İnceliyoruz: SkinCeuticals Serumları

İnceliyoruz: SkinCeuticals Serumları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cilt bakımında çok etkili olan ve bir kere deneyenin bir daha vazgeçemediği SkinCeuticals serumlarını tek tek, ne işe yaradıklarını, etkili sonuçlarını ve içerikleriyle birlikte inceliyoruz!

SkinCeauticals, cilt bakımı markaları arasında biraz daha profesyonel bir yere sahip. Cilt üzerinde etkinliği klinik araştırmalarla kanıtlanmış, dermo profesyonel bir cilt bakımı etkisi sunan SkinCeuticals ürünleri, hem evde uygulanan cilt bakımı rutinlerinde kullanıldığı gibi aynı zamanda estetik operasyonlara destekleyici ve etki artırıcı olarak da kullanılabiliyor. Özellikle SkinCeuticals serumlar, gerçekten de ciltte gözle görülebilen, şaşırtıcı etkilere sahip. Eğer sen de cilt bakımı konusuna bizim gibi meraklıysan, SkinCeuticals’ın en sevilen serumlarını tek tek inceliyoruz!

Editörün Notu: Cildin için doğru cilt bakım rutinini ve doğru ürünü öğrenmek, SkinCeuticals danışmanlarına merak ettiğin tüm soruları sormak için ücretsiz online danışmanlık alabilirsin. Buraya tıklayarak tüm detayları öğrenebilirsin.

SkinCeuticals H.A. Intensifier Serum

SkinCeuticals H.A. Intensifier Serum

SkinCeuticals’ın en bilinen ve sevilen serumlarından biri, H.A. Intensifier yani hyalüronik asit booster serumu. Bir kere deneyenin etkisini hemen gördüğü ve kullanmayı alışkanlık haline getirdiği bu serum, ciltteki hyalüronik asit seviyesini yükseltmeye yarıyor. H.A. Intensifier serumun içerisinde bulunan yüksek konsantrasyonda saf hyalüronik asit, proxylane, morpirinç özü ve meyankökü ile bu serum ciltteki hyalüronik asit seviyesini artırıyor. Böylece ciltte uzun süre nemlilik ve esneklik sağlıyor, cilt yüzeyini pürüzsüzleştiriyor, kaz ayağı çizgileri, mimik çizgileri ve marionette çizgilerinin görünümünü azaltmaya ve cildin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Eğer cildinin nemsiz, eskisine oranla daha az dolgun olduğunu hissediyorsan, SkinCeuticals H.A. Intensifier serumu mutlaka denemelisin. Düzenli olarak kullandığında gerçekten de farkı göreceksin.

SkinCeuticals C E Ferulic Serum

SkinCeuticals C E Ferulic Serum

SkinCeuticals’ın, etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidanları da ciltte çok etkililer. Bu formüllerden en popüler olanlarından biri de SkinCeuticals C E Ferulic. Normal, kuru ve hassas ciltlilere uygun olan bu antioksidan, yaşlanma, hiperpigmentasyon, nemsizlik ve hassaslık gibi cilt endişelerini hedefliyor. Adından da anlaşılabileceği gibi C ve E vitamini içeren bu serum, çok uzun yıllar süren araştırmaların sonucu olarak ortaya çıkan bir formüle sahip.

C E Ferulic’in harika formülünün biraz daha detayına inmek gerekirse, E vitamininin en saf hali, C vitamini ve güçlü bir bitkisel antioksidan olan ferulic asit içeriyor. Foto-hasara bağlı cildin yaşlanma izlerini günden güne düzeltiyor, kolajen sentezini tetiklemeye yardımcı oluyor, ince çizgiler, kırışıklıklar, düzensiz cilt rengi, elastikiyet kaybı gibi cilt endişelerinin azalmasını sağlıyor.

SkinCeuticals Phloretin CF Serum

SkinCeuticals Phloretin CF Serum

Cilt lekeleri, renk eşitsizliği, hiperpigmentasyon ve ışıltı kaybı gibi cilt endişelerin varsa, SkinCeuticals Phloretin CF antioksidanı tam sana göre. Phloretin CF, serbest radikallere karşı ciltte etkili bir koruma sağlıyor. İçerisindeki phloretin, C vitamini ve ferulic asit ile kolajen sentezini tetikliyor ve böylece ciltte hücre yenilenmesini hızlandırıyor. Sonuç olarak ince çizgilerden, pürüzlerden, lekelerden ve soluk görünümden arınmış, canlı, sağlıklı ve ışıltılı bir cilt ortaya çıkıyor.

SkinCeuticals Silymarin CF Serum

SkinCeuticals Silymarin CF Serum

Yağlı ve akneye eğilim gösterebilen bir cilde sahipsen, cilt kusurlarına sebep olabilecek aşırı yağlanmayı azaltan ve yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olan SkinCeuticals Silymarin CF tam sana göre.

SkinCeuticals Silymarin CF Serum'un formülündeki %15 saf C vitamini, silymarin, ferulik asit ve salislik asit ile yağlı ciltlere uygun C vitmani serumu olma özelliğini taşıyor. Ciltteki yağlanmayı kontrol altına alan, aynı zamanda ince çizgi gibi yaşlanma belirtilerine etki eden bu serum cilt dokusunu arındırarak cildin daha berrak görünmesine yardımcı oluyor.

SkinCeuticals Discoloration Defense Serum

SkinCeuticals Discoloration Defense Serum

Cildinde lekelerden yani hiperpigmentasyondan şikayetçiysen, senin serumun SkinCeuticals Discoloration Defense Serum. Bu leke serumunun içerisindeki Traneksamik asit, niasinamid ve HEPES ile inatçı leke görünümü azalırken, yeni lekelerin oluşmasını engellemeye de yardımcı oluyor. Düzenli olarak kullanıldığında, inatçı lekeler gözle görülür bir şekilde azalıyor, cilt problemleri sonrası oluşabilecek lekelerin önüne geçiliyor, cilt çok daha eşit bir tonda ve aydınlık görünmeye başlıyor. Bu serumu kullanırken dikkat etmen gereken en önemli adım ise SPF 50 güneş koruyucu ile birlikte kullanmak.

SkinCeuticals Blemish + Age Defense Serum

SkinCeuticals Blemish + Age Defense Serum

Hem yetişkin aknesi hem de yaşlanma belirtilerini aynı anda hedefleyen SkinCeuticals Blemish +Age Defense, cildi yeniliyor ve canlandırıyor. Özel formülü sayesinde ciltteki ölü hücreleri gidererek cilt bariyerini güçlendiriyor, daha ışıltılı görünmesini sağlıyor. Olgun ve akneye eğilimli ciltler için ideal olan Blemish + Age Defense serum, cildin çok daha yumuşak ve canlı bir dokuya sahip olmasına yardımcı oluyor.

SkinCeuticals Hydrating B5

SkinCeuticals Hydrating B5

Eğer cildinin neme ihtiyacı olduğunu düşünüyorsan, hyalüronik asit ve B5 vitamini ile formüle edilen SkinCeuticals Hydrating B5 serumunu tercih edebilirsin. Bu nem serumunun içerisindeki hyalüronik asit nemi cilde bağlıyor, B5 vitamini ise cildin nem dengesini koruyor. Sonuç olarak da nemlenmiş cilt sağlıkla ışıldıyor.

SkinCeuticals Serum 10

SkinCeuticals Serum 10

Cildini çevresel etkenlere karşı korumak istiyorsan, ve daha önce hiç antioksidan kullanmadıysan  veya cildim hassas diyorsan, SkinCeuticals Serum 10’dan daha iyisi olamaz. İnce çizgi ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerinin daha erken ortaya çıkması, tamamen çevresel faktörlere dayanıyor. Serum 10 ise içerisindeki L-Askorbik asit, saf ferulic asit ve saf C vitamini ile cildi çevresel etkenlere karşı koruyor. Formülü cilt tarafından hızla emiliyor ve düzenli kullanımda da cilt eskiye oranla çok daha canlı görünüyor.

SkinCeuticals Phyto Corrective

SkinCeuticals Phyto Corrective

Eğer hassas bir cilde sahipsen, cildin sık sık tahriş oluyor, batma ve rahatsızlık hissi yaşıyorsan, SkinCeuticals Phyto Corrective serumu kullanabilirsin. İçerisindeki salatalık ve kekik özleri ile tahriş olmuş ciltleri yatıştıran ve sakinleştiren bu serum, problemli ciltler için yağsız bir nemlendirme sağlıyor. Cildin rengini eşitleyerek daha aydınlık bir görünüm sağlayan bu serumu düzenli olarak kullandığında cildinin yatıştığını ve rahatladığını göreceksin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?