Yüz Germe Bandı Nedir? Ne İşe Yarar?


Yüz gerdirme ameliyatı yerine alternatif çözüm arayanların karşısına yüz gerdirme bantları çıkıyor. Yüz germe bantları son zamanlarda çok popüler olmaya başladı. Bunun sebebi ise yüzde kısa vadede sonuç verdiğini söylemesi ve yüzü yukarı doğru toparlaması. Peki, gerçekten yüz gerdirme bantları işe yarıyor mu? 

Yapışkanlı yüz germe bantları, Japon yüz gerdirme bantları gibi farklı çeşitleri olan bu bantlar yüzde geçici askı görevi görüyorlar. Yüz gerdirme etkisi görmek isteyenlerin radarına giren bu ürünü biz de araştırdık. Yüz gerdirme bantının ne işe yaradığını seninle paylaşıyoruz. 

Yüz gerdirme bandı nedir?

Yüz gerdirme bandı nedir?

Yüz gerdirme bantları, cildi yukarı doğru toparlayan ve yüz sarkmasını engelleyen giyilebilen bantlardır. Yüz gerdirme bantları ilk çıktığında yapışkanlı şeffaf bantlardan oluşuyordur. Gelişen teknoloji ile birlikte kumaş yüz gerdirme bantları da alışveriş sitelerinde yerini almaya başladı. 

Kumaş yüz gerdirme bantları, yeniden kullanılabilir ve ihtiyaç olduğunda yıkanabilir. Japon yüz gerdirme bandı olarak da bilinen bu yüz gerdirme aletini evde boş zamanlarında giyerek cildinin yukarı doğru toparlanmasını sağlayabilirsin. Şeffaf yüz gerdirme bantları ise yüzün girintilerine yerleşir, yüzünü olduğundan daha 'kalkık' gösterir. Şeffaf yüz bantlarını saçlarının arasına veya makyajla gizleyebilirsin. 

Yüz gerdirme bandı ne işe yarar?

Yüzde geçici lifting etkisi oluşturur

Yüzde geçici lifting etkisi oluşturur

Yüz gerdirme bantları, yüz sarkmasına hızlı ve geçici bir çözüm yaratır. Cildi hızlıca yukarı doğru toparlar ve ince kırışıkların açılmasını sağlar. Ten rengi yüz gerdirme bantları, tıpkı ayna karşısında ellerinle yüzünü yukarı çekmişsin gibi bir etki yaratıyor. 

Yüzü daha genç gösterir

Yüzü daha genç gösterir

Yüz germe bantlarını kullananlar, dakikalar içinde daha genç göründüklerini ve cildin anında sıkılaştığını söylüyorlar. İlerleyen yaş faktörü ciltteki kolajenin azalmasına yol açıyor ve cildin elastikiyeti günden güne azalıyor. Deri altındaki yağ hücreleri azaldıkça cildin sıkılığını kaybediyor ve aşağı doğru sarkmaya başlıyor. Yüz germe bantları da bu sarkmaları saçlı derinin içine veya çene altına gizleyerek birkaç saatliğine de olsa genç hissetmeni sağlıyor.

Yüz hatlarını belirginleştirir

Yüz hatlarını belirginleştirir

Şeffaf yüz germe bantları doğru yerleştirildiğinde yüz kontürünün ortaya çıkmasına ve yüz hatlarının belirginleşmesine yardımcı oluyor. Yüz bantlarını çene kemiğine, elmacık kemiği çevresine ve göz kenarlarına yerleştirdiğinde yüz hatların daha belirgin bir şekilde ortaya çıkacak. Tabii ki yapışkanlı yüz bantlarının etkisi sadece saatlerle sınırlıdır. Bantları yüzünden çıkardığında herhangi bir kalıcı etki olmadığını görebilirsin. 

Yüzünü inceltiyor

Yüzünü inceltiyor

Yüz gerdirme korsesi olarak bilinen bandaj yüz bantlarının yüzü incelttiği söyleniyor. Özellikle gece uyurken kullanılan bu yüz korsesi, yüzün V şeklinde ve daha ince görünmesini sağladığı söyleniyor. Açıkçası yüz gerdirme korsesi yorumlarını okuduğumuzda pek olumlu bir yorum göremedik. Yüz hatlarını oluşturan yağ dokusunu şekillendirmek bu kadar basit bir işlem olmasa gerek :)

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!