Bahar Alerjileri: Cildine Nasıl Bir Bakım Yapmalısın?


Hassas bir cilde sahipsen ve bahar alerjileriyle başın dertteyse, cildine nasıl bakım yapman gerektiğini adım adım anlatıyoruz!

Bahar ayları kimimiz için açan çiçekler, güneş ve sıcak hava demek olsa da bir kısmımız için de kızaran bir burun, akan gözler ve reaksiyon gösteren bir cilt demek. Eğer hassas ve alerjik bir bünyeye sahipsen, bu söylediklerimiz sana yakın gelmiş olmalı. Cildin mevsim değişimlerinde garip davranıyor ve bahar alerjilerin başlıyorsa, cildini biraz daha rahatlatmak ve yatıştırmak için bakım önerilerimizi bir araya getirdik. İşte hassas ciltler için baharda bakım tüyoları!

La Roche Posay Toleriane Caring Wash Yüz Temizleyici

La Roche Posay Toleriane Caring Wash Yüz Temizleyici

Hassas bir cilde sahipsen, cildini temizlemek için kullanacağın temizleyiciyi seçerken dikkatli olmalısın. Hem nazik bir şekilde cildini arındıracak, hem de cildinin rahatlamasını sağlayacak bir yüz temizleyici kullanmalısın. Bizim önerimiz La Roche Posay Toleriane Caring Wash yüz temizleme jeli, formülündeki coco betaine sayesinde cildi kurutmadan nazik bir şekilde arındırıyor ve rahatlatıyor. Cildindeki makyajı, kirleri, kalıntıları ve fazla yağı, hassas ciltler için uygun Toleriane Caring Wash ile arındırabilirsin. Sonrasında cildinde kalacak temizlik ve rahatlık hissine bayılacaksın.

Kiehl’s Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner

Kiehl’s Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner

Hassas ciltlerin her zaman alkol içermeyen cilt bakım ürünleri kullanması gerekiyor. Alkolün cildi kurutma ve cilt bariyerini zayıflatma özelliği yüzünden cildindeki hassasiyetin daha da artmasına neden olabilirsin. Bunun için bahar aylarında hassas cildin için bir tonik önerisi arıyorsan, Kiehl’s Calendula Tonik’i önerebiliriz. Alkol içermeyen formülündeki kadife çiçeği, allantoin ve dulavrat otu sayesinde cildi kalıntılardan kurutmadan arındırıyor, nemlendiriyor ve yatışmasına yardımcı oluyor. Bu toniğin en sevdiğimiz tarafı ise şişesinin içerisindeki kadife çiçeği yapraklarının elle yerleştirilmiş olması, son derece doğal!

SkinCeuticals Phyto Corrective Serum

SkinCeuticals Phyto Corrective Serum

Bahar aylarında hassas cildini yatıştırmak için bitkisel içerikli ve yatıştırma özelliği olan yüz serumlarını kullanabilirsin. Bizim hassas cildimizde kullanmayı sevdiğimiz serumlardan biri olan SkinCeuticals Phyto Corrective serum, formülündeki kekik, zeytin ve salatalık özleri ile cildi yatıştırırken, hyaluronik asit ile cildi iyi bir nem veriyor. Hassas cildini nemlendiren bu serum, cildi yatıştırarak cilt tonunun eşitlenmesine, daha taze ve canlı görünmesine de yardımcı oluyor.

La Roche Posay Toleriane Sensitive Nemlendirici Krem

La Roche Posay Toleriane Sensitive Nemlendirici Krem

Bahar aylarında hassas cildinde kullanabileceğin, cildinin yatışmasına ve nemlenmesine yarayacak bir yüz kremi arıyorsan, La Roche Posay Toleriane Sensitive Krem’i kullanabilirsin. Prebiyotikler içeren formülü ile cilt bariyerini güçlendiren ve koruyan bu krem, aynı zamanda cilt hassasiyetini yatıştırmaya ve rahatlatmaya yardımcı oluyor. Formülündeki gliserin, seramid ve B5 vitamini ile cildi nemlendirirken yatıştırıyor ve kaşınma, batma, karıncalanma ve rahatsızlık hislerinin azalmasına da yardımcı oluyor.

La Roche Posay Toleriane Ultra Yeux

La Roche Posay Toleriane Ultra Yeux

Hassas bir cilde sahipsen, göz çevresi için kullanacağın ürünlerin seçiminde de son derece titiz olmalısın. Göz çevresinin, cildin geri kalanına oranla çok daha hassas olduğunu unutma. La Roche Posay Toleriane Ultra Yeux göz kremi, neurosensine ve niasinamid içeren formülü ile hassas göz çevresindeki yanma ve batma hissini yatıştırmaya, şişlik ve rahatsızlık hissini rahatlatmaya yardımcı oluyor. 24 saate kadar nem veren bu göz kremi, lens takanların kullanımı için de uygun.

L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks Maskesi

L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks Maskesi

Bahar aylarında hassas cildine nazik bir şekilde detoks yapacak bir kil maskesi arayışındaysan, L’Oréal Paris’in Saf Kil Hassas Detoks Maskesi’ni mutlaka denemelisin. Formülündeki 3 saf kil ve ebegümeci özü ile cildi yatıştırıyor ve rahatlatıyor. Hassas ciltler için uygun olan bu kil maskesi, cildi kurutmadan yatıştırdığı ve arındırdığı için favorilerimizden!

Garnier Nem Bombası Dinlendirici Kağıt Yüz Maskesi

Garnier Nem Bombası Dinlendirici Kağıt Yüz Maskesi

Eğer hassas cildine bahar aylarında kağıt maske uygulamak istersen, Garnier Nem Bombası Dinlendirici Kağıt Maskesi tam sana göre. Papatya özü ve hyaluronik asit içeren formülü ile bu kağıt maske, cildine 1 haftalık nem ihtiyacını verirken aynı zamanda da cildi rahatlatıyor ve gerginlik hissini azaltıyor. Özellikle bahar aylarında hassas ciltlerin ihtiyaç duyduğu rahatlama hissini verdiği için bu maskeyi elimizden düşürmüyoruz!

La Roche Posay Anthelios Sun Intolerance SPF50+

La Roche Posay Anthelios Sun Intolerance SPF50+

Hassas cilde sahip biri olarak, yılın her günü yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanman gerektiğini unutmamalısın. Cildinin güneşe karşı daha hassas olması sebebiyle, çok daha fazla reaksiyon gösterebilir. Bunun için güneşe karşı hassas ciltler için formüle edilmiş güneş kremlerini kullanmalısın. La Roche Posay Anthelios Sun Intolerance SPF50+ güneş kremi, formülündeki neurosensine ile güneşe karşı toleransı olmayan ciltler için çok uygun bir koruma sağlıyor. Bu güneş kremini özellikle bahar aylarında uygulamayı ihmal etmemeni öneririz.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala