Yaşlanma Karşıtı Gündüz ve Gece Bakımı Rutini Nasıl Olmalı?

Yaşlanma Karşıtı Gündüz ve Gece Bakımı Rutini Nasıl Olmalı?

Kırışıklıklar, ince çizgiler, ciltte gözle görülür kuruluk başladığında cildimizin artık yaşlanmaya başladığını ve bu yaşlanmanın önünü alamayacağımızı düşünürüz… Ancak durum hiç de sandığımız gibi değil. Cildimizin aydınlık, canlı, sağlıklı ve pürüzsüz görünmesinin anahtarı, cildimizin ihtiyaçlarına uygun, özenli ve düzenli bakım rutini oluşturmak; bu rutini her gün tekrarlamak.

Tabii ki akşamları sadece makyajını temizlemekten, gündüzleri de nemlendirici sürmekten bahsetmiyoruz. Bahsettiğimiz bakım rutini etkili ürünlerle hem gece hem de gündüz uygulanan, özenli bir bakım rutini. En iyisi seni daha fazla meraklandırmadan önerdiğimiz bakım rutinini açıklayalım!

İlk adım: Cilt Temizliği

İlk adım: Cilt Temizliği

İlk olarak her zaman olduğu gibi cilt temizliğinden başlamak isteriz. Cilt tipi veya cilt ihtiyacı ne olursa olsun, gece rutininde de gündüz rutininde de günlük temizlik her zaman bir zorunluluktur. Yaşlanma karşıtı bakım söz konusu olduğunda ise cildini nazikçe temizleyecek ürünleri tercih etmelisin. Cildimiz olgunlaştıkça nemini, besin maddelerini ve doğal yağlarını kaybeder. Bu da cildin daha kuru görünmesine ve daha kuru hissettirmesine neden olur.

Canlı bir görünüm, ferah bir cilt için L’Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Jeli’ni kullanabilirsin. Her gün arınmış, yumuşak ve ferah bir cilt için Gül ve lotus özlerini birleştirerek dengeleyici etkiye sahip Değerli Çiçekler Temizleme Jeli’nin şeffaf jel yapısı su ile temas ettiğinde köpük halini alır, cildi kurutmadan ve nazikçe temizler. Günlük olarak, gündüz ve gece bakım rutininde bu temizleyici jel ile cildini temizleyebilir, bakım rutininin bir sonraki adımları için cildini hazırlayabilirsin.

İkinci adım: Haftalık Arındırma

İkinci adım: Haftalık Arındırma

Haftalık olarak cildini derinlemesine arındırmayı, tazelenmesini sağlamayı unutmamalısın. Kil maskeleri sayesinde cildinde detoks etkisi oluşturarak cildinin ışıltısını açığa çıkartabilirsin. L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesi, 3 saf kil ve kömür içeriği ile cildimizdeki kir ve pürüzleri mıknatıs gibi çekiyor. Kremsi yapısıyla cildimizi kurutmadan detoks etkisi sağlayarak cildimizin aydınlık bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor. Işıltılı bir cilt güzelliği için haftada 2 kez kil maskesi uygulayarak cildini arındırabilir, cilt kaliteni arttırabilirsin.

Üçüncü adım: Serum Uygulaması

Üçüncü adım: Serum Uygulaması

Gündüz rutininde cildini güzelce temizledikten sonra yaşlanma karşıtı bakımın en çok tercih edilen ürünlerinden olan L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Bakım Serum’u kullanabilirsin. Hyalüronik Asit ve Pro-Xylane içeren bu serum, cilde nüfuz ederek cildin nemlenmesini, cilt dokusunun düzelmesini sağlıyor.

Gece rutininde ise, yine cildini temizledikten sonra L’Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu kullanabilirsin. Son dönemin en çok konuşulan serumlarından olan bu serum, saf retinol içeriği ile kırışıklık görünümünü azaltıyor, hatta derin kırışıklıklara bile etki ediyor. Kullanırken, ilk hafta haftada 2 kere kullanabilir, 2. hafta her kullanımdan sonra 1 gece ara vererek tekrarla, 3. hafta ise cildinin toleransına bağlı olarak geceleri kullanabilirsin. Ertesi gün ise minimum 20 GKF olan bir güneş koruyucu krem kullanmayı unutmamalısın.

Dördüncü Adım: Nemlendirme

Dördüncü Adım: Nemlendirme

Gündüz bakımında, cildini güneşin etkilerine karşı koruma altına almak, cildine yeniden yoğunluk kazandırmak ve cilt tonunu eşitlemek için L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Leke ve Kırışıklık Karşıtı Bakım GKF 20 kullanmanı tavsiye ederiz.

Gece bakım rutinindeyse, maske dokusundaki gece kremi L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Gece Bakım Kremi'ni kullanarak gece boyunca cildini nemlendirebilir ve kırışıklıklarla savaşabilirsin. 

Beşinci Adım: Göz Çevresi Bakımı

Beşinci Adım: Göz Çevresi Bakımı

Göz çevresinde kaz ayağı görünümü, kırışıklıklar gibi sorunların çözümü için düzenli olarak göz çevresi bakımı yapmak şart. Hem gündüz hem de gece bakım rutininde, L'Oréal Paris Revitalift Lazer x3 Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi'ni kullanarak göz çevresindeki kırışıklıkların ve göz altı torbalarının görünümünü azalmasına yardımcı olabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?