Yüz Yogası Nedir? Nasıl Yapılır?

Yüz Yogası Nedir? Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yüz yogası, cildin için evde yapabileceğin en verimli aktivitelerin başında geliyor. Yüzünün daha genç, sağlıklı, aydınlık ve dinç görünmesi için evde yüz yogasına günde sadece 20 dakika ayırmaya ne dersin?

Yüz egzersizleri ile yapılan bu yoga tekniği, yüz kaslarını geliştirerek cildin daha sıkı ve yukarı doğru kalkık görünmesini sağlıyor. Adeta yüzde lifting etkisi yaratan kolay yüz yogası hareketlerini biz uzun zamandır yapıyoruz ve etkisini de seninle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz! Tıpkı vücudu dinçleştiren, esneklik sağlayan yoga, yüz kaslarında da hemen hemen aynı etkiyi yaratarak yüzdeki kasların yeniden şekillenmesini sağlıyor. Yüz yogası değişimi ve tekniklerini merak edenler yazının devamına bekleniyor.

Yüz yogası nedir?

Yüz yogası nedir?

Yüz yogası, yüz kaslarını çalıştırmayı amaçlayan bir egzersizdir. Mimik kullanımıyla birlikte yüz kasları esnekliğini kaybeder. Yüz kaslarının zayıflaması, yüzde kırışıklık, düşük ve sarkık bir görünüme yol açar. Yüz estetiği yaptırmak yerine evde yüz jimnastiği yapmak, yüz kaslarını geliştirerek sıkılaşmasını sağlar. Japon yüz yogası teknikleri sayesinde sen de tıpkı Asyalılar gibi her daim genç ve dinamik bir cilde sahip olabilirsin.

Yüz yogası göz, yanaklar, dudaklar, alın ve çene bölgesine uygulanır. Yüz yoga harekektleri aslında sandığın kadar zor değil! Bir kere yaptıktan sonra yüzünün daha enerjik ve sağlıklı göründüğünü fark edeceksin. Yüz yogası yapanların yorumlarına baktığında herkesin olumlu dönüşler aldığını, yüzlerinde lifting etkisi olduğunu ve kırışıkların azaldığını göreceksin. Eğer yüzünde sağlıklı ve genç bir görünüm istiyorsan yüz yogası tekniklerini öğrenmeye hızlıca başla!

Yüz yogası faydaları

Yüz yogası faydaları

Yüz yogası, cildindeki kasları geliştirerek yüzünün yeniden şekillenmesini sağlar. Yüz yogası yanak sarkması, kırışıklar, yanak zayıflatma, elmacık kemiği kaldırma gibi amaçlar için tercih ediliyor.

Kaş arası kırışıklık için yüz yogası hareketleri ile alın bölgeni daha genç gösterebilir ve kaşlarının daha kalkık görünmesini sağlayabilirsin. Yüz zayıflatma yogası, yanaklarını incelterek yüzünü tıpkı Hollywood ünlüleri gibi daha vurgulu gösteriyor. Estetik kliniğine gitmek yerine evde düzenli yüz yogası yapmak seni çok daha güzel ve doğal gösterecek!

Yüz yogası nasıl yapılır?

Yüz yogası genellikle sadece ellerle yapılan hareketlerden oluşur. Zaman zaman da yüz yogası taşı kullanarak gua sha masajı da uygulanır.

En Temel Yüz Yogası Hareketleri

Yüz yogası hareketleri

1. Dudak kırışıkları için yüz yogası

Dudak kırışıkları için yüz yogası

Sigara içenler buraya! Sigara kırışıklığı olarak da bilinen dudak üstü kırışıklıkları seni olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Dudağındaki kırışıklar ve dudak kenarı çizgileri için yüz yogası yaparak alt yüz bölgenin daha genç ve dinamik görünmesini sağlayabilirsin.

Dudak yogası için balon kullanmalısın. Balonu sadece burnundan nefes alarak şişirmeye çalış. Her gün balonu daha fazla şişirmek için kendine limitler yaratmalısın. Balon şişirirken dudak kasların çalışacak, dudak kenarındaki ve üzerindeki kırışıklar azalacaktır. Balon şişirirken, kaşlarını kaldırarak yüzüne şaşkın bir ifade ver. Bu hareketi yaparken mimik kullanmamaya çalış. Dudak yogası yaptıktan sonra birkaç dakika boyunca yüzünü hareket ettirme. Böylece kasların yeni şekline alışmış olacaklar.

2. Yüz yogası ile gıdı eritme

Yüz yogası ile gıdı eritme

Yüz yogası Japon kültüründe oldukça yaygın bir uygulamadır. Japon kadınların yüzlerinin ne kadar genç olduğunu biliyorsun, değil mi? Peki, hiç Japon kadının gıdısı olduğunu gördün mü? Biz hiç görmedik!

Yüz yogasıyla boyun ve gıdı bölgeni daha sıkı göstermek için bir kaşık kullanmalısın. Kaşıkla yüz yogası yapmak çene sarkması, gıdı ve boyun bölgesi için faydalı olacak. Yemek kaşığını iki dudağının arasına al ve alt dudağını ve çeneni öne doğru it. Bu hareketi yaparken gıdı bölgende gerilme hissediyorsan doğru yoldasın demektir! Çene sarkmalarını önlemek için yoga hareketi arayanlar kaşıkla yoga tekniğini mutlaka denemeli.

3. Kaşlarını yukarı kaldırmak için yüz yogası

Kaşlarını yukarı kaldırmak için yüz yogası

Yüz yogası öncesi sonrası fotoğraflara baktığımızda kaşların ne kadar kalkık göründüğünü fark ediyoruz. Yüz yogası yapanların göz kapağı ile kaşları arasındaki mesafe dikkatimizi çekiyor. Eğer sen de kaşlarını biraz yukarı kaldırmak ve iki kaşının arasındaki kırışıkları azaltmak istiyorsan bu harekete dikkatini ver.
Elinin üç parmağını kaşlarının üzerine yerleştir ve yukarı doğru kaldır. Bu hareket yüz kaslarını rahatlatacak ve masaj etkisi gösterecektir. Kaşlarını yukarıda kalmasını sağlamak için kaşlarını yukarı kaldırdıktan sonra çatmaya çalış. Bu yüz yogası hareketini yaparken alnının kırışmamasına özen göstermelisin. Sadece kaşlarını çatıp, rahat bırak, sonra tekrar çat. 5-6 dakika boyunca bu hareketi yaparak kaşlarının yukarıda kalmasını sağlayabilirsin.

4. Yanaklarını zayıflatmak için yüz yogası

Yanaklarını zayıflatmak için yüz yogası

Yanak sarkması için yüz yogası yapanlar bu hareketi doğru bir şekilde yapmalılar. Yanaklarını inceltmek için ağızdan kocaman bir nefes al. Sonra ağzını kapat ve bu havayı ağzının içinda sağa ve sola gezdir. Yanaklarının dışarıdan şiştiğini göreceksin. Ağzının içindeki hava, yanaklarının gerilmesini sağlayarak yüz kaslarını çalıştırıyor. Yanaklarındaki yağın erimesini sağlayan bu hareket elmacık kemiklerinin daha belirgin olmasını sağlaycak. Yüz yogasını elmacık kemiğini belirginleştirmek için yapıyorsan günde 20 dakikanı bu egzersize ayırmanı öneririz.

5. Göz kırışıklığı gidermek için yüz yogası

Göz çevresindeki kırışıkları azaltmak için dürbün hareketi yapmalısın. Tıpkı gözlerine dürbün yerleştirir gibi ellerini dürbün şeklinde yuvarla ve gözlerinin üzerine koy. İki elini yanlara doğru hafifçe çekerek gerginlik oluşturur. Alın bölgesine çok fazla baslı uygulamadan göz çevresine odaklan. Bu hareket sayesinde kaz ayaklarından ve iki kaş arasındaki ince kırışıklıktan kurtulabilirsin. 

Yüz yogasının etkisini arttır

Yüz yogasının etkisini arttır

‘Yüz yogası işe yarıyor mu?’ diye sorarsan bize göre tabii ki yarıyor. Yüz yogası önce sonra görsellerine baktığında, yüz yogasının etkisini sen de göreceksin.

Yüz yogasının etkisini arttırmak ve cildimizi güçlendirmek için biz yogaya başlamadan önce cildimize Vichy Mineral 89 nemlendiriciyi uyguluyoruz. İçeriğindeki %89 oranındaki Vichy Mineralli Termal Suyu ve Hyalüronik Asit ile cildin nem dengesini sağlayan ve sağlıkla ışıldamasına yardımcı olan bu nemlendirici, yoga hareketleri ile birleştiğinde kısa sürede daha genç ve fresh bir görünüm elde ediyoruz. 

Yüz yogasının faydasını alanında uzman kişilere sorduğumuzda, yüzü nemlendirdiğini ve sağlıklı olması sağladıklarını söylüyorlar. Tabii önceden yogadan önce cildini nemlendirmenin de ne kadar önemli olduğunu atlamıyorlar. Kuru cildine yoga yapmak, yüz yogasının yan etkilerini ortaya çıkarabilir, yüzünde tahrişe sebep olabilir. Yoga yapmadan önce cildini Vichy Mineral 89 ile nemlendirerek günlük nem ve güç kaynağını almış olacaksın! Artık yüz yogasının ne işe yaradığını biliyorsun,ee ne zaman başlıyoruz?

Yüz yogası kaç ayda etki gösterir?

Yüz yogası kaç ayda etki gösterir?

Yüz yogasını düzenli yapanlar bir ayın sonunda yüz yogasının işe yaradığını söylüyorlar. Yüz yogasının canlandırıcı ve tazeleyici etkisini bir ay içinde görmeye başlarsın. Her gün yüz yogası yapanlar kırışıklıklara etkisini 1-2 sonra görmeye başlıyorlar. Yüz yogasının daha hızlı ve etkili bir şekilde sonuç vermesini istiyorsan antioksidan serumlarla birlikte uygulamalısın. SkinCeuticals 10 Antioksidan Serum, %10 saf c vitamini içeriği sayesinde cildin savunma mekanizmasını güçlendiriyor ve kırışıklara karşı koruyor. Özellikle bu serumu koyu leke ve renk eşitsizliği yaşayan okuyucularımız için de öneririz. Cilt rengini eşitleyen ve daha pürüzsüz görünüm sağlayan 10 Antioksidan Serum sayesinde yüz yogasının faydalarını daha hızlı bir şekilde görmeye başlayabilirsin. 

Yüz yogası günde kaç kez yapılmalı?

Yüz yogasını günde en az bir kere, en çok da üç kere yapmanı öneriyoruz. Yüz egzersizlerini gün içinde eşit saat dilimlerine bölerek cildin sıkılaşmasını sağlayabilirsin. Sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günde üç kere evde yüz yogası yapmak cildinin sıkılaşmasını ve sarkmasını engeller. 

Yüz yogası hergün yapılır mı?

Evet yüz yogasını günde 3 kereye kadar yapabilirsin. Her gün yüz yogası yapmanın bir sakıncası yoktur. 

Yüz yogası yüzü sarkıtır mı?

Hayır, yüz yogası yapmak yüzü sarkıtmaz aksine yukarı doğru kaldırır. Yüz yogası, yüzdeki kasların çalışmasına ve kasların sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Sıkılaşan cilt daha genç ve canlı görünmeye başlıyor. Yüz yogasını düzenli yapmak, yüzde inceltme etkisi de gösteriyor. Yüz inceltme yogasıyla yanaklarındaki yağı azaltabilir ve çene hattının yeniden şekillenmesine yardımcı olabilirsin. 

Yüz yogasına kaç yaşında başlanır?

Yüz yogasının ve diğer yoga çeşitlerinin belirli bir başlama yaşı yoktur. 13 yaşında da yoga yapabilir ve yüz yogasıyla yüz kaslarını çalıştırabilirsin. Yüz yogası başlangıcı için 12 yaş ve sonrası uygun olabilir. Yüz inceltme yogası veya kırışıklara karşı yoga uygulamaları için 20'li yaşların sonlarını beklemeni öneririz. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?