Göz Altı Torbalarını Gidermek İçin Neler Yapabilirsin?

Göz Altı Torbalarını Gidermek İçin Neler Yapabilirsin?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yüzde yorgun bir görünüme neden olan göz altı torbaları için uygulayabileceğin yöntemleri araştırdık.

Sana, “Yüzümüzün en dikkat çeken bölgesi neresidir? diye sorsak şüphesiz ki “gözler” yanıtını alırız. Hem zaten ilk görüşten doğan aşkın büyüsünü de gözler oluşturmuyor mu? Ancak gözlerin, makyajın altından bile yorgun ve şiş görünüyorsa o halde bir sorun var demektir. Peki, bizi olduğumuzdan daha yorgun gösteren göz altı torbaları neden olur dersin? Bu sorunun aslında pek çok cevabı var. Sen iyisi mi bize bir kulak ver, çünkü göz altı şişkinliğinin altında yatan temel sebeplere ve bu görünümden kurtulma yöntemlerine bakacağımız bu makaleyi okuyunca, bize teşekkür edeceksin. 😊

Göz Altı Torbaları Neden Olur?

Göz Altı Torbaları Neden Olur?

Vücudumuzun her yerinde olduğu gibi göz çevremizde de birtakım kaslar bulunuyor. Bu kaslar, gözlerimizi daha rahat hareket ettirmemizi sağlarken; açma-kapama işlevlerini de yerine getiriyor. Ancak bazı etmenler, bu kasların zayıflamasına ve bu bölgede bulunan yağ bezlerinin gevşemesine neden olabiliyor. Bunun sonucunda ise göz altı torbaları ve şişkinlikler, kaçınılmaz oluyor. Kasların zayıflayıp, yağ bezlerininse gevşemesine neden olan bu durumun temel sebeplerini ise aşağıda sıraladık:

  • Yaşlanma belirtileri

  • Yorgunluk ve stres

  • Genetik faktörler

  • Bilgisayar ve tablet gibi ekranlara uzun süre bakmak

  • Uykusuzluk

  • Ödem

  • Hormonal dengesizlikler

  • Hava değişimi

  • Alerjenler

Senin göz altındaki torbalı görünümün nedenleri de yukarıda sıraladığımız etmenler olabilir. Eğer ki göz altı torbaların ciddi boyutta ise o halde cerrahi işlemlerden faydalanman gerekebilir. Bu durumda mutlaka bir dermatologa görünmeni tavsiye ederiz. Ancak bunun dışında, bu görünümü gidermen için yapabileceğin bazı adımlar da bulunmuyor değil. Öyleyse gel, göz altı torbalarına ne iyi gelir birlikte bakalım. 😊

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

“Göz altı torbaları için ne yapmalı?” sorusunun yanıtı için aşağıda sıraladığımız bu yöntemleri inceleyebilirsin:

1. Uykunu Almaya Özen Göster: Göz altı şişkinliğinin en temel nedenlerinden biri, yeterli uyku uyumamaktır. Yetişkin bir insanın günde b boyunca deliksiz bir uyku çekmesi gerektiğini hatırlatıp, uykunu sağlıklı bir şekilde almanı öneriyoruz. Bu sayede göz torbalarının zamanla azaldığına şahit olacaksın.

2. Alerjenleri Yok Et: Alerjik bir bünyeye sahipsen, göz altı torbalarının sebebi bu rahatsızlığın olabilir. Öyleyse, sana alerji yaratan etmenlerden (örneğin toz veya polen alerjisi gibi) bir an evvel kurtulmalısın. Varsa, doktorunun önerdiği ilaçları kullanarak başlayabilirsin.

3. Salatalık: En doğal yöntemlerden biri kabul edilir. Salatalıkları halka şeklinde doğrayıp, buzlukta 2 saat kadar donmasını bekleyebilirsin. Ardından gözlerine yarım saat boyunca uyguladığında, şişkinliklerin azaldığını fark edeceksin.

4. Patates: Hem göz altı torbaları hem de mor halkalı görünüm için oldukça etkili olan patates de en sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Salatalıkta olduğu gibi halka şeklinde kestiğin patatesi, buzlukta 2 saat kadar bekletip göz kapaklarına uygulayabilirsin.

5. Poşet Çay: Göz altı torbalarını yok eden bir diğer uygulama ise poşet çaylardır. Suyunu sıkıp, buzlukta 2 saat kadar beklettiğin çay poşetlerini yine gözlerinde yarım saat kadar tutabilirsin.

6. Kaşık uygulaması: Bilinen en eski yöntemlerden biridir. 2 adet yemek ya da tatlı kaşığını, buzlukta 15 dakika kadar bekletip gözlerine uyguladığında, göz altı torbaların ve şişkinliklerin azalacaktır.

7. Buz: Yorgunluk ve uykusuzluk kaynaklı göz altı şişkinlikleri için buz, harika bir yöntemdir. Bir bez içerisine koyduğun küp buzları, 15 dakika kadar gözlerine koyduğunda şişkinliklerine iyi geldiğini göreceksin.

8. Maske Uygulaması: Son olarak göz altı torbaları için maske uygulamasından da bahsetmek istiyoruz sana. Genelde kağıt formunda yer alan bu maskeler, formülünde hem doğal hem de faydalı birden fazla bileşenleri barındırdığı için çok daha etkili bir çözüm sunar. Kalıcılıkları, düzenli kullanımda çok daha uzun vadelidir.

Göz altı torbaların için sana yukarıda sıraladığımız bu 8 yönteme göz atarak göz altı torbalarınla sen de vedalaşabilirsin. Hazır son maddede maskelerden bahsetmişken, bizim en favori göz altı maskelerimizi de açıklamanın artık vakti geldiğini düşünüyoruz. İşte o maskeler…

Garnier Nem Bombası Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi

Garnier Nem Bombası Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi

Biz bu maskenin etkisine ba-yı-lı-yo-ruz! 😍 Portakal suyu & hyaluronik asit formülü ile gelen bu göz maskesi, göz altı torbalarımızın ve koyu halkaların görünümünü azaltıyor. Zaten maskenin mahareti de bu formüllerde yatıyor. Nasıl mı? Şöyle ki formülünde yer alan portakal suyu, tıpkı bir C vitamini gibi etki göstererek, koyu halkaların görünümünü azaltıyor ve daha ışıltılı bir göz altına sahip olmamızı sağlıyor. Hyaluronik asit içeriği ise hassas bir dokuya sahip olan göz çevremizi yoğun şekilde nemlendiriyor.

Maskenin bir diğer özelliği ise -4°C serinletici etki sunması. Bu sayede göz altlarımıza soğuk kompres yapar gibi bir etki sunan maske, şiş görünümü azaltırken göz çevresini besleyici bir özellik de sunuyor. Yani tek maskede birden fazla etki bulmamız mümkün oluyor. Dilersen, soğuk etkisini artırmak için maskeyi bir süre buzdolabında da bekletebiliyorsun. 😊 Özetle yalnızca 15 dakikada şişkinlikleri azalmış, mor halkalardan kurtulmuş, parlak ve ışıl ışıl bir göz çevresi sunan bu maskeyi kesinlikle denemeni tavsiye ediyoruz.

Garnier Nem Bombası Göz Şişkinliğine Karşı Kağıt Göz Maskesi

Garnier Nem Bombası Göz Şişkinliğine Karşı Kağıt Göz Maskesi

Etkisini çok sevdiğimiz bir diğer maske de yine Garnier’den! Bu maske ise formülünü Hindistan cevizi suyu & hyaluronik asit ile zenginleştiriyor. Biz bu maskeyi ise güne şiş gözler ile başladığımız zamanlarda kullanmayı tercih ediyoruz. Yalnızca göz altı torbaları için değil komple şişen göz çevresi için de mükemmel bir etkiye sahip bu ürün hem şişkinliğin hem koyu halkaların hem de ince çizgi görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. Yani yine tek üründe birden fazla etki, bu maskede de mevcut! 😉

Öte yandan tıpkı diğer göz maskesinde olduğu gibi -4°C serinletici etkiyi bu üründe de bulmak mümkün. Bu sayede göz çevresine soğuk kompres etkisi uyguluyormuşçasına bir etki sağlanmış oluyor. Ayrıca buzdolabında bekletilebilme özelliği yine bu maskede de korunmuş. Göz çevremize anında şok etkisi yaratmak için biz bu ürünü de buzdolabında bekletip, öyle uyguluyoruz ve sonuç gerçekten muazzam oluyor! 😍 Sadece 15 dakikada tüm şişkinliğin azaldığına şahit olduğumuz ürünü, düzenli kullandığımızda ise sağlıkla ışıldayan ve kırışıklık görünümü yok olmuş bir göz çevresine kavuşturuyor. Böylesi etkili formüle sahip olan bu maskeyi de mutlaka denemeni öneriyoruz. Bize güven, pişman olmayacaksın. 😉

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?