Göz Altı Morlukları İçin Maske Tarifleri

Göz Altı Morlukları İçin Maske Tarifleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Göz altı morlukları hepimizin en sıkıntılı olduğu cilt sorunlarından biri. Kimi zaman yorgunluktan, kimi zaman uykusuzluktan ya da stresten gözlerimizin altında morluklar oluşabiliyor. Hatta genelde göz altında şişlikler de bu görünümü takip ediyor. Çareyi de son dönemlerin en trend cilt bakım ürünlerinden göz altı maskesinde arıyoruz.

Peki göz altı morlukları için maske nasıl yapabilirsin?

Göz altı maskesi nedir?

Göz altı maskesi nedir?

Öncelikle gözaltı maskesinin ne olduğundan bahsedelim. Göz altı morlukları maskeleri, göz altlarının daha aydınlık, daha canlı ve dolgun görünmesine, şişliklerin azalmasına hatta kazayağı görünümünün azalmasına destek olur. Evde göz altı maske tarifleri yapılabildiği gibi güzellik marketlerinde satılan göz maskeleri de çok etkilidir.

Göz altı morlukları için maskeler genelde hyaluronik asit ve besleyici yağlar gibi içeriklere sahiptir. Aynı zamanda her maskenin uygulama süresi ve şekli değişebilir. Bazıları 20-30 dakika süreyle uygulanırken, bazı maskeler gece boyunca ciltte bırakılabilir.

Göz altı morlukları için maske tarifleri

Evde doğal malzemeler kullanılarak yapılan göz altı morluk maskelerine çok sık rastlıyoruz. En popüler göz altı morlukları için evde maske tariflerini derledik fakat bu maskeleri uygulamadan önce bir uyarı yapmalıyız: Bu doğal malzemeler, göz altı gibi hassas bir bölgede tahrişe neden olabilir. Bu yüzden göz çevresinde kullanımı güvenli, özel formüle edilmiş ürünleri kullanmanı öneririz.

Göz altı morlukları için maske tarifleri

1. Kahve maskesi

Göz altı morlukları için kahve maskesi uygulamak  en popüler maske tariflerinden biri. Malezemeler ise şu şekilde:

  • 1 tatlı kaşığı kahve
  • 1 çay kaşığı zerdeçal

Burada sabahları içtiğin Türk kahvesinden faydalanabilirsin. Fincanın dibinde alan telveyi tek başına veya çok az zerdeçal ekleyip karıştırdıktan sonra yuvarlak pamuğa dökebilirsin. Bu maskeyi uygulayanlar pamukları ikiye keserek, göz altlarına oturacak şekilde uyguluyorlar.

2. Salatalık maskesi

Salatalık, göz maskesi olarak en sık kullanılan malzemelerden. Göz altı morlukları için salatalık maskesi için malzemeler:

  • Yarım salatalık rendesi
  • Yuvarlak pamuk

Salatalığı rendeledikten sonra suyunu süzebilirsin. Daha sonra ikiye kestiğin yuvarlak pamukları salatalık suyunda beklettikten sonra, göz altlarına uygulayabilirsin.

3. Gül suyu maskesi

Gül suyu cilt bakımında son derece etkili doğal malzemelerden biri. Gül suyu ile göz altı maskesi doğal etkisiyle çok sık tercih ediliyor. Malzemeler ise şu şekilde:

  • Gül suyu
  • 1 tatlı kaşığı yoğurt veya süt

Gül suyu ile yoğurdu veya sütü karıştırdıktan sonra yine yuvarlak pamuklara dökerek göz altlarına maske yapabilirsin. Gül suyu cildinin daha parlak ve aydınlık görünmesini sağlayacaktır.

4. Maydanoz maskesi

Evde göz altı maskesi yapanlar, maydanoz maskesini sık sık kullanıyorlar. Malzemeler:

  • 2 tutam maydanoz
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

Maydanozları ince ince kıyarak bu iki malzemeyi karıştırabilir veya direkt blenderdan geçirebilirsin. Daha sonra karışımı göz altlarına sürüp 10 dakika kadar bekletenler, iyi sonuç aldıklarını söylüyorlar.

5. Papatya çayı maskesi

Poşet papatya veya demleme papatya çayının bir miktarı ile pamuklarını ıslatabilir ve göz altlarında beklettikten sonra durulayabilirsin. Göz altı morlukları için papatya maskesi yapanlar, papatya ile birlikte yeşil çay da kullanıyorlar.

Göz altı morlukları için maske önerileri

Göz altı morlukları için maske önerileri

Göz altı morluklarının yanında yaşlanma belirtilerine karşı olan, cildi nemlendiren, ferahlık sağlayan birçok maske bulunuyor. Biz de favorilerimizi senin için listeledik, nasıl kullanıldıklarını, faydalarını açıkladık. Göz altı maskelerinden birini seçip capcanlı bakışlara sahip olmaya ne dersin? :)

1. Lancôme Advanced Génifique Yeux Light Pearl Eye Mask

Lancôme Advanced Génifique Yeux Light Pearl Eye Mask

Bazı günler yorgunluğumuz, uykusuzluğumuz gözlerimizden okunur. Ancak bu göz çevresi maskesi, anında aydınlık bir göz çevresi görünümü sağlayabiliyor. Sadece 10 dakikada daha dinlenmiş, nemli, aydınlık ve gözle görülür şekilde daha genç bir göz çevresine kavuşabiliyoruz. İnce çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak ve göz çevresini aydınlatmak için anında sonuç veren Bio- Selüloz Teknolojisini etkin bir şekilde kullanıyor.

Hafif, ince dokulu serum ile yenilenen selüloz materyaliyle göz çevresi anında daha aydınlık ve ferah! 1 kutu içerisinde 6 kullanımlık göz maskesi bulunuyor ve haftada 2 kez uygulanıyor.

Nasıl uygulanır: Maskeyi parmak uçlarını kullanarak maskeyi göz altı çevresine yerleştir ve 10 dakika boyunca bu şekilde bırak. 10 dakika sonunda maskeyi kaldır ve kalan sıvıyı parmaklarınla, nazikçe göz çevrene uygula. İşte bu kadar!

2. Garnier Nem Bombası Kağıt Göz Maskeleri

2. Garnier Nem Bombası Kağıt Göz Maskeleri

Garnier’nin 4 farklı kağıt göz maskesi bulunuyor. Nem Bombası Göz Şişkinliğine Karşı, Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi, Yorgunluk Karşıtı Kağıt Göz Maskesi ve Kaz Ayaklarına Karşı Göz Maskesi, hyaluronik asit içeriyor. Her ikisi de göz altındaki koyu halkaların görünümünün azalmasına destek oluyor. Nem Bombası Göz Şişkinliğine Karşı Göz Maskesi Hindistan cevizi suyu, Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi ise portakal suyu içeriyor. Kaza ayakları için olan kağıt maske yeşil çay, göz çevresi yorgunluğu için olan ise derin okyanus suyu içeriyor. Ayrıca hepsi de ferahlatıcı etkiye sahip, kullanımdan sonra -4 derece serinletici etki veriyor. Bu ferahlık hissi bile daha canlı bakışlara sahip olmak için bir neden! :)

Nasıl uygulanır: Garnier Nem Bombası Kağıt Göz Maskeleri’nin gözlerine ekstra ferahlık hissi vermesini istiyorsan buzdolabında saklayabilirsin. Kullanırken de maskeyi paketinden çıkarttıktan sonra göz altına, beyaz koruma filmi dışarıda kalacak şekilde yerleştirip koruma filmini çıkart. Ardından 15 dakika kadar bekleyip maskeyi çıkart. Cildinde kalan fazla formülü de nazikçe masaj yaparak iyice cildine yedir.

3. L'Oréal Paris Revitalift Filler Serinletici Göz Serum-Maskesi

L'Oréal Paris Revitalift Filler Serinletici Göz Serum-Maskesi

Göz altı morluklarını ve koyu halkaları azaltmak için maske arıyorsan sana L'Oréal Paris Revitalift Filler Serinletici Göz Serum-Maskesi'ni tavsiye ederiz. Formülündeki saf hyaluronik asit, saf kafein ve su yosunu lifleri sayesinde göz çevresine yoğun nem veriyor ve aydınlatıcı etki gösteriyor. 

Göz altı torbalarının ve kırışıklıkların görünümünü azaltan Loreal göz çevresi maskesi jel dokusuyla uygulandığı ilk anda ferahlatıcı bir his sağlar. –5°C soğutucu etki sağlayan maske, göz çevresini daha canlı gösteriyor ve cildini canlandırıyor. Böylece göz çevresi olduğundan daha genç görünmeye başlıyor ve sıkılaşıyor. Tüm göz çevresine nüfuz eden göz maskesi, ilk kullanımda yoğun nem kazandırırken, 3.kullanımdan itibarengöz altı torba görünümü azaltmaya başlıyor. İhtiyacına göre haftada 1-2 kere göz maskesi kullanabilirsin.

4. L'Oréal Paris Yaş Uzmanı Canlandırıcı Kağıt Göz Maskesi

L'oréal paris yaş uzmanı kağıt maske 30 yaş göz altı maskesi

Göz çevresindekiince çizgilerden,  göz altı torbalarından ve nemsizlikten şikayetçiysen, L'Oréal Paris'in Yaş Uzmanı Canlandırıcı Kağıt Göz Maskesini deneyebilirsin. Bu maskenin kolajen ve hyaluronik asit ile zenginleştirilmiş formülü, göz altı torbalarının görünümünün azalmasına, cildin rahatlamasına ve yatışmasına, ince çizgi görünümünün azalmasına ve göz çevresinin canlanmasına yardımcı oluyor. Göz çevresine 15 dakika boyunca uygulayabileceğin bu kağıt göz maskesi, buzdolabında tutulduğunda da harika bir ferahlatıcı etkiye sahip oluyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?