Kırışıklık ve İnce Çizgi Arasındaki Fark Nedir?


Aynaya baktığında kırışıklıklar seni rahatsız ediyor mu? Pardon ince çizgiler mi demeliydik? Yüzündeki yaşlanma belirtilerini henüz birbirinden ayırt etmeye başlamadıysan bu makalemiz tam sana göre! 

Cilt bakım kremi alırken cildinin ihtiyaçlarına göre ürün seçmelisin. Bu nedenle cildindekilerin ince çizgi mi yoksa kırışıklık mı olduğunu bilmen çok önemli. Merak etme, cildimveben editörleri cildindeki izlerin neler olduğunu tek tek belirliyor. 

Yüzde ince çizgiler nedir ve nasıl anlaşılır?

Yüzde ince çizgiler nedir ve nasıl anlaşılır?

Yüzünde oluşan ince çizgiler, epidermisin elastikiyetini kaybetmesinden dolayı meydana geliyor. Cildimiz hareket ettikçe elastikiyetini kaybeder ve eski dolgunluğu günden güne azalır. Bu da cilt yüzeyinde ince çizgi olarak bize yansır. 

İnce çizgilerin ana sebebi, tekrarlayan hareketler ve dış etkenler olarak görülür. İnce çizgiler çoğunlukla yüz bölgesinde oluşuyor. Örneğin, ağız kenarındaki kırışık görünüm ince çizgilerdir. Konuştukça, güldükçe ve minik yaptıkça cildimizde çizgiler meydana gelebilir. Tabii ince çizgilerin oluşmasında sigara içmek ve fazla güneş ışığı gibi çevresel faktörlerin de etkisi bulunur.  

Yüzde kırışıklık  nedir ve nasıl anlaşılır?

Yüzde kırışıklık  nedir ve nasıl anlaşılır?

Yüzde kırışıklık ise ince çizgilerden tamamen farklı. Yüzümüzdeki kırışıklık ve ince çizgilerin arasındaki en önemli fark, cilt yüzeyindeki derinliği! İnce çizgiler daha hafif ve daha az belirgin olurken, kırışıklıklar daha derin olurlar. Yüzümüzdeki ince çizgilerin ve kırışıklığın sebebi, kolajen kaybı, nemsizlik, güneşe maruz kalmak ve tekrarlayan mimikler olarak gösteriliyor. 

Ciltte kırışıklık genellikle ince çizgilere bakım yapmadığında derinleşmesinden dolayı ortaya çıkıyorlar. Yani ince çizgiler derinleştiğinde kırışıklığa dönüşür. Yüzünde ince çizgilerin oluşması tamamen doğal ve normal bir durum. Göz çevremiz daha hassas olduğu için ince çizgilerin kırışıklığa dönüşmesi daha hızlı olabilirken, yüzün geri kalanındaki çizgiler yavaş yavaş kırışıklığa doğru ilerler. Fakat eğer anti-aging bakım yaparsan ve ince çizgilerine doğru ürünler kullanırsan bunların kırışıklığa dönüşmesine engel olabilirsin. 

İnce çizgilere ve kırışıklara nasıl bakım yapmalısın?

İnce çizgilere ve kırışıklara nasıl bakım yapmalısın?

Cildinde oluşan ince çizgilerin derinleşmesini önlemek ve var olan kırışıkların bakımını yapmak için en önemli şart cildini yoğun bir şekilde nemlendirmek! Lancome Advanced Génifique Onarıcı Bakım Serumu,  ince çizgi ve kırışıklıklar ile birlikte yaşlanmanın ana belirtilerinin azalmasına yardımcı oluyor ve cildinin ışıl ışıl parlamasını sağlıyor. Advanced Génifique, yüzündeki ince çizgilerin yumuşamasına yardımcı oluyor ve derinleşmesine izin vermiyor. Düzenli olarak Lancome serumu kullananlar cildinin renk eşitsizliğinin düzenlendiğini ve cildinin daha sıkı göründüğünü söylüyorlar. 

Advanced Génifique serumun 7 prebiyotik & probiyotik içeren formülü sayesinde cildinde ilk günden itibaren ışıltı görmeye başlayabilirsin. Gençlikle ışıldayan, daha sıkı, tonu eşitlenmiş ve pürüzsüzleşmiş bir cilt görünümü için aradığın serumu artık buldun! Onarıcı serumu sabah ve akşam olmak üzere cildinde günde iki kere uygulayabilirsin. Lancome serumun en güzel yanı ise makyaj altına da uygulanabilir olması. Işıltılı ten görünümü için Advanced Génifique serumun gücünden yararlanmanı tavsiye ederiz. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala