikleriyle de favorilerimizden oldu!

CeraVe Akneye Eğilimli Ciltler Serisi Nasıl Kullanılır?

İlk adım: Temizle

CeraVe Akneye Eğilim Gösteren Ciltlere Özel Temizleyici

Her cilt bakım rutininde olduğu gibi cildimizi temizleyerek rutine başlıyoruz. Öncelikle cildimizi suyla hafifçe nemlendiriyoruz. Ardından CeraVe Akneye Eğilim Gösteren Ciltlere Özel Temizleyici’yi cildimize masaj yaparak uyguluyoruz. Sonrasında da bol suyla duruluyoruz. Jel dokusuyla cildimizi köpürerek temizliyor böylece cildimiz nazikçe temizlenmiş oluyor. Aynı zamanda bu temizleyiciyi günlük olarak kullanabiliyoruz.

İkinci adım: Bakım yap

 CeraVe Akneye Eğilim Gösteren Ciltler için Yüz Bakım Jeli

Cildimizi güzelce temizledikten sonra sıra geliyor bakım aşamasına. CeraVe Akneye Eğilim Gösteren Ciltler için Yüz Bakım Jeli’ni nazikçe masaj yaparak yüzümüze uyguluyoruz. Ancak bu bakım jelini gece bakım rutinimizde kullanıyoruz çünkü AHA (Glikolik Asit & Laktik Asit) içerdiğinden cildin güneşe karşı hassasiyetini arttırabilir. Bu nedenle gündüz rutininde de mutlaka güneş koruyucu krem kullandığından emin olmalısın.

Üçüncü adım: Kontrol altına al

Üçüncü adım: Kontrol altına al

Ciltteki hiperpigmentasyon sonucu oluşan leke ve gözenek görünümünün azalmasına yardımcı olan bu serum, yüze eşit şekilde dağıtılıp masaj yapılarak uygulanıyor. Her gün cilt bakım rutininde uygulanabiliyor ancak uygulama sonrasında cildinde rahatsızlık hissi oluşursa cildin ürüne alışana kadar uygulama sıklığını azaltmanı öneriyoruz. Aynı zamanda bu ürünü de kullanırken, her gün mutlaka güneş kremi uygulamayı da unutmamalısın.

CeraVe Akneye Eğilimli Ciltler Yorumlarımız:

Akneye eğilimli cilde sahip Cildimveben.com editörleri olarak CeraVe Akneye Eğilimli Ciltler serisinden ve sonuçlarından oldukça memnun kaldığımızı belirtmek isteriz. :) Cildimizi kurutmadan temizleyip arındıran, cilt problemlerinin görünümünün azalmasına destek olan bu bakım serisi ile dermatoloğumuzun önerisiyle tanıştık ve iyi ki tanışmışız! Eğer sen de akneye eğilimli cilde sahipsen, dermatoloğuna danışarak bu seriye bir şans verebilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?