Yorgun Görünümü Gidermek İçin 5 Yol

Yorgun Görünümü Gidermek İçin 5 Yol

Cildindeki yorgun görünümü gidermek için mutlaka denemen gereken 5 yolu açıklıyoruz!

Yorgun görünen bir cilt, aynaya baktığımızda hepimizin canını sıkabilir. Aksine canlı, enerjik ve aydınlık görünen bir cilt ise tüm modunu bir anda yükseltebilir. Peki, yorgun cilt nasıl canlandırılır biliyor musun? Bugüne kadar denediğimiz yorgun görünüm karşıtı cilt bakım tüyolarını senin için bir araya getirdik. İşte karşında yorgun görünümü gidermenin 5 yolu!

1. Cildini Temizlerken Işıltı Kat

Cildini Temizlerken Işıltı Kat

Yorgun görünümle en sık karşılaştığımız anlar, makyajımızı temizlediğimiz zamanlar. Tabii sabahları yorgun uyanmak da kent yaşamında hepimizin problemi. Eğer sen de makyajını temizledikten sonra mat ve yorgun ciltle karşılaşıyorsan bu öneriyi dikkate almalısın:

Garnier Micellar Gül Suyu, gül suyu ve micel tanecikler içeren formülüyle ciltteki makyajı temizlerken, ışıltılı bir cilt görünümü de sağlıyor. Bu gül suyu içeren micellar su, cildi nazik bir şekilde arındırmak için en iyi seçeneklerden biri. Özellikle gün sonunda kullanacağın bu nazik temizleyici sabahları uyandığında cildindeki yorgun görünümü silmene yardım edebilir.

2. Düzenli Maske Uygulaması ile Cildini Canlandır

Düzenli Maske Uygulaması ile Cildini Canlandır

Cilt canlandırma yöntemlerinin en önemli ayağı doğru bakım rutinini oturtmak. Sence yorgunluk karşıtı cilt bakım rutininde mutlaka olması gereken detay nedir? Tabii ki yüz maskeleri! Özellikle bir ürünü kesinlikle önermeliyiz: Garnier Hyaluronik Kriyojel Yorgunluk Karşıtı Soğutucu Yüz Maskesi! 

Yüzüm çok yorgun görünüyor ne yapmalıyım?” sorusu kafanı kurcalıyorsa bu Garnier maske tam sana göre! Bu yorgunluk karşıtı yüz maskesi, içeriğinde bulunan  yüzde 4 gliserin, mentol, hyaluronik asit ve salatalık özüyle cildin canlı görünmesine katkı sunuyor. Benzersiz formülüyle bu soğutucu maske, -7 dereceye kadar soğutucu etki yaparak yüzün dinlenmesine yardım ediyor. Yorgun ciltler için maske arıyorsan kesinlikle denemeye değer!

3. Göz Altı Torbalarını Hedefle

Göz altı torbalarını hedefle

Göz altındaki torbalanma görünümü, yorgun yüz ifadesini yaratan en önemli nedenlerin başında geliyor. Bu yüzden göz altındaki bu soruna ve aynı bölgedeki koyu renk görünümüne iyi gelecek bir kağıt göz maskesiyle durumu hızlı bir şekilde toparlayabilirsin. Özellikle de sabahları yorgun uyanıyor ve bir önceki günün izlerini cildinde görüyorsan göz maskelerini rutinine eklemelisin. 

Göz altındaki torbalanma ve koyulaşma görünümünü azaltan kağıt maskeler vazgeçilmezimiz. İşte sana “Gözlerim yorgun görünüyor ne yapabilirim?” sorunun cevabı! Yorgun göründüğümüz günlerde bizim en büyük kurtarıcımız, Garnier Nem Bombası Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi. Bu kağıt göz maskesi, portakal suyu ve hyaluronik asit içeren formülü sayesinde gözlerde -4 derece serinletici etki yaratıyor ve yorgun görünümü gideriyor.

4. Dinlendirici Kağıt Maske Uygula

Dinlendirici kağıt maske uygula

Cildi dinlendirme ve rahatlatma özelliği bulunan kağıt yüz maskeleri, cildin yorgun göründüğü zamanlarda en çok işe yarayan ürünlerden. Sadece 15 dakikada cildini dinlendirmek ve rahatlatmak için Garnier Nem Bombası Dinlendirici Kağıt Yüz Maskesi’ni kullanabilirsin. Papatya özleri ve hyaluronik asit içeren formülüyle bu kağıt maske cilde yoğun nem veriyor, gerginlik hissini azaltıyor ve cildi rahatlatıyor.

5. BB Kremlere Güven

BB kremlere güven

Yorgun görünmemek için ne yapmalıyım?” diyenlere bir önerimiz daha var. Maskeler kadar günlük bakım rutininde olan diğer ürünleri de doğru seçmelisin. Cildindeki renk eşitsizliklerini gidermek, daha aydınlık ve ışıltılı cilt görünümüne sahip olmak için son adımda BB krem uygulayabilirsin. 

Garnier BB Krem GFK 50, bitkisel kaynaklı gliserin ve E vitamini içeren formülüyle güneş lekelerine karşı harika bir bakım sağlıyor, tek adımda cilt görünümünü kusursuzlaştırıyor ve ışıltı veriyor. En güzel tarafı ise 50 GFK içeren formülüyle cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyor. İşte yorgun görünümü gidermenin en harika yolu!

Artık yorgun görünen yüze ne iyi gelir biliyorsun. Şimdi harekete geçme zamanı!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?