Kırışıklık Giderici Bakım Rutini: Kırışıklık Gidermek İçin Ne Yapmalı?


Kırışıklık karşıtı bakım rutini için bilmen gereken her şey burada!

Yaşlanmak, biz insanoğlunun doğasında var. Keşke zamanı durdurabilsek ve hep aynı kalsak öyle değil mi? Bunu yapamasak da güzel yaş almak, kaç yaşında olursak olalım genç ve diri görünmek aslında elimizde. İşe öncelikle, ince çizgi görünümü ve kırışıklıklar kendini göstermeye başladığında önlem alarak başlamak gerekiyor. Ardından kırışıklık giderici ürünlerle uygun bir bakım rutini benimsendiğinde, her daim güzel görünmek kolaylaşıyor.

Adım adım kırışıklık bakım rutinini ele aldığımız bu yazımızda, henüz yolun başında olan ve bu yazıyı okuyan “sen” için bilmen gereken her şeyi açıklıyor olacağız. Sonrasında bize teşekkür etmen için biz her daim burada olacağız. Ha bir de bizimle yorumlarını da paylaşmayı unutma olur mu? O halde hazırsan, bakım rutinine başlayalım! 😊

Kırışıklık Bakımında Nemlendiricilerin Gücüne Kulak Ver

Kırışıklık Bakımında Nemlendiricilerin Gücüne Kulak Ver

Kırışıklığın asıl nedeninin nemsiz ciltler olduğunu biliyor musun? Vücut, yaş aldıkça nemini ve elastikiyetini kaybeder. Ancak yaşlanma belirtilerini görmeyi umduğumuz yaşlardan çok daha öncesinde kırışmalar baş gösterebilir. Bunun asıl nedeni cildin yeterli neme sahip olmamasıdır. Bu nedenle genç yaşlardan itibaren cildi nemli tutman, yaşlanma belirtilerini gördüğün ilk andan itibarense kırışıklık giderici krem ürünlerinden faydalanman önem taşıyor.

Editörün önerisi: Sana mükemmel bir kırışıklık kremi önerisinde bulunmak istiyoruz: L’Oréal Revitalift Lazer X3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Gündüz Bakım Kremi. Yıllar içinde oluşan en belirgin yaşlanma izlerine karşı bile etkili bir mücadele gerçekleştiren bu yaşlanma karşıtı krem, Hyaluronik Asit ve Konsantre Pro-Xylane içeriyor. Yalnızca 1 haftada kaş hatları, kaz ayağı ve alın kırışıklığını azaltan formül, 4 hafta sonunda ise daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşturuyor. Her sabah temizlenmiş yüz ve boyun bölgene kremi, masaj yaparak yedirebilirsin.

Cilt Bakım Ampullerinin Etkisini Yabana Atma

Cilt Bakım Ampullerinin Etkisini Yabana Atma

Son yıllarda etkinliği kanıtlanan cilt bakım ampulleri, kırışıklık karşıtı bakımda da oldukça etkili. İçerisinde güçlü formüllerin yer aldığı ampuller, mükemmel bir cilt bakım kürü olarak da gösteriliyor. Genelde peeling, kırışıklık karşıtı bakım, leke giderici ve aydınlatıcı etkileriyle bilinen ampuller, diğer cilt bakım ürünlerine oranla hızlı etki gösteriyor. Cilt bakım ampullerinin bu etkisinden, kırışıklık giderici bakım rutininde muhakkak yararlanmanı tavsiye ediyoruz.

Editörün önerisi: Sadece 7 günde etkisini cildinde fark edebileceğin L’Oréal Revitalift Lazer X3 7 Günlük Kür Peeling Etkili Ampul ile tanışmalısın. İçerisinde %10 oranında glikolik asit içeren bu cilt bakım ampulü, 7 günde yenilenmiş bir cilt etkisi sağlıyor. 1 ampul sonrası cildi daha aydınlık ve sıkılaşmış bir görünüme kavuşturan bu ampuller, 7 günün sonunda ise ince çizgi ve leke görünümünü fark edilir oranda azaltıyor. Cilt bakım rutininden eksik etmemeni önerdiğimiz bu cilt bakım ampullerini, güneş koruyucu bakım ürününden hemen önce kullanabilirsin.

Güneş Korumasını İhmal Etme

Güneş Korumasını İhmal Etme

Yaşlanmanın en büyük etkenlerinden biri de şüphesiz ki güneş. UVA ve UVB zararlı ışınlarına gün boyu maruz kalmak, ciltte lekeli görünüm ve kırışıklıklara neden olabiliyor. Bu sebeple gündüz bakım rutininde, yaz-kış fark etmeksizin güneş koruyucu özelliği bulunan ürünlere yönelmek gerekiyor.

Editörün önerisi: Kırışıklık karşıtı gündüz bakımında L’Oréal Revitalift Lazer X3 Leke ve Kırışıklık Karşıtı Bakım GKF 20’yi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin. İçerisindeki LHA ile cilt yüzeyinin görünümünü yenileyen ve cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olan ürün, konsantre Pro-Xylane aktif içeriği sayesinde ise kırışıklık görünümünü azaltıyor ve cilt dokusunun yenilenmesini sağlıyor. Ayrıca GKF 20 içeriği ile de UV kaynaklı pigmentasyon oluşumlarının önüne geçiyor. Etkisini en az 2 kullanımda hissedeceğin bu bakım ürününe senin de kayıtsız kalamayacağını düşünüyoruz.

Serumlara Hayatında Yer Aç

Serumlara Hayatında Yer Aç

Kırışıklık bakımında nemlendirici kremler kadar serum kullanımı da mühim. Nemlendiricilerin etkisini daha fazla artıran ve cildin en derin tabaksına kadar ulaşıp nem dengesini koruyan serumlara, bilhassa da krem kullanımı öncesinde rutininde yer vermeni öneriyoruz. Bu sayede cildinin daha nemli, sıkı, toparlanmış ve genç göründüğünü fark edeceksin.

Editörün önerisi: Bizim favorilerimiz arasında yer alan L’Oréal Revitalift Lazer X3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Serum, sana aradığın bakımı sunacak olan bir diğer ürün. Bu cilt serumu da diğer L’oreal Revitalift lazer X3 ailesinde olduğu gibi Hyaluronik asit ve Pro-Xylane aktif içeriklerinden oluşuyor. Ayrıca Seramid PRO ve LHA ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde gözenekleri sıkılaştırmaya ve yüzün yeniden şekillenmesine yardımcı oluyor. Sabahları cilt bakım rutininde yer verebileceğin bu ürün, ilk kullanımda nemli, yumuşak ve cilt tonu eşitlenmiş bir görünüm sunarken; 2 hafta sonunda cilt dokusu gelişmiş, pürüzsüz bir görünüm sunuyor. 4 haftanın sonunda ise kırışıklık görünümü azalarak cilt, eşitlenmiş ve daha yoğun bir görünüme kavuşuyor.

Gece Bakımı Da Önemli

Gece Bakımı Da Önemli

Yaşlanma karşıtı bakım uygularken, cildini geceleri de beslemeyi ihmal etmemelisin. Çünkü cilt, kendini yenileme sürecini en çok geceleri gerçekleştiriyor. Bu sebeple sabaha daha taze, dinlenmiş ve yenilenmiş bir cilt görünümü için geceleri yatmadan evvel maske etkili gece kremleri kullanmak önem taşıyor.

Editörün önerisi: L’Oréal Revitalift Lazer X3 ailesinin gece kremini denedin mi? Maske etkili L’oreal Revitalift Lazer X3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Gece Bakım Kremi, içeriğindeki Hyaluronik asit + Konsantre Pro-Xylane formülü ile aradığın bakımı sunuyor. Cilde gece boyunca yoğun nem sağlayan krem, kırışıklıkları azaltıyor, cilt dokusunu düzeltiyor ve cilt bariyerini güçlendiriyor. 4 hafta sonundaysa gözle görülür bir etki sunan bu kremden, sen de bizim gibi vazgeçemeyeceksin!

Gece Bakımını Serum ile Destekle

Gece Bakımını Serum ile Destekle

Serum kullanımının öneminden sana yukarıda da bahsetmiştik. Serum ürünlerini gece ve gündüz bakımında ayrıca kullanman gerektiğini de hatırlatmak istiyoruz. Krem uygulaması öncesinde kullanacağın gece serumu ile sen de cildinin gece boyunca yenilenme sürecini destekleyebilirsin.

Editörün önerisi: Bizim, Revitalift Lazer X3 gece kremi ile birlikte kullanmayı en çok sevdiğimiz ürün L’Oréal Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu oluyor. İçerisinde saf retinol bulunan bu gece serumu, cilt yenilenmesine etki ederek, derin kırışıklıklar dahil yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltıyor. İlk kullanımdan itibaren etkisini görebileceğin bu mucize gece serumu, 1 ayın sonunda cilt dokusunu düzelterek genç ve parlak bir görünüm sunuyor. 4 ayın sonundaysa kırışıklık görünümünü %36 oranında, derin kırışıklık görünümünü ise gözle görülür şekilde azaltmaya yardımcı oluyor.

Göz Çevresi Kremi ile Kaz Ayağı Kırışıklıklarını Önle

Göz Çevresi Kremi ile Kaz Ayağı Kırışıklıklarını Önle

Son olarak, kırışıklık karşıtı bakım rutininde göz çevresi bakımının da önemli olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Unutma ki göz çevremiz, en hassas deriye sahip olan bölgelerimizden biri. Haliyle kırışmaya en müsait bölgemiz de göz çevresi olarak gösteriliyor. Gece yatmadan ya da gündüzleri makyaj öncesi göz çevresi kırışıklık kremi kullanarak, ince çizgi ve kaz ayağı görünümünü azaltabilirsin.

Editörün önerisi: Deneyip, etkisinden oldukça memnun kaldığımız L’Oréal Revitalift Lazer X3 Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi ile seni de tanıştırmak istiyoruz. Göz çevresindeki kırışıklıkları ve göz torbalarının şişkinliğini azaltmaya yardımcı bu krem, serinin diğer ürünlerinde olduğu gibi Hyaluronik asit + Konsantre Pro-Xylane formülüyle zenginleştiriliyor. İlk kullanımdan itibaren etkisini gösteren ürün, 3 hafta sonunda kırışıklık görünümünü azaltırken, 4 hafta sonunda ise göz çevresini fark edilir şekilde aydınlık ve renk tonu eşitlenmiş bir görünüme kavuşturuyor. Bu göz çevresi kremini gece ve gündüz bakımında düşünmeden kullanabilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?