Melasyl Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir?

Melasyl Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

L'Oréal grubu 18 yıllık bir çalışmanın ardından Melasyl™ molekülünü cilt bakım ürünlerinde kullanmaya başladı. Peki, Melasyl™ nedir ve ne işe yarar? Hadi gel, melasyl ve mela seruma dair tüm detayları sana biz anlatalım!

L'Oréal grubu, uzun süredir yaşlılık lekelerine ve sivilce sonrası ciltte kalan izlere yol açan lokal pigmentasyon sorunlarına çözüm arıyordu. Kozmetik devi, bu çalışmalar doğrultusunda Melasyl™ adlı patentli bir bileşeni bazı ürünlerle piyasaya sürdüğünü duyurdu. Biz de Melasyl™’in ne olduğunu ve mela serumların nasıl kullanılacağını hemen araştırmak istedik. Sen de mela serum nedir diye merak ediyorsan, birazdan bu sorunun yanıtıyla birlikte mela serum ne işe yarar ve mela serum nasıl kullanılır hepsini keşfetmene yardımcı olacağız!

Melasyl Nedir?

Melasyl Nedir?

Melasyl™, ciltte meydana gelen hiperpigmentasyonla mücadele etmek ve önlemek için geliştirilen yeni bir patentli aktif bileşen. 18 yıllık çalışmaların ardından ortaya çıkarılan Melasyl™️, cilt bakımı tutkunlarına koyu lekelere karşı mücadele etmek için yeni ve güçlü bir çözüm daha sunuyor.

Melasyl Ne İşe Yarar?

L'Oréal grubu tarafından geliştirilen Melasyl™, ciltte iz bırakmadan önce fazla melanini yakalayarak klinik olarak kanıtlanmış güçlü bir koyu leke karşıtı etki sağlıyor. Böylece cildin daha eşit tonlu, lekesiz ve aydınlık bir görünüm sergilemesini sağlıyor.

 

Melasyl’in Cilde Faydaları Nelerdir?

Melasyl’in Cilde Faydaları Nelerdir?

  • Melasyl™️ güneş lekeleri, sivilce sonrası izler ve cilt tonu eşitsizliği gibi hiperpigmentasyon sorunlarını hafifletmeye yardımcı oluyor.
  • Cildin daha parlak ve ışıltılı bir görünüm sergilemesine yardımcı oluyor.

 

Melasyl Nasıl Kullanılır?

Melasyl Nasıl Kullanılır?

Melasyl™ bileşenini doğrudan cildine sürmen mümkün değil. Ancak Melasyl™ içeren cilt bakım serumlarını kullanabilirsin. Örneğin; yeni çıkan La Roche-Posay MELA B3 Serum’u deneyebilirsin. Akneye eğilimli, karma, yağlı, kuru, normal ve hassas olmak üzere tüm cilt tiplerinde kullanılabilen bu mela serum, Melasyl™ bileşenine ek olarak yüzde 10 niacinamide ve termal suyla formüle edilmiş. 

Melasyl™ ciltte iz bırakmadan fazla melanini yakalamaya yardımcı olurken, niasinamid ise ciltteki renk bozukluklarını hafifletmeyi ve cilt bariyerini güçlendirmeyi sağlıyor. Termal kaynak suyu da rahatlatıcı etkisi sayesinde cildi yatıştırıyor. Aynı zamanda termal kaynak suyu, mineraller ve antioksidanlar açısından da bir hayli zengin bir içerik sunuyor.

Melasyl İçeren Mela Serum Cilt Bakım Rutinine Nasıl Dahil Edilir?

Cilt bakım rutinleri temel olarak cilt temizliği, tonik, serum, nemlendirici ve güneş kremi adımlarından oluşuyor. Mela serumu diğer pek çok serum gibi nemlendirici adımından önce uygulayabilirsin. La Roche-Posay MELA B3 Serum’u hem sabah hem de akşam rutinine dahil etmen mümkün. Peki, cilt bakım adımları nasıl ilerlemeli?

  • Öncelikle cildini temizleyip kurulamalısın. Bu adımda çift aşamalı temizlik yapmayı tercih edebilirsin.
  • Halihazırda tonik kullanıyorsan bir pamuk yardımıyla toniği cildine sürüp emilmesini beklemelisin.
  • Ardından 3-4 damla mela serumu parmak uçlarınla hafif ve dairesel hareketlerle masaj yaparak cildine uygulayabilirsin.
  • Mela serumu doğrudan cildine damlatmamalı ve göz çevrene uygulamamalısın.
  • Sabah cilt bakımında mela serum kullanırsan rutini mutlaka güneş kremiyle sonlandırmalısın.

Melasyl İçeren Serum Önerimiz: Tüm cilt tiplerine uygun olarak geliştirilen La Roche-Posay MELA B3 Serum cilt tonu eşitsizliklerini, koyu leke görünümlerini, güneş lekelerini ve akne sonrası izleri azaltmaya yardımcı oluyor. 

Düzenli olarak kullanıldığında daha eşit tonlu bir cilt görünümü yaratıyor. Aynı zamanda cilt bariyerini güçlendirmeye de destek oluyor. Üstelik MELA B3 Serum birçok cilt bakım içeriğiyle birlikte rahatça kullanılabiliyor. 

Rutinindeki hyaluronik asit, retinol, salisilik asit ve glikolik asit gibi içerikleri MELA serum ile birlikte kullanmaya devam edebilirsin. Ancak cilt bakım rutininde birden fazla aktif içerik bulundurmamaya, cildini nemlendirici krem ve güneş kremleriyle daima korumaya özen göstermelisin.

Melasyl™’in gücünü merak ediyorsan yeni geliştirilen mela serumları sen de hemen dene!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?